Start z kopyta

Start z kopyta

przez -
23 4534
Udostępnij na:

Początek tygodnia z pewnością zadowolił posiadaczy pozycji krótkich na głównych indeksowych kontraktach terminowych, a szczególnie tych będących w kręgu moich zainteresowań, czyli futuresy na DAX, S&P 500, Nasdaq oraz FTSE100. Jednak to tylko początek tygodnia, a końcówka może zaskoczyć, a wtedy wyjdzie tak jak wyjdzie….

kon4 Start z kopyta


S&P 500 Futures

Realizacja celu w kampanii short mean reversion nastąpiła w poniedziałek. Celem dla tej kampanii było dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA, czyli okolice 2728.

Co dalej?

Jeżeli presja podażowa będzie utrzymywana, idealnym momentem do pozycji krótkiej byłoby naruszenie poziomu 2718.50
Dla longów dogodny moment to naruszenie 2726.75, czyli standardowe podejście do rynku E-mini S&P 500 Futures.

esm8 Start z kopyta


NASDAQ Futures

Naruszenie 7042 byłoby dla mnie okazją do zajęcia pozycji długiej w ramach mean reversion.
Wznowienie shortowania na naruszeniu tygodniowych dołków – 6821.25

nqm8 2 Start z kopyta


DAX Futures

Swing short z H4 dał nieco ponad 100 punktów ruchów, który mógł być lub nie okazją do realizacji zysków lub co najmniej do przestawienia stop losów na break even, czy niewielki zysk.

dax swing Start z kopyta

Być może środa przyniesie brakujący element w całej układance i podejście pod 50-SMA, ale tak jak wspominałem jakiś czas temu – jest to tylko kosmetyka, która może ale nie musi wystąpić. Nie ma charakteru predyktywnego, a tym bardziej nie jest to jakikolwiek generator decyzji spekulacyjnych.

Na patternach z interwału H1 pojawił się powrót do strefy cen uśrednionych 50-SMA i jej wybicie górą. Historia pokazuje, że tego typu wybicia przy podobnej kondycji rynkowej najczęściej kończyły się w pierwszej kolejności cofnięciem po czym wykorzystywane było momentum i jebutto w górę.

Czy zatem w środę w pierwszej godzinie po starcie rynku terminowego zobaczymy cofnięcie? Przekonam się już za niespełna 6 godzin. Gdybym miał wchodzić pod wybicie górą strefy cen uśrednionych 50-SMA poczekałbym na cofnięcie i dopiero kolejne wybicie byłoby dla mnie sygnałem w stylu „Aha, są chęci na podejście”.

dax h1 Start z kopyta


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

23
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Antek

Dawid jednak muszę powiedzieć, że słaba analiza to jest. Daksiu nie spadł 200-300 punktów tylko 500! Oj kiepski z Ciebie trejder.

Prx

Ja tam sie cieszę z tych 300! :-)

Elinstal

Zważ, że to wpis sprzed dwóch dni, bez aktualizacj. Poza tym w tej chwili ważniejsze jest pytanie czy to już koniec, czy lecimy dalej↘️❓

poczatkujacy amator

ojejku zobacz sam na h4 jak odbija sie cena !!! ustal gdzie wejscie i masz wynik ….. przynajmniej ja tak zagrywam…. jednak bez predykcji kogos bardziej doswiadczonego (gospodarz) …. nie jestemw stanie okreslic nic …. nad tym pracuje

TRUE

Zauważyłem to od dłuższego czasu że blogi często zmienią swoją treśc w zależności od rynku – gospodarz zawsze ma racje . Od tego czasu wchodze tu tylko po to aby wiedzieć jak bardzo zesrani sa uczestnicy

Czarny

Tak jak Dawid kiedyś napisał ”sami hazardzisci”. Znajdzdzie swój sposób spekulowania .

poczatkujacy amator

kazdy spekulant zaczynał jako hazardzista!

Prx

Atak.na punkt zwrotny?:-)

Karol

Dawidzie gratulację za kolejną trafną analizę oraz prognozę !
W mojej ocenie jesteś jednym z najskuteczniejszych i świadomych rynku spekulantów. Twoje ruchy zawsze mają logiczne podstawy i nawet jeśli scenario się nie sprawdza jestem przekonany ,że na koniec roku zawsze jesteś na + a o to chyba chodzi w tej grze. Jak kiedyś otworzysz własny fundusz to ja chce być Twoim klientem ;)

Ps. Jakie rokowania co do indeksów ? Obligacje bardziej rentowne niż akcje, idzie kryzys ?

Antek

Ja już zaklepałem sobie miejsce jako pierwszy klient u Speka. Spóźniłeś się.

drdax

Tak tak jesteś pierwszy ale zaraz po mnie :p hihi

Antek

Oj nie. To ja jestem pierwszy. Dawid wybrał mnie!

Bog

Na dow rozpoczeli wybicie z trojkata. Pytanie ile im zajmie realizacja scenariusza..

damian

Piękny rysunek :D Pzdr

poczatkujacy amator

co chcecie od tego rysunku TO JEST KOŃ TRARJANSKI:-)

elinstal

Koń jaki jest każdy widzi, ale kopytko urocze :)

Hub

Rysunek jest the best , wystawił bym go na aukcje :)

Sebastian

Witam Dawid , czym dla Ciebie jest naruszenie np dla S&P500 2726.75? Czy ewentualne wejście w pozycje buy to buystop na 2726.75 czy może gdy przebiją ten poziom i czekasz na powrót do średnich i wchodzisz w pozycję buy a może wejście jest uwarunkowane czasem czyli wejście tylko w czasie sesji na kasowym w ameryce. Wiem że każdy powinien wchodzić w pozycję według własnej strategii ale chciałbym poznać Twoje podejście o to „naruszenie” .Pozdrawiam