DAX

DAX

przez -
0 907
Udostępnij na:

Niemiecka gospodarka chyba najbardziej odczuwa skutki kryzysu w strefie Euro, co objawiło się głównie spadkiem wzrostu gospodarczego w ostatnich 3 miesiącach 2012, a moim zdaniem to dopiero początek. To oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w notowaniach DAX, gdzie widzimy wyraźną walkę Europa vs USA, czyli Europa dołuje indeksy, Stany pompują. We wcześniejszym wpisie wspomniałem o „hura optymizmie” panującym wśród analityków, co mnie najbardziej zaskakuje to fakt, iż nikt nie mówi o Francji, co dobrze zauważył prof. Rybiński i opisał na swoim blogu: Francja tonie. Nie będę się rozpisywał na temat Pana Rybińskiego, jednak w 100% zgadzam się z poruszaną przez Niego kwestią. Kiedy Francja wejdzie na tapety dziennikarzy i analityków ? Niebawem, na razie czujność inwestorów została uśpiona przez Stany Zjednoczone. Najpierw musi dojść do tąpnięcia światowych indeksów, a wtedy z pewnością Francja będzie nr 1.
Osobiście już dawno przestałem interesować się dyskusjami po fakcie, kto jest odpowiedzialny za wzrosty czy spadki z uwagi, że media za dużo czasu i miejsca poświęcają tego typu „głupotom”, które tak naprawdę nie są nikomu potrzebne. O wiele wygodniej i lepiej by było gdyby tego typu dyskusje poruszano o wiele wcześniej.

Dawno nie pisałem o DAX z jednego powodu, nie dzieje się tam nic ciekawego. Nadal stosuję strategię DT/SCALPING: pozycje długie powyżej 7720, krótkie poniżej. W ostatnim wpisie o DAX z 11 stycznia napisałem „Zamknięcie tygodnia powyżej 7746 powinno sugerować dalszą zwyżkę w kolejnych sesjach.” Zamknięcie wypadło poniżej i w ubiegłym tygodniu nie wystąpiły zwyżki, nie licząc jednorazowego wyskoku na 7768 i 7755. Na ten tydzień strategia podobna poza jednym wyjątkiem: dzienne zamknięcie poniżej 7688 i możemy zapomnieć o jakichkolwiek nowych szczytach w kolejnych 2 miesiącach.

Cele na jutro: 7753(pozycje krótkie poniżej tego poziomu, w przypadku jednorazowego wyskoku w górę) i 7681.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o