DAX Futures – let’s go retro, czyli non-toper mielonka

DAX Futures – let’s go retro, czyli non-toper mielonka

przez -
44 6710
Udostępnij na:

Czasem mam ochotę na zatytułowanie wpisu „DAX Futures dziwki!” Jednak wiem, że tego typu tytułami uznania wśród publiki to ja raczej nie zdobędę. Tyle tytułem wstępu, no może nie do końca :-)

Można (jeśli nie czytaliście, albo pamięć zawodzi) zapoznać się z tymi wpisami: Podwójne dno potwierdzone oraz Niemiecka indoktrynacja, co w sumie jest o tyle zbyteczne, iż ja tu będę nawiązywał do tych wpisów, to tym bardziej nie trzeba :-)

No to let’s go retro !

Po pojawieniu się formacji podwójnego dna na notowaniach DAX Futures, oczekiwałem potwierdzenia tejże formacji w okolicach 10 320 i ewentualnie 10 521. Gdyby opierać się na klasycznych założeniach, potwierdzeniem byłoby wybicie poziomu 10 521 i o ten poziom głównie mi się będzie teraz rozchodzić. Dlaczego ? Po wybiciu 10 521, zasięg wzrostu winien wynieść 66% wysokości od dołka – 9 300 -do punktu potwierdznia – 10 521, czyli 11 330…

Tym samym formacja podwójnego dna zostaje w 100% spełniona i nie generuja już dalszych sygnałów technicznych. Skoro została wypełniona w 100%, czy należy oczekiwać teraz rychłego zejścia kontraku ? Nie. Chyba że….

Na tę chwilę grany jest kanał, który pod nieobecność Amerykanów został wybity przez chłopców z Barclays. Wiele rzeczy w tej chwili wskazuje na to, że widzimy najprawdopodobniej fałszywe wybicie.

dax1 DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

Zamknięcie dnia w poniedziałek powyżej czwartkowych szczytów będzie potwierdzeniem przewagi popytu nad podażą i sygnałem do potencjalnej zwyżki w rejon historycznych szczytów, ewentualnie ich przebicie i lot w rejon 13 000 punktów. Oczywiście tego typu zwyżka nie odbyłaby się liniowo i po drodze pojawiłaby się cała rzesza korekt. Póki co poziom 13 xxx wrzucamy do szafy i niech tam sobie leży.

Wsparcia i opory na DAX Futures na tydzień 30.11 – 4.12
Opory: 11 370, 11 488, 11 680
Wsparcia: 11 178, 10 986, 10 867, 10 676

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na poniedziałek 30.11.2015
Opory: 11 342, 11 368, 11 412
Wsparcia: 11 299, 11 256, 11 229, 11 186

Gdyby to wszystko ode mnie zależało, jutro zrobiłbym test zwieraczy dla trzymających pozycje długie, czyli w skrócie zepchnął handel do 11 186 i poczekał na to co się będzie dziać z pozycjami długimi.

Najważniejszym poziomem w dniu jutrzejszym tak naprawdę będzie 11 256, a już szczególnie ważną rolę odegra ten poziom na zamknięciu poniedziałkowej sesji. 11 256 to nic innego jak górne ograniczenie powyższego kanału oraz pierwsze wsparcie intraday.

dax futures wybicie1 DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

O co chodzi ? Im częściej 11 256 bedzię penetrowane tym lepiej w kontekście potencjalnego wybicia – oznacza to mnie więcej tyle, że został wybity dość istotny poziom. Jeżeli rynek rozjedzie 11 256 bęz większych problemów za pierwszym razem, wtedy po dotarciu do poziomu 11 242 ustawiam SL dla pozycje krótkiej na B/E – czyli na poziomie wejścia. Powodem takiej decyzji będzie nic innego jak zachowanie notowań DAX Futures z piątku zakreślone okręgiem na powyższym wykresie.

S&P 500 Futures

Mimo, iż Amerykanie do indyka zasiedli w dobrych nastrojach, to gdzieś w głębi byli bardzo wystraszeni ostatnimi wzrostami, co pokazuje chociażby indeks strachu SKEW.

skew2 DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

Ciekawiej jednak przedstawią się rozkład realnych pieniędzy w funduszach Rydex Nova/Ursa. Kto tu zagląda regularnie z pewnością wie, że jest to jeden z głównych wskaźników sentymentu jaki wykorzystuję do spekulacji na S&P 500 Futures.

nu DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

Widzimy zdecydowany mniejszy napływ kapitału do funduszu wzrostowego. Jednak jak to możliwe, że kontrakt na S&P 500 „nadal w cenie” i rośnie ? Można to niejako wytłumaczyć poprzez zachowanie indeksu reprezentującego całkowitą wartość aktywów po stronie wzrostowych funduszy Rydex

RYDEX wzrostowy wartość DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

rydex wzrostowy tydzień DAX Futures   lets go retro, czyli non toper mielonka

Indeks znajduje się na niebotocznych poziomach. Może to oznaczać, iż wielu inwestorów zdecydowało się na wejście w pozycje długie jako ochrona dla swoich pozycji krótkich. Tym samym opierając się na tych dwóch powyższych wykresach + brak jakichkolwiek przesłanek fundamentalnych do dalszych wzrostów w USA, można spodziewać się niebawem totalnego rozpierdolu na kontrakcie na S&P 500.

