Strategie swing

Strategie swing

przez -
9 7824
Udostępnij na:

Ten kto mnie zna, wie że brzydzę się bullshitem, frajerstwem, kolesiostwem, naciągaczami, KNF, GPW oraz kilkoma Domami Maklerskimi. Dlatego w poszukiwaniach odpowiedniej strategii spekulacyjnej staram się nie wybierać bullshitu. Do poszukiwań strategii inwestycyjnych nieocenione są stare książki, lub książki nawiązujące do metod, które kiedyś działały. Oczywiście obiektywnych metod oraz metod, które przy obecnym stanie prawnym nie będą manipulacjami. Jedną z takich pozycji, gdzie można znaleźć perełki, a właściwie jedną wielką perłę to produkcja „Playing for Keeps in Stocks & Futures: Three Top Trading Strategies That Consistently Beat the Markets” Toma Bierovica.

To właśnie dzięki Bierovicowi poznałem dość ciekawe podejście do swingów, które…. drze papę z dachu.

Reflektory, oklaski, Wenus z Milo, fanfary …… STRATEGIA SWING ….. oklaski

Dlaczego zamknięcie H4 poniżej 11 309 w analizie DAX Futures na 20.12.2016 dałoby sygnał swing short ?

Zasada jest bardzo prosta:

1) Na wykresie odnaleźć świecę H4 z lokalnym szczytem
2) Na wykresie znaleźć świecę H4 z dołkiem niższym od świecy nr 1, która nie jest inside barem.
3) Na wykresie znaleźć świecę H4 z dołkiem niższym od świecy nr 2, która nie jest inside barem.

dax swing short Strategie swing

4) Zamknięcie jakiejkolwiek kolejnej świecy H4 poniżej dołka świecy nr 3 generuje sygnał sprzedażowy. W tym wypadku na dzień 19.12.2016 był to dołek 11 309 zaznaczony na powyższym wykresie.

Dla Swing longów zasada jest podobna z tą różnicą, że szukamy lokalnego dna, a następnie wyższych szczytów w poprzednich świecach H4, które nie są inside barem.

dax swing long Strategie swing

Tym samym sygnałem swing short na DAX Futures w dniu 20.12.2016 będzie zamknięcie świecy H4 poniżej poziomu 11 408, czyli świecy H4 z 19.12.2016 tworzonej pomiędzy 8:00 – 11:59 rano.

swing dax Strategie swing

W obu przypadkach w filtracji fałszywych sygnałów można wykorzystywać średnie kroczące, pivoty, elderowskie bull/bear power, czy cokolwiek innego co da się przetestować na historii i służy filtracji. Więcej detali w lekturze Toma Bierovica.

Prowadzenie pozycji po średnich kroczących, atr, Fibo pivotach, wygenerowanie się przeciwnego sygnału swing…. wedle dopasowania do własnego stylu i możliwości finansowych.

Przed użyciem zachęcam do samodzielnego przeprowadzenia backtestu, czy wielomiesięcznego okresu testowania strategii na koncie demo z doborem odpowiedniej wielkości pozycji oraz stosowaniem zleceń SL. Z uwagi, iż jest to swing i h4, przelewarowanie nie jest wskazane – w przypadku przelewarowania i braku zleceń SL jakakolwiek strategia będzie robić drenaż w portfelu.

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] długa w strategii DAX Futures swing long H4 zostaje zamknięta na stop loss z wynikiem niespełna +430 […]

Wojtek

Spekulant, czy wg tej strategii, dziś na kontrakcie na FW20, na interwale H4, wygenerował się o 16.45 sygnał sell? Dobrze to odczytuję?

FPL20H4.png
To jestem ja

czy w Polsce mozna kupic te ksiazke ?

alex

Dzięki za wyjaśnienia co do swingów. Nigdzie indziej na polskich stronach nie znaleźlibyśmy tak wartościowych wpisów:)

Seba

Witam Dzięki za super wpis.Krótko i na temat.Jeszcze raz dzięki za tą stronę