Co da wyłamanie lini trendu – DAX Futures – S&P 500 Futures...

Co da wyłamanie lini trendu – DAX Futures – S&P 500 Futures – USDJPY

przez -
48 7124
Udostępnij na:

Początkiem obecnego trendu na DAX Futures w modelowym rozegraniu trend – konsolidacja – trend jest wybicie konsolidacji w grudniu 2016. Wobec tego pierwszym dołkiem w tym trendzie są minima świecy wybijającej konsolę.

dax trend Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

Samo wybicie lini trendu o niczym jeszcze nie świadczy i tak naprawdę niczego nie zmieni. Na pewno nie świadczy o rozpoczęciu trendu spadkowego, o tym poinformuje nas zejście poniżej 200-EMA z przesunięciem 20-dniowym na D1.

Z racji tego, iż rynek znajduje się blisko linii trendu, może nastąpić reakcja popytowa, która wyniesie rynek na nowe szczyty, jednak stoi to niejako (nie całkowicie) w sprzeczności z wygenerowanym wcześniej scenariuszem spadkowym.

Wynikiem tego może być szybka akcja w rejon 11 820 i powrót ponad linię trendu na D1. Co w tym przypadku mogłoby skutkować całkowitym zanegowaniem ruchu w dół, a dalsza ewentualna wędrówka na północ zostanie wyłapana powyżej pivota.

Drugi scenariusz zakłada dalsze osuwanie kontraktu z celem 11 820, a nastepnie poziom 11 475.

Niestety z uwagi na dość sporą dynamikę ruchu, pozycja krótka z H4 ma lekko niekorzystny stosunek ryzyka do zysku, jednak w ostanim scenariuszu H4 miała miejsce podobna sytuacja i dość ładnie udało się to rozegrać.

dax swing Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

W USA FED wystraszył rynki w ubiegłą środę i na dobrą sprawę 6 dni później już nikt nie pamięta o przemówieniu Yellen i innych pierdołach, które wydarzyły się w ubiegłym tygodniu. Stąd wniosek, że traderzy handlujący na dane makro szczególnie te z FED winni mocno zastanowić się nad tym, czy jest sens zaśmiecać sobie głowy taką błachostką jaką jest FED. Są lepsze rzeczy, chyba że ktoś lubi uskuteczniać mentalny masochizm lub jest pracownikiem biura analitycznego i po prostu musi puszczać te dyrdymały w eter.

O tym, że rynki są lekko wystraszone – nie mylić z trendem – świadczy nadal wysoki odczyt indeksu SKEW oraz podwyższona oczekiwana zmienność (ciśnienie tętnicze rynków :-) ).

skeww Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

vix 5 Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

Dodatkowo zwiększona pozycja długa dużych graczy rynkowych na VIX (którzy notabene zawsze mylą się przed punktami zwrotnymi) może potwierdzać chwilowe zawirowanie rynkowe.

Efekt kuli śnieżnej

Rynki wykonały spadek z zamknięciem o poniżej 1.6% licząc od szczytu, tym samym przydałaby się terapia szokowa. Model kuli śnieżnej mówi, że duzi i mali gracze będą ostro shortować wyprzedzając się w składaniu zleceń sell, co za tym idzie ten tydzień na S&P 500 może być tygodniem ostrego bujnięcia. Niemcy i Europa mogą to ignorować, bo kto by chciał znosić fanaberie Jankesów.

Zamknięcie poniżej 10-SMA low potwierdza sygnał sprzedażowy. Pozycja krótka nadal w grze i jutro zacznie się operacja wyznaczenia take profitu. Póki co stop loss obniżony na 2366 – tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś w Japonii nie zaszalał ponownie.

sp500 pozycja 1 Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

A zaszaleli w Tokyo…

13.03 (114.51) – Nadal wzrosty po wybiciu strefy cen uśrednionych górą. Jednak jeśli rozpatrywać USDJPY vs indeksy trzeba być czujnym co do dalszych wzrostów na USDJPY.
15.03 (113.17) – FED wystraszył rynki. Low dnia na 113.17. Wybicie dołka = pozycja krótka zasięg 111.68
16/17.03 (112.55) – Wykorzystane momentum, wybicie strefy 50-SMA dołem i jebutto.

Rynkowi wystarczyły 3 sesje by zrzucić handel do 111.68 i 200-SMA na D1.

usdjpy 6 Co da wyłamanie lini trendu  DAX Futures  S&P 500 Futures  USDJPY

Sytuacja jest ponownie klarowna. Wybicie dzisiejszego dołka = pozycja krótka. Pytanie. Ktoś może zadać pytanie, po co realizować dzisiaj zyski, a nie lepiej poczekać do wybicia dołka z realizacją ? Pewnie, że można. Ale nie takie były moje założenia. Gdybym zakładał taką możliwość, z pewnością bym tak uczynił.

