Gotowania żaby ciąg dalszy

Gotowania żaby ciąg dalszy

przez -
21 2808
Udostępnij na:

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, więc można powoli rozpocząć rewizję długoterminowych i średnioterminowych modeli rynkowych dużych graczy.

Bank of America Merill Lynch w pażdzierniku 2017 r. na podstawie własnego wskaźnika „sell side consensus indicator” zakładał spadek indeksu S&P 500 do poziomu 2275 na koniec grudnia 2017 r. – 03.10.2017 – początek tygodnia. W tym przypadku jedynie rynkowe załamanie mogłoby spowodować spadek indeksu do tego poziomu. Czy to nastapi ? Pojęcia nie mam.

10 2 17 sell side indicator cotd Gotowania żaby ciąg dalszy

Joe Davis, główny ekonomista VanGuard Group, pod koniec listopada 2017 r. na łamach CNBC – Chance of US stock market correction now at 70 percent przedstawił 70% szans na wystąpienie korekty na rynkach. Oczywiście nie wiemy kiedy i z jakiego poziomu ta korekta nastąpi. Również brak możliwości sprawdzenia przez falsyfikację tejże prognozy niejako komplikuję sprawę.

Falsyfikacja jest jednym z najlepszych sposobów na dostarczenie wartościowych informacji nt. prognoz rynkowych zarówno tych subiektywnych jak i obiektywnych. Problem w tym, że osoby poruszające się subiektywnie po rynkach są zbyt pewne siebie i chroniąc się przed utratą reputacji podają informacje w sposób niepodlegający falsyfikacji.

David Aronson w swojej książce „Evidence-based technical analysis” tak przedstawia falsyfikowalne prognozy.

A falsifiable forecast is one that that has cognitive content. That is to say, it sets up a clearly discernable difference between the outcomes that would indicate the forecast had been correct and outcomes that would indicate the forecast has been in error.David Aronson

Ale wracając jeszcze na chwilę do BofA Merill Lynch. W grudniu 2016 r. ten sam bank na podstawie tego samego wskaźnika wydał prognozę dla indeksu S&P 500 z zasięgiem 2575. Poziom i cel BofA zostały strzelone.

Prognoza BofA z grudnia 2017 r. na 12-kolejnych miesięcy to poziom 2932 z inwestycyjnym celem 2863, co zakończy obecną hossę.

bofa Gotowania żaby ciąg dalszy

Pozycjonowanie się na rynku akcyjnym pod powyższe prognozy ma jeszcze sens. Natomiast trochę mija się z celem pozycjonowanie na rynku terminowym wraz z dniem wydania prognozy. Jeżeli miałbym pozycjonować się pod tę prognozę z uwzględnieniem potencjalnej korekty, wykorzystałbym swój model strefy cen uśrednionych 50-SMA.


Strategia

Na początku należałoby zdefiniować, czym jest korekta. Tutaj podchodzę do tematu konserwatywnie i za korektę na S&P 500 uznaję zasięg pomiędzy 6-10% od szczytu w trendzie. Co dla obecnej sytuacji wynosi 266 pkt. Sporo. Po potencjalnym 120 pkt. zjeździe będzie można z pewnością zobaczyć nagłówki w stylu „Bańka pękła”, „Nadchodzi bessa itd.” Trochę będzie trącić hipokryzją jeśli tego typu tezy będą głoszone przez analityków i traderów wieczna korekta, ale to nie moje bajka i nie ma sensu się tym przejmować.

W takim przypadku zejście i odbicie cen od strefy cen uśrednionych 50-SMA na interwale tygodniowym idealnie wpisze się w potencjalną korektę i tym samym będzie to dla mnie idealny sygnał na wejscie w długoterminową pozycję długą na kontrakcie E-mini S&P 500 Futures. Być może z realizacją na poziomie wyznaczonym przez BofA.

sp500 korekta long Gotowania żaby ciąg dalszy


Strategia krótki termin

Założenia z ostatnio przedstawionej strategii pozostają niezmienione. Czyli wybicie szczytu = pozycja długa. Zejście pod 10-SMA (low) = potwierdzenie sygnału sprzedażowego z 10-SMA.

Strategia sprzedażowa VXV:VIX – VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym – jest niezależna od pozostałych strategii.


NASDAQ Futures

Pozycja długa, o której wspominałem w ostatnim wpisie „Drawdown, widzę drawdown…” aktywowała się 8 grudnia nad ranem i też tego samego dnia została zamknięta na stop lossie w zysku. Wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniem. Strzelnie 6380, przestawienie SL na zysk i niech się dzieje co tam kto chce…

nasdaq Gotowania żaby ciąg dalszy

Sygnałem do ponownego wejścia w L będzie u mnie naruszenie 6380, czyli zlecenie kupna z limitem na 6381.
Sygnał dla pozycji krótkich, czyli wejście notowań w strefę cen uśrednionych 50-SMA na D1 pozostaje niezmieniony.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

21
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
alek

A dlaczego miałoby nie być 2800 na S&P? Będzie, moc jest z nami, a jak zabraknie, to dodrukują. Trzeba wierzyć Bańkom Centralnym.

Jan

sp sell aktualne nadal ?

tomek

Co jak co, ale na chwilę obecną to ciężko daxowi idzie ta luka

Maciej

Jaki masz ustawiony stop na nasdaqu, jeżeli aktywuje się zlecenie kupna?
Pozdrawiam

Witek

Śmiejcie się, ale chyba kapitał przeszedł na kontrakty bitcoina. Wczoraj strona cboe nie działała przez obciążenie. Takie zainteresowanie jest bitcoinem. Nic się nie dzieje na indeksach

Luki

Zawieszenia wynikaja ze wzrostow po 10, 20, 30%. Przerwy 2,5,5 min wynikaja wprost z regulaminu gieldy. Wolumen niecalych 3000 kontraktow poki co, szkoda badac. Typowa plynnosc dla instrumentu notowanego w Usa w sesji euro. Poczekajmy do sesji amerykanskiej, dopiero o 22 mozna sadzic co sadza o tym amerykanie

wrona

A gdzie można znaleźć informacje jak zagrać short na bitcoin ? Widzę, że kontrakty cboe nie mają możliwości short. Z tymi cme ma być tak samo.

naczelny hejter

Co za problem dla takiego goldmana albo lyncha podać wiadomość „będą spadki” ? Popatrzą na reakcje innych co zrobią i dokupią taniej. Kilka miesięcy temu wszędzie mówili, że to bańka i już pęknie w październiku. Jak nie spadło to się przyzwyczaili do ceny i już jest dobrze. Bańki nie ma, będzie dalej rosnąć. Tak jak jeden z domorosłych hazardzistów który potrafi tylko shorcić bitcoina, mówi o livermoorowskim shorceniu. Ale jak inni shorcą i zarabiają to nie nazywa ich eskpertami livermoorowskich technik tylko łapaczami szczytów. Albo jesteś łapaczem szczytów albo livermoorem xxi wieku.

wrona

Jak można grać shorta na bitcoina ? Nie musze podpisywać żadnych dodatkowych umów i giełda nie daje mi „pożyczki” ? Jak chcę robić short na akcjach, muszę miec odpowiednią umowę i zapewnione środki na koncie. W przypadku bitcoina jest tak samo ? Co się stanie jak zrobię short na btcpln za 50000 a kurs skoczy do 100000 ?

poczatkujacy amator

KIM zawiódł z bombą. to probuja załamać rynek ogłoszeniem Jerozolimy stolicą (wsadzili kij w mrowisko). ciekawe co jeszcze wymysla. Bo rynek wykazuje cheć wzrostu. a korekta potrzebna jak deszcz.