Zabójcze rynki

Zabójcze rynki

Udostępnij na:

Metody „What you see is what you get” z całą pewnością nie można zastosować do handlu na instrumentach finansowych – w przenośni i dosłownie. Szybciej można zastosować podejście „Garbage IN, Garbage OUT” – śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu. Choć tutaj w niektórych przypadkach należałoby użyć mocniejszych słów. Rynki w ostatnich miesiącach nie były łatwe do handlu dla zdecydowanej większość retail traderów, co własnie można powiązać z w/w metodami. Patrząc z perspektywy czasu, brak mojej zwiększonej aktywności w handlu wyszedł mi na dobre i być może uchronił przed serią strat, a być może drenażem portfela spekulacyjnego w przypadku braku podjęcia niektórych decyzji.

Srebro

xagusd Zabójcze rynki

Wykres mówi sam za siebie. W nocy doszło do flash crash’u na kontraktach na srebro i złoto, a raczej błędu po stronie CME. Wszystkie trejdy poniżej $15.54 na srebrze zostały skorygowane właśnie do tej ceny. Co za tym idzie liczący na zyski z potencjalnych S, czy też L z poziomów poniżej 15.54 mogą się przeliczyć. Działania CME pozostawię bez komentarza.

NASDAQ Futures

Zgodnie z projekcjami z 18 czerwca co do pozycji krótkich przedstawionych tutaj: Przełomowy tydzień – rynek kontynuwał spadki po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych, aczkolwiek cel 5250-5200 nie został jeszcze osiągnięty, co za tym idzie projekcja ta będzie nadal kontynuowana po 10 lipca

S&P 500 Futures

Podobnie jak w przypadku NASDAQ, na S&P 500 Futures po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych rynek kontynuował spadki i zbliżył się na 1.5 pkt do pierwszego celu, czyli strefy cen uśrednionych 50-SMA. Projekcja spadkowa będzie nadal kontynuowana po wybiciu strefy cen uśrednionych dołem z zasięgiem na dolne ograniczenie formacji rozszerzającej się.

sp500 futures Zabójcze rynki

Rynek wchodzi w decydującą fazę oceny panującego modelu rynkowego, czyli wyprowadzenie korekty w trendzie wzrostowym lub kontynuacji trendu wzrostowego. Decydującym elementem w tej ocenie będzie przyszły tydzień rozpoczynający sezon wyników finansowych spółek z Wall Street.

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 07.07.2017

Opory: 12 443, 12 485, 12 552
Wsparcia: 12 308, 12 266, 12 199

Pivot w punkcie 12 376.

Zasygnalizowanie zmiany średnioterminowego trendu 29 czerwca oraz utrzymywanie się handlu w negatywnej strukturze pivotwej sprawia, iż droga ku strefie 11 800 – 11 900 jest nadal otwarta. Negacją tego scenariusza będzie wyjście powyżej poziomu 12 700, aczkolwiek w pierwszej kolejności poziom ten w przypadku jego strzelenia, będzie dla mnie kolejną okazją do wejścia w pozycję krótką. Sygnalizacją do ataku na 12 700 w tej chwili będzie wybicie tygodniowych oporów potwierdzonych wybiciem lokalnych szczytów.

Wybicie dołków 12 306 być może będzie okazją do wejścia w ostatnią pozycję krótką w całej kampanii sprzedażowej na DAX Futures.

EURUSD

Rynek powoli zbliża sie do celów projekcji z początku roku, czyli poziomów 1.15-1.18 wynikających z wybicia strefy cen uśrednionych 50-SMA na W1 – Wtorek, czyli najlepszy dzień tygodnia.

eurusd Zabójcze rynki

eurusd2 Zabójcze rynki

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomek

Srebro po crashu niby ale wygląda jakby chcieli trochę domknąć ten wąs

Smerf
xxx

speku, gdzie można dostać info o cenach z CME ? Rzeczywiście na wykresach CME nie ma już pozostałości po flash crashu…… o co tu chodzi ?

Capture.PNG
;-)

https://www.facebook.com/groups/tradingjam/permalink/1937333439886046/

Czekam na moment, kiedy telewizja będzie robić headliny z Twoich artykułów ;-)

Tomek

Myślałem że to w xtb coś srebro oszukuje a tu proszę
Nikt tu cukru nie gra ? Obstawiam test 15 w najbliższym czasie. Obstawiam ale ze stopem

Tomek

BE . Jaka zasadę stosujecie na be odrazu jak możliwe czy jak odskoczy jakiś poziom ?

Tomek

Gospodarzu jak z tym be