Short bias

Short bias

przez -
36 4297
Udostępnij na:

Rynkowi na S&P 500 w poniedziałek zabrakło 3.25 pkt. do strzelenia planowego ruchu o zasięgu minimum 30 pkt. Tym samym szansa na strzelenie minimalnego celu pojawi się już na wtorkowej sesji. Niemniej jednak poniedziałkowe reakcje cenowe wpisują się idealnie w spadki indeksu S&P 500, po tym jak krótkoterminowy sentyment retail traderów sięgnął euforycznego poziomu.

W tej chwili panuje u mnie typowy short bias. Czyli przewaga pozycji krótkich.


Portfel VIX

Portfel został nieznacznie zmodyfikowany, gdzie została zwiększona ekspozycja w pozycje krótkie na FTSE 100 Futures.
Portfel generalnie radzi sobie bardzo dobrze, jednak nadal nie mam pomysłu jak optymalnie zarządzić pozycją VIX Futures, aby zminimalizować ryzyko utraty ciekawego zysku, a przy okazji zmaksymalizować jeszcze ciekawszy potencjalny zysk.

portfel vix 1 Short bias

Po poniedziałkowej sesji wszystko zachowywało się tak jak powinno, czyli spadek indeksu S&P 500 – wzrost indeksu VIX -> VIX Futures.


Pozostałe rynki

Nie wiem, czy jest sens rozpisywać się jakoś szczegółowo. Jestem w pozycjach krótkich na kontraktach terminowych na:

  • WIG20 Futures
  • DAX Futures
  • FTSE100 Futures
  • EURO STOXX Futures
  • S&P500 Futures
  • NASDAQ Futures

Co prawda kontrakt na WIG20 jest częściowym hedge dla pozycji długich w akcjach z portfela technologicznego – Łapanie spadających noży – które od początku roku radzą sobie powiedzmy akceptowalnie… Niestety płynność woła o pomstę o nieba.

elzab Short bias

ntt Short bias

opm Short bias

qumak 1 Short bias

sygnity 1 Short bias

Może jeszcze coś o niemiecki kontrakcie…


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory
Opory: 13 542, 13 631, 13 777
Wsparcia: 13 251, 13 162, 13 017

Punkt kierunkowy na poziomie 13 397.

Handel w poniedziałek zakończył się poniżej tygodniowego pivota, dlatego z mojego punktu widzenia najbardziej atrakcyjnym poziomem do rozegrania jest 13 251, gdzie winny się rozstrzygnąć losy co do dalszego spadku/zwyżki.
Z uwagi na mój short bias, scenariusz spadkowy byłby najbardziej preferowanym.Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

36
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
STRONG BUY

ja już dziękuje i zamykam L, NAS100 główny sponsor dnia. Mam nadzieje ze tez dobrze zarobiliście. Pozdrowionka

Radzio

Coś retail spekulancik się nie odzywa, czyżby wtopa na krótkich?
I po co pisać o końcu hossy, nie wstyd Ci?
Pewnie i tak ten komentarz będzie zbanowany jak wiele innych, które nie są po myśli wszystko wiedzącego autora i sprzedającego na górkach oraz kupującego na dołkach te swoje mikroloty. :)

drdax

Co ci daje takie prostackie,niczego nie wnoszące pisanie???? jeżeli się nie psuje nie podoba co robi spek to Poprostu odpuść , rob swoje. Nie mogę zrozumieć takich osob… może ktoś mi w końcu wytłumaczy?

Sebapl

Myślę że mr. „Radzio” nie rozumie co tu jest pisane, to też robi wszystko na opak, ładuje w konto tysiące miesięcznie i ma żal do całego świata że nie został milionerem w trzy dni. Tyle w temacie.
PS. debilne komenty też bym banował :D

Bart

A ja myśle, ze doskonale rozumie i wie ile są warte te strategie p. Dawida.
Czy ktoś regularnie czyta ta stronę jest w stanie szczerze powiedzieć ile zarobił korzystając z rad tutaj zawartych?
Może nie czytam regularnie, ale widzę ze główna strategia tu przedstawiana jest gra przeciw trendowi, ew. na wybicia, gdzie wejście jest już bardzo późne i zasięg mozliwy do zrealizowania niewielki.
Czy to naprawdę jest wg Was profesjonalne podejście? Nie widzicie tego?

Orno

A ja myślę, że p. Dawid przedstawia swój tok myślenia publicznie i będzie przyjmować falę krytyki , hejtu albo trollingu od tych, którym się nie podoba taka forma wyrażania swojego zdania. Tym co podpasuje to po prostu podpasuje. Na wielu forach widzę, że ludzie pokazują „filozofie i podejście spekulanta”, że tak to ujmę i te wyniki mają dobre. Sam trafiłem tutaj z jednego forum, gdzie prowadzony jest dziennik z odwołaniami do tego bloga i widzę, że w wielu miejscach jest sporo podobnych odwołań same pozytywne. Nie znalazłem dziennika albo kogoś kto udowadnia, że to podejście daje słabe wyniki, albo jest… Czytaj więcej »

niewiadomo

może niektóre zagrania są przeciw trendowi i może traci na tym, ale to z vixem jakby nie patrzeć i jeśli dobrze liczę to dzisiaj daje ze 160 tys. zysku. jesli nie handluje innych i straty ktore tu pokazuje są jedynymi to chylę czoła i to bardzo nisko.

Tarek

W jakim biurze handlujesz?

Czorcik

Jedna podstawowa zasada żeby myśleć o zarabianiu to trzeba nauczyć się dyscypliny i konsekwencji. Uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski. Bez tego nie ma co marzyć o zysku.

Vojta

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
Ja myślę, że to już koniec korekty i idziemy w górę, przynajmniej na podwójny szczyt, a być może i na nowe szczyty.
Mam nadzieję, że wtedy autor bloga przyzna się do błędu i odwoła ten koniec hossy, który już głosi od pewnego czasu. Kiedyś pewnie trafi, ale jeszcze nie tym razem. ;-)

Gryzli

Fajnie by było gdyby to był dopiero początek jakiejś większej przeceny, może tym razem się doczekamy :-) Też jestem zapakowany w S. Dawid tak z ciekawości chciałem zapytać, jaką wielkością pozycji operujesz jeśli chodzi o kontrakty na indeksach? No chyba, że to słodka tajemnica.

dario001

Pisal wielokrotnie 0.1 lots na 10 k kasy

marq

O tym, że możemy być u schyłku hossy niech świadczy fakt, że w USA nagminnie pojawiają się w telewizji śniadaniowej, albo zapraszani są do studia wirtualni milionerzy chwalący się wirtualnymi zyskami z oszczędności emerytalnych w ramach funduszy 401k. Zwykły Amerykanin nie zdaje sobie sprawy, że to tylko wirtualny zysk, a przed przejściem na emeryturę akcje mogą być droższe, albo tańsze. Oni naprawdę wierzą, że jak dow jones wyświetli 27000 to na jednym ticku cały świat zrealizuje zysk bez spadku indeksu. To jest chore.

STRONG BUY

Dawid chyle czoła – trafiles sam szczyt. Gratulacje

STRONG BUY

dji 26150, nasdaq 6920, sp2829, ale promocja, kapitol zburzyli ? :-)

alek

Tym razem nie skorzystam, niech inni zarabiają. Miesięczna świeca mi sie nie podoba, nie to, że zaraz musi być zwała, ale na przykład męczący boczniak.

Czorcik

No to wróciliśmy do średnich na S&P na D1 (10SMA) i na H4 (50SMA).