Przełomowy tydzień

Przełomowy tydzień

przez -
13 3404
Udostępnij na:

Myślę, że był to jeden z najbardziej przełomowych tygodni w moim życiu zmieniający spojrzenie na kilka kwestii. I gdy myślałem, że już nic nie może mnie zaskoczyć, w piątek przekonałem się w jak wielkim błędzie byłem. W szczególy raczej wchodzić nie będę, bo jest to temat dla ludzi o mocnych głowach, a dodatkowo dzieci tu mogą zaglądać :-) Niemniej miałem okazję poznać przesympatycznych traderów z całej Polski pokazujących, iż retail trading nie jest pełen snobów, wszystko-najlepiej-wiedzących oszołomów, ale są też sympatyczni ludzi z którymi można wyzerować w 3 dni kilkadziesiąt flaszek wódki i jeszcze więcej piwa.

Tyle tytułem wstępu….

Moja aktywność na rynkach jest dosyć znikoma w ostatnich tygodniach i ten stan rzeczy utrzyma się jeszcze minimum do 10 lipca. Stąd też myślę o zrobieniu sobie przerwy na kolejne tygodnie, lub po prostu dostować handel do obecnej sytuacji.

Dostosowanie handlu tak naprawdę nie wymaga jakiś skomplikowanych operacji, a jedynie spojrzenia na rynek w szerszym horyzoncie czasowym. A do tego interwał dzienny nadaje się najlepiej.

S&P 500 na ciągłych futuresach jest z sygnałem sprzedażowym w interesującej mnie strategii, więc tutaj pozycja krótka. Co prawda sygnał nie został jeszcze potwierdzony i nie wiadomo, czy w ogóle będzie. Niemniej jednak wejście z tego sygnału być może pozwoli mi wyłapać potencjalną korektę wzrostów. SL dla tej pozycji, 1 tick ponad ostatnim szczytem + spread.

sp500 Przełomowy tydzień

Na kontraktach CFD na futuresy NASDAQ wygenerował się sygnał sprzedażowy i przy okazji został strzelony pierwszy poziom cenowy dla spadków wyznaczony przez strefę cen uśrednionych 50-SMA.

Ponowne wejście notowań ciągłych w strefę będzie dla mnie okazją do zajęcia pozycji krótkiej z celem 5250-5200 na przestrzeni kolejnych 3 tygodni.

nasdaq Przełomowy tydzień

USDJPY

W ujęciu tygodniowym zostały strzelone poziomy 50-SMA i nadal czekam na wspomniany ustatnio rajd na jenie, który może być wykorzystany jako powód do wyprowadzenia korekty na indeksach.

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 19.06.2017
Opory: 12 756, 12 770, 12 792
Wsparcia: 12 713, 12 699, 12 678

Punkt kierunkowy intraday na poziomie 12 734.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 830, 12 883, 12 968
Wsparcia: 12 661, 12 608, 12 524

Tygodniowy pivot na poziomie 12 745.

Mała edycja wpisu. Po zapoznaniu się z treścią jeden z czytelników zasugerował, bym zaczął handlować inaczej do generowanych sygnałów. Także spróbuję czysto teoretycznie sprawdzić, czy w tym przypadku rzeczywiście powinienem tak to rezegrać.

NASDAQ – jeżeli cena CFD na futuresy spadnie do poziomu 5670 – pozycja długa. SL 5613. TP 6100-6150. Tutaj bez pozycji póki co. Z reacji tego, że SMA to średnie ruchome, zarówno SL jak i teoretyczne wejście w pozycje w dniu jutrzejszym będzie zupełnie inne, jeżeli sygnał do wejścia nie wygeneruje się dzisiaj.

S&P 500

Niestety autor komentarza nie określił jasno, czy tym rozjechaniem przez pociąg jest potwierdzenie sygnału sprzedażowego, czy też sam sygnał sprzedażowy. W takim przypadku dwa warianty.

S&P 500 v1 teoretyczna pozycja długa już otwarta po cenie 2433.40. SL 2420.00. Wszystkie warunki zostały spełnione, wygenerował się sygnał S, rynki otworzyły się, więc pakuję teoretyczną L :-)

S&P 500 v2 teoretyczna pozycja długa na potwierdzeniu sygnału sprzedażowego. Kiedy nastąpi potwierdzenie i czy w ogóle będzie tego nie wiem. Potwierdzeniem jest wybicie 10-SMA (low) na D1, czyli cena z zamknięcia musi znajdować się niżej niż 10-SMA low z D1.

13
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] z projekcjami z 18 czerwca co do pozycji krótkich przedstawionych tutaj: Przełomowy tydzień – rynek kontynuwał spadki po wygenerowaniu się sygnałów sprzedażowych, aczkolwiek cel […]

Kuba

Gospodarzu, świeca 4H zamknięta poniżej tygodniowego punktu kierunkowego.
Czy w tym przypadku biorąc pod uwagę wszystkie pozostałe okoliczności przyroby niższe poziomy mogą być brane pod uwagę?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

[…] Inspiracją do napisania tego wpisu był komentarz jednego z czytelników, który jest najlepszym przykładem przedstawiającym powody strat w tradingu. Komentarz znajduje się tutaj: Przełomowy tydzień. […]

Lukasz

Jak zagrają standard czytaj zejdą pod średnie na niskich interwalach to czemu nie grać sell. Normalka, choć z trendem się nie dyskutuje

Jordan

4x w ciągu miesiąca wchodzenie na krótko na tych poziomach na DAX dawało sporo zysku, czy będzie tak ponownie??

Max Julien

I co spekulant teraz już będziesz zarabiał? ;pp
powyższe trejdy pierwszy countertrend na tzw wystawienie dupy pod jadący pociąg a drugi na zgaszenie światła w sytuacji gdzie pieniądz powinien być księgowany to ty otwierasz pozycje. Tak się oddaje pieniądze na rynku ale ciekawy tu prowadzisz dziennik.

Seb

Same pozytywy ze spotkania, następnym razem już Ciebie rozpoznam buhaha.

j.k

mega pozytywny człowiek z ciebie, oby następnym razem było więcej okazji do rozmów.