44
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
32 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] wyraźnie wskazywały na średnioterminową „rozpierduchę” na rynkach – Let’s go retro, czyli non-toper mielonka. Natomiast w lutym 2016 psychologia tłumu pokazała odbicie na rynkach – Czy rynek jest […]

[…] W niedawnym wpisie wspominałem o pewnym indeksie, który sugeruje totalną rozpierduchę na S&P 500 Futures DAX Futures – let’s go retro, czyli non-toper mielonka. […]

Darek

Co taka cisza…….

Darek

Była okazja na zajęcie S

Darek

I co bedzie jutro oto jest pytanie :)

franek

witam,
spekulant, jeśli jest tak jak piszesz z tym ostatnim wzrostem, to co może zaistnieć w następstwie?

spekulant

Wygląda to bardziej na wysokie zamknięcie Europy. Koniec miesiąca itd. itd. sentyment na obecnym 40-punktowym podejściu nie zmienił się na niedźwiedzi, co tylko sugeruje, że ostatni ruch w górę był zrobiony przez małych graczy pod dyktando instytucji.

Raf

wygląda jak wyjście z rgr na m5

Darek

Ja się trzymam S i myśle , ze jeszcze dziś będzie niżej DAX

spekulant

Jeśli chodzi o FW20 to tu jak zawsze korelacja z kontraktem miedziowym http://stooq.pl/q/?s=fw20&d=20151130&c=3m&t=c&a=lg&b=1&r=hg.f+fdx.f+es.f a tam niestety to już nie jest tak ciekawie, aczkolwiek jest szansa na odbicie. Wieczorem napiszę dokładniej :-) a tymczasem DAX szaleje pod ostatnim oporem.

malaczarna.65

Spekulant, czy mógłbyś zerknąć na nasz WIG20? Nastroje po przejrzeniu paru miejsc generalnie na naszym parkiecie pod psem, ludzie chyba zupełnie zapomnieli co to FW20.

Jak na mój nos to mieszanka dobra pod jakieś odbicie korekcyjne, a rynek dużo spokojniejszy od DAX30.

spekulant

Tak, teraz ponownie dochodzi do 30. Oj będzie się działo. No więc Ja się wstrzymuję do końca dnia. Co prawda poniżej 11 342, może jakaś mała S z celem 10 299, ale jak rozjedzie ten poziom wtedy znów liczę na test 10 256. Generalnie zamknięcie powyżej ubiegłotygodniowych szczytów = UP. Zamknięcie poniżej 10 256 = SELL.

Seba

Witam Gospodarza zamknięcie dnia należy rozumieć godzina 22? czy chodzi o Niemców czyli po 17

spekulant

22 jesli chodzi o kontrakt

Seba

Oczywiście chodzi o 11256?

spekulant

nie wiem co z tymi „dziesiątkami” mam ostatnio :-)

malaczarna.65

EUWAX dzisiaj z prawie 60 pkt, zjazd na -16. Niezła jazda na nastojach.

dario001

witam, pojechali:))) ale cóż ja
25901560 2015.11.30 10:11:56 sell 1,00 de.30. 11372.8 stop 11,405.0

Darek

Myśle , ze teraz zjazd do 11300 a pózniej obserwujemy co Ameryka

malaczarna.65

Pierwszy opór 11 342 pkt.

NOWY

Witam,
Spekulant czyli jak dobrze rozumiem spróbują go przebić jak się nie uda to pójdą w górę pod 11.299 czy wyżej?

Małgosia =^.^=

Witam. Powodzenia wszystkim w ciekawy tygodniu.

Tomek

To ja kolejne L na eur/usd i zobaczymy do piatku…

malaczarna.65

W środę mamy jeszcze wystąpienie Yellen, w piątek Draghi.
Jutro PMI z Chin.

Darek

Zobaczymy w poniedziałek na Dax bo tu bardzo kombinują :)

SocialTrader

Dobry Wieczór Wszystkim
Pojechałeś spekulant muzą i teledyskiem po całości ;-D
Jak fałszywka to lecim na 10676? Ja lubię jak spada ;)

Tomek

Co sądzicie o Eur/usd?, uważam, że powoli zaczyna odkręcać i chyba czas na zbieranie… *Małgosia chyba ćwierkała, że któryś duży zamykał shorty, mam nadzieję, że nie pomylilem:-)

Anka

Szanowny Spekulancie.
Nawet nie wiesz jakim darem od … jest to, że znalazłam Twoją stronę. To taka kropka nad i, ale bez niej bieda.

Hanna

Witam Wszystkich.
Również bardzo dziękuję za analizę.

Bartek

Również witam, dziękuje Gospodarzowi za wnikliwą analizę i dużą dawkę wiedzy.

Piotr

Spekulant, kiedyś wrzucałeś link do wyliczania wsparć za pomocą kalkulatora ( ze strony FxEmpire – obecnie ten link nie działa). Masz może coś nowego i godnego uwagi.

SocialTrader
Jeck`yl
Hush

Przyłączam się do podziękowań, jeśli można: skąd można czerpać informację na temat ww. wskaźnika sentymentu?

Atel

Witam Wszystkich. Spekulant dzięki bardzo za analizę.