Tym razem jest inaczej

Tym razem jest inaczej

przez -
0 1515
Udostępnij na:

Mimo iż część krótkoterminowych retail traderów w USA zrealizowała zyski z pozycji długich tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, wartość aktywów w funduszach Guggenheim Investments spółek wzrostowych bije rekordowe poziomy.

nu Tym razem jest inaczej

Złośliwy obserwator rynków finansowych mógłby stwierdzić, iż mamy do czynienia z typową bańką spekulacyjną skoro wartość aktywów jest najwięszka od przeszło 11 lat.

rydex Tym razem jest inaczej

Jednak rynek sugeruje zupełnie coś innego. Sytuacja dla wielu inwestorów jest normalna, a aktywa Guggenheim Investments w funduszach z ekspozycją na spadki jest najniższa w historii. Co za tym idzie, inwestorzy nie uznają obecnych wzrostów za bańkę spekulacyjną (pomimo medialnego szumu i wygrzanych wyników funduszy) a coś zupełnie normalnego. W rezultacie nie zabezpieczają się na wypadek „pęknięcia bańki”. Tak jak miało to miejsce podczas poprzednich tego typu zdarzeń.

rydex spadkowy Tym razem jest inaczej

Na temat psychologii inwestorów z zastosowaniem przepływów pieniężnych i wartości aktywów funduszy Rydex/Guggenheim pisałem za każdym razem, gdy sygnalizowały one silny swing na rynkach.

W listopadzie 2015 zachowania stadne retail traderów wyraźnie wskazywały na średnioterminową „rozpierduchę” na rynkach – Let’s go retro, czyli non-toper mielonka. Natomiast w lutym 2016 psychologia tłumu pokazała odbicie na rynkach – Czy rynek jest gotowy do rajdu na północ ?.

Czy zatem w ten sam sposób można ocenić S&P 500 i zadać sobie pytanie: Rynek jest gotowy do kontynuacji rajdu na północ, czy też do silnego swingu spadkowego ?

Oczywiście tutaj pomijam całkowicie krótkoterminowe dewastacyjne ruchy rzędu 50-100 pkt, które wychodzą całkowicie poza spektrum tego badania. Opierając się na podobnych założeniach i doświadczeniu z lat poprzednich na tę chwilę nie widać sygnałów, które sugerowałyby większy średnioterminowy swing na rynku rzędu 250-300 pkt.

Natomiast podobnie do lat ubiegłych warto blisko obserwować powyższe sentymenty, gdyż nie ma nic lepszego jak sentyment rynkowy oparty o przepływy rzeczywistych pieniędzy.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o