DAX Futures na koniec tygodnia

DAX Futures na koniec tygodnia

przez -
18 6126
Udostępnij na:

Rynek na DAX Futures niemal w 100% zrealizował pozytywną strukturę pivotową, tym samym warto spojrzeć na cenę zamknięcia dnia, tygodnia, miesiąca w relacji do poziomów wsparć i oporów Fibo pivot.

Ostatni poziom do trejdowania dla mnie to ostatni opór (R3), czy wsparcie (S3). Co to oznacza ? Handel powyżej / poniżej jest dla mnie anomalią, która powoduje odejście od rynku. Warto jednak spojrzeć na pewną ciekawostkę związaną z momentum. Tak się jakoś składa, że cena zamknięcia dnia przy skrajnych poziomach S/R wskazuje na obecność silnego negatywnego/pozytywnego momentum intraday. Co za tym idzie, silne momentum jest wykorzystywane przez spekulantów podczas kolejnej sesji. Czyli zagranie na kontynuację ruchu po wybiciu S3/R3 powoduje to co powoduje.

internal strength fib pivot close DAX Futures na koniec tygodnia

Dodanie RSI, czy Stochastica jako filtr do odsiewania fałszywych wybić z pewnością wygładziłoby te krzywe znacząco, a z dozą lekkiej optymalizacji można uzyskać bardzo ciekawą strategię spekulacyjną.

Natomiast sprawa wygląda odrobinę inaczej w przypadku zamknięć tygodnia poza tygodniowymi obszarami S3/R3. Pojawienie się anomalii w ujęciu tygodniowym powoduje rychłe cofnięcię się ceny na początku kolejnego tygodnia. Natomiast zamknięcie tygodnia pomiedzy pivotem, a S1/R1 najczęściej sugeruje kontynuację wzrostów/spadków lub neutralności w zalezności od aktualnej kondycji rynkowej.

18
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Batek

jeżeli s&p500 jutro przebije 2320 to jest szansa na korektę Trump Tower:)

Bartek

12130-12180 strefa wsparcia, przy jakim poziomie otworzyłeś pozycję?

Jackes

12355, ale już zamknąłem ok 12300, choć widzę, że jeszcze sporo można było wycisnąć z tego ruchu. Cóż, może po korekcie się uda wejść ponownie na kolejny impuls :)

Bartek

pytasz się czy jest realne, na DAX wzystko jest realne.. nawet cofnięcie o 500 pkt w ciągu dnia.

Jackes

Witam wszystkich! Mam pytanie o „rychłe cofnięcie się ceny na początku tygodnia”, czy realna jest cofka do okolic 12130 w najbliższych dniach, czy to raczej zbyt optymistyczne TP?

Majk

Hej Dawid, mamy pytanie co do strategii opierającej się na pivotach fibo ( m5 ), Powiedz mi jak podchodzisz to sprawy związanej z RR. Bardzo często łapię się na tym że ustawiając 2 x atr RR jest równy 1:1 . Czy lepiej odpuszczać takie wejście które nie mają większego RR niż 1:1 ?

tomek

i dręczą mnie nawet po kasowym

Zorro

jesteśmy blisko poziomu sprzed dwóch lat :)

Zorro

Ale gdzie to S3 R3 ma poziomy? dla niezawodowca to trudne