Euro vs dolar v2.0

Euro vs dolar v2.0

przez -
19 3917
Udostępnij na:

Notowania EURUSD weszły w decydującą fazę w kontekście realizacji mojego planu spekulacyjnego. Co prawda dwie pierwsze pozycje krótkie zostały stosunkowo szybko ustrzelone na stop lossach. Jednak rozwój wydarzeń z początku tygodnia dość szybko zniwelował początkową stratę dwóch trade’ow pod rząd.

Na tę chwile próbuję wyłapać ruch pod 50-SMA na D1 z gwarantowanym już zyskiem 5R przy skuteczności spekulacji na poziomie 60%.

eurusd spekulacje Euro vs dolar v2.0

Niestety nie wiem, czy będzie mi dane wchodzić w pozycje długie z niższych poziomów, czy też poziomów powyżej 1.2069 w ramach handlu w potwierdzonej formacji potrójnego dna – EURUSD i potwierdzenie formacji potrójnego dna.

Strefa 50-SMA na D1 przebiega w okolicach poziomu 1.17, więc teoretycznie do wyłapania jest jeszcze około 150 pipsów na obecnych spekulacjach, co w rezultacie cała kampania potencjalnie mogłaby dać zysk w wysokości około 20R, czyli około 400 pipsów z dwóch pozycji przy założeniu, że po drodze nie zostanie strzelony SL.

eurusd d1 1 Euro vs dolar v2.0

Oczywiscie nie oczekuję od rynku, aby ruch na strefę cen uśrednionych 50-SMA odbył sie tu i teraz, a co więcej licze się z tym, iż może być podobnie jak na DAX Futures, że ów ruch potencjalnie zajmie rynkowi kilkanaście sesji z wielokrotnym strzelaniem zleceń SL.

Wiele osób zadaje mi pytanie jak mają się notowania EURUSD w stosunku do DAX Futures. Mimo istnienia chwilowej, negatywnej korelacji patrząc na ten temat w szerszym horyzoncie, na ten czas spekulacja na krótko na EURUSD nie koliduje w żaden sposób z potencjalną spekulacją na krótko na DAX Futures, gdzie giełdowe byki ostro walczą o utrzymanie 200-SMA na D1.

19
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
eranet

Eur/usd został rozegrany książkowo z targetem 2 włącznie….

EURUSD - Primary Analysis - Aug-30 2315 PM (4 hour).png
Tomasz

witaj Dawid jak oceniasz na chwile obecną sp500 !! czy według Ciebie czekają Nas spektakularne ruchy ??-pozdrawiam

Kuba

Gospodarzu czy możesz udzielić info, gdzie na tą chwilę znajduje się 200-sma ?