Po drugie istnieje możliwość wystąpienia powrotu ceny do średniej, bo trochę od niej odskoczyła. W takim przypadku dodatkowym poziomem do zajmowania pozycji krótkiej z wyższych rejonów może być….. 113.17 – o ironio losu ! :-)

48
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
15 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
.......

no to jedziemy w dół

tomek

i co tam uchwalili przeszło czy poszło w piz…… bo coś cisza

Michał

Wie ktoś o której głosowanie w kongresie ?

Martinez

z tego co wyczytałem można się go spodziewać o 19-21 naszego czasu. nie warto marnować życia na to, dziś piątunio (dla niektórych srątunio) więc dziś kończyć przed zamknięciem londynu i zacząć weekend :). Co do merytoryki to poczekajmy na tą „bombe” nad która pracował Dawid ostatnio. Ja osobiście nie moge się doczekać…a odnośnie kresek możemy sami pogadać, a Dawid może czasem coś dorzuci od siebie…

Beniaminek

Dzisiaj ambitny plan : dax 11750 / SP 2260 . Trzymam kciuki za fiasko głosowania w amerykańskim kongresie . W przeciwnym razie nowe szczyty .

.......

faktycznie ambitnie oby sprawdził się ;-)

Jeck`yl

Fakt, ambitny plan :-)
Tylko trzeba pamiętać, co zawsze Dawid pisze, jak ktoś chce grać pod dzisiejsze głosowanie to proponuję po a nie przed, bo może upierdolić ludziom łapki u samych ramion.
Ja idę na koncert :-).

Jeck\'l

Koncert się udał. Cortez się postarał.
A arrmagedonu nie było.
Miłego weekendu

Beniaminek

Witam
Z przykrością stwierdzam , że od czasu zaniechania przez autora zamieszczania codziennych analiz Daxa , dyskusja na forum mniej lub bardziej merytoryczna siadła . Trochę szkoda .

Lukasz

Statystyka mówi że na instrumentach z dźwignią regularnie zarabia maks 3-4% grajacych, średni czas trwania rachunku to 3 msc. Grube ryby z tego forum kilkukrotnie powplacali do brokerów po 1-2k, stracili kilka razy ten depozyt. Ich nauka poszła w las, Wrocili do pracy. Jest cicho. Autor od kilku lat uczył nikt nie zrozumiał, ciągle te same pytania co stanowi albo lomnosc jego strategii albo piszący tutaj conajwyzej rozumieją żarty prowadzących pytanie na sniadanie. Przykre. Mamy spekulantów jakich mamy. Póki ludzie nie zrozumieją co stoi za zmiana ceny to nie będą regularnie zarabiać. Te forum również nie wyjaśnia sedna rynku. Pokazuje… Czytaj więcej »

Wilk z Domanieckie

czyli nic nowego nie napisales

atlas

Dawid parę słów na temat data? Dzięki
Pozdrawiam
Fokusik daj sygnał bo się martwię! !!:-))))

Pat

na dax prawie pivot- nowe szczyty ?

atlas

Odbił się więc może nie , chyba że wyciągarki na koniec zadzialaja:-)

tomek

co taka cisza ? zdaje się że wyzbierali na sp

Jaro

Dawid a co sądzisz o tym raporcie codziennym :
http://www.cotrt.com/reports/22032017-cotrt-spx500-report
wiarygodny ?

tomek

pytanie do stosujących poziomy fibo jak prawidłowo fibo dla tego odbicia na dax ze szczytu czy samej 3-ciej od 12139-11875 ?

Wilk z Domanieckiej

na ujku tego spadku chyba juz starczy 80 pt dodatkowo a ogolnie 100 pt dzis. 6 dni spadkow to teraz tak z 200 pt w gore na oslode

Wilk z Domanieckiej

50 pips stop od 110,77 tp 112,77 rr wyglada obiecujaco

seba

„Na pewno nie świadczy o rozpoczęciu trendu spadkowego, o tym poinformuje nas zejście poniżej 200-EMA z przesunięciem 20-dniowym na D1.”

A dlaczego akurat przesunięcie 20-dniowe a nie 10 albo 30?

Bartosz

Witam. Bez obrazy, ale ja dodam cos od siebie… Niby mowimy i zapieramy sie caly czas, ze blog jest o strategiach mechanicznych i takich, ktore calkowicie odrzucaja subiektywnosc spojrzenia i nie mnoza stopni swobody, a tutaj dywagacje „a moze tak”, „a moze nie”, „a bo SKEW”, „a bo VIX zbyt duzy albo zbyt maly”, „a moze kula sniezna, a moza lawina blotna”… Duzo tutaj subiektywnosci i niemechaniki. Co nie zmienia faktu, ze blog jest fajny :-) A moze ja sie myle ze swoja uznaniowa strategia… :-) Miłego dnia!

Toja

Przy kuli snieznej to wiecej bedzie łapaczy noży, niz szortów

Wesollly

Dawid, Skew po zamknięciu USA spadł do 141.czy zgodnie z tym co wcześniej pisałeś może to być pułapka Misia? Czy raczej sygnał na 10sma-low jest tutaj silniejszy