Anti Greeneco

Anti Greeneco

przez -
1 1618
Udostępnij na:

Czy kurs akcji Greeneco znajduje się na początku jakiegoś większego ruchu w górę ? Przed jakąkolwiek predykcją dalszych ruchów warto przyjrzeć się profilowi spółki, który prezentuje się następująco:

Green Eco Technology SA (wcześniej Anti SA) zajmuje się głównie małą architekturą. Firma świadczy usługi w dziedzinie budownictwa, architektury zieleni oraz usług porządkowych. Spółka prowadzi między innymi renowację dziedzińców i placów miejskich, buduje małe obiekty, jak na przykład pomniki oraz fontanny, rewitalizuje parki i ogrody oraz projektuje i pielęgnuje tereny zielone. Odbiorcami jej usług są głównie firmy i instytucje z sektora publicznego, czyli urzędy miast i gmin, zarządy zieleni miejskiej, zarządy dróg i komunikacji oraz podobne.

Szczerze powiedziawszy fundamenty nie przemawiają do mnie za inwestycją w byłe Anti, ale jak wiadomo na spółkach tego typu – czyli takich, które cechują się stosunkowo niskim zainteresowaniem inwestorów – fundamenty nie mają znaczenia. Dodatkowo obecność firm z Cypru, Nikozji czy Mauritius na w akcjonariacie spółek również zbytnio do mnie nie przemawia. 25 kwietnia notowania odbiły się od tegorocznych dołków (60 gr) i w kilka sesji na niskim wolumenie poszybowały pod złotówkę (max 1.13 – 8 maj). Nie jest to jakiś porywający ruch, ale daje trochę do myślenia.

Co się rzuca w oczy… handel na tej spółce odbywa się na niskich obrotach z jednorazowymi zrywami. Może nie są to oszałamiające cyfry, ale w swoisty sposób wskazuje na obecność kapitału spekulacyjnego. Skoro kapitał spekulacyjny jest, nie mylić z manipulacyjnym, choć czasem jedno i drugie idzie razem w parze, można by było spodziewać się większego ruchu w górę. Jednak czy gra jest warta świeczki ?

Szczyt z ubiegłego roku 3,56 jak na razie uważam za niemożliwy do sięgnięcia w krótkim terminie.

get d Anti Greeneco

Pierwszym sygnałem, który przemawiałby za możliwością podejścia pod 2 złote byłoby przecięcie 20 SMA i 50 SMA. Wejście w kilkumiesięczny trend wzrostowy, moim zdaniem będzie zasygnalizowane przez przecięcie 50 SMA i 100 SMA. Prawdę powiedziawszy na wykresie nie pojawił się, żaden ciekawy układ techniczny, który działałby na korzyść popytu czy podaży – no i ten wolumen…. Wszystkie znaki na niebie i ziemi przemawiają, iż w najbliższych sesjach należałoby się spodziewać handlu między 0.78 zł – 1.29 zł. Jeżeli rynek zszedłby i zamknął dzień poniżej 78 gr, nie nastawiałbym się zbyt optymistycznie co do dalszych zwyżek.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
niejadek

Bardzo dziękuję, za wyczerpujacy post. Powim,że myśle iż zejscie w cenach zamknięcia poniżej 80-82 i dla mnie jest sygnałem,ze ze wrostów raczej nici, a spadki moga zostać nieźle pogłebione. Jednak dopóki wisi greeneco powyżej, myśle,ze ,hmmmm…. całkiem możliwa próba przeskoczenia siłowego-luką czy tez kolejną WIELKĄ białą powyżej 1.30 – to wariant bardzo optymistyczny. wtedy 1.80 – moim zdaniem bardzo realne – jednak raczej kocioł w zakresach podanych przez Pana – wtedy wystarczy patrzeć czy będzie miało siłe,żeby próbować się wybić powyzej tych zakresów. Warto dodać- co do mnie przemawia-że opór pod którym wisimy – nie skłonił kursu do odbicia się… Czytaj więcej »