Irracjonalność retail traderów cd.

Irracjonalność retail traderów cd.

przez -
18 3771
Udostępnij na:

Irracjonalność retail traderów w USA nie przestaje mnie zaskakiwać. Po piątkowej sesji negatywny sentyment wśród amerykańskiej średnioterminowej drobnicy osiąga extremalny poziom. Początkiem tego dziwactwa był czwartek 8.02.2018.

nulong 3 Irracjonalność retail traderów cd.

Krótkoterminowi retail traderzy również nie za bardzo wiedzą o co chodzi i tylko zwiększają lub zmniejszają swoje udziały w funduszach handlujących na spadki. Oczywiście nie jest to odzworowanie pozycjonowania się w kontraktach E-mini S&P 500 Futures, ale w funduszach z ekspozycją na spółki wzrostowe/spadkowe na amerykańskich rynkach.

Rezultatem tejże irracjonalności – tym razem negatywnej – są pozycje krótkie na VIX Futures.

vix portfel Irracjonalność retail traderów cd.

Z racji tego, że VIX Futures spośród wszystkich instrumentów wykazują najlepiej tendencje do mean reversion, a ich wysoki odczyt nie ma prawa utrzymać się przez dłuższy okres, w połączeniu z irracjonalnością daje to stosunkowo łatwy pieniądz. Jeśli w ogóle pieniądze można nazwać łatwymi.

Strach ma długie dolne cienie

Obecne długie cienie na E-mini S&P 500 Futures będą jeszcze przez kilka dni straszyć retail traderów. Niemniej jednak dla amerykańskich instytucji było to coś normalnego.

skew 1 Irracjonalność retail traderów cd.

vix 1 Irracjonalