DAX Futures – potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

DAX Futures – potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

przez -
23 2317
Udostępnij na:

Potwierdzenie formacji podwójnego szczytu na DAX Futures jest już faktem. Dodatkowo w piątek zostały strzelone pozostałe dwa kluczowe poziomy techniczne jak chociażby 200-SMA.

Podwójny szczyt typu „Ewa i Adam” wg. nomenklatury Bulkowskiego prezentuje się następująco:

dax futures double top DAX Futures   potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

Potencjalny minimalny zasięg dla tej formacji to 620 pkt, co oznacza zejście do poziomu co najmniej 12 112 w najbliższych tygodniach (2-6). Czy poziom ten zostanie sięgnięty w ciągu jednej sesji, czy dopiero za 6 tygodni jest bez znaczenia. Formacja określa jedynie zasięg, a nie towarzyszącą zmienność. Jako przykład mogą posłużyć notowania EURUSD, które najlepiej w ostatnim czasie obrazują zachowaniu rynku po potwierdzeniu formacji potrójnego dna.

eurusd potrójne dno DAX Futures   potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

Pozycjonowanie się pod podwójny szczyt powinno przebiec bez większych problemów wykorzystując przy tym poziomy wsparć/oporów Fibonacci Pivot oraz średnie kroczące.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 05.02.2018
Opory: 12 902, 12 972, 13 084
Wsparcia: 12 678, 12 608, 12 496

Punkt kierunkowy na poniedziałek na poziomie 12 790

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 179, 13 339, 13 599
Wsparcia: 12 659, 12 499, 12 239

Tygoniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 919.

Zamknięcia sesji poniżej 12 659 w nadchodzącym tygodniu będą dla mnie wyraźnym sygnałem do dalszego osuwania się kontraktu w ramach negatywnej struktury pivotowej bez ochoty na wyprowadzenie większego cofnięcia w okolice poziomu 13 200 (górne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA).


200-SMA

Piątek to wybicie 200-SMA na DAX Futures. Jeżeli handel będzie utrzymywać się poniżej tej średniej przez 3 sesje, będzie to dla mnie wyraźny sygnał do zmiany trendu. Tym samym zastosowanie będzie mieć model trendowy (wybicia dołków jako sygnały do zajmowania pozycji krótkich).

dax 200SMA DAX Futures   potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

Dodatkowo strefy pivotowe oraz utrzymywanie się handlu poniżej 200-SMA będzie dla mnie kluczowe w ocenie fałszywości obecnego wybicia lini trendu wzrostowego.

dax linia trendu DAX Futures   potwierdzenie formacji podwójnego szczytu

Okazji do zajęcia pozycji długiej w ramach ewentualnego cofnięcia będę szukać powyżej poziomu 12 876.

dax h1 DAX Futures   potwierdzenie formacji podwójnego szczytu


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

23
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ASp

Ten podwojny szczyt bedzie rizjechany jak maslo:)

Afrika Bambata

Zauberer, cena instrumentu bazowego oscyluje wokół settlement price jedynie na płytkim rynku. To, że kontrakty zostały rozliczone po innej cenie niż ostatni bid/ask/transakcja, nie ma wpływu na otwarcie rynku kasowego kolejnego dnia.

Akm smartsep

I tak się zastanawiam dlaczego nie jesteś nominowany w pierwszej 5 na FX cuffs przynajmniej w kategorii blog roku….. czemu nikt nie docenia tego co tutaj robisz… Dla mnie jesteś autorytetem w kategoriach analityk roku blog roku i nie wiem kto dominuje ludzi w tej „prestiżowej” imprezie Ale brak Ciebie tam to wielka pomyłka

Karol

Dla mnie też jest zastanawiające dlaczego nie ma tam speka albo trystero. Naprawdę cieżko jest mi to zrozumieć, może tak jak gospodarz napisał wynik braku promocji. Patrzę na nominowanych w kategorii osobowości roku i dlaczego nie ma tam Ignaca Mostovica ? Przecież facet stworzył narzędzie na skalę światową, zamiast niego widzę Szymona Machalicę, który pokazał swoją niedojrzałość wpisami na facebook. Dla mnie FXCuffs sięga dna i robi wszystko żeby była tylko publika i kasa na koncie się zgadzała.

Akm smartsep

Serdecznie Dawidzie pozdrawiam :)
Takie szczęście że byłem krok do przodu :)
P.S. odezwalbys się

Screenshot_20180203-215651.png
Obcy

Dawid, a co w tej sytuacji z dolnym ograniczeniem formacji „megafonu”? Jak to teraz wygląda z Twojego punktu widzenia.

koperkowy sos

Z megafonu już dawno wyszliśmy kampania swing short h4. Do 13011 był zasięg
Tak mi się zdaję przynajmniej tak grałem

Gryzli

W tej chwili dolne ograniczenie megafonu to okolice 12650 pkt. Ostatnio zadziałało idealnie dzięki euforii za oceanem. Teraz realia się zmieniły, i raczej nie zazdroszczę jak ktoś został z longami.

DAX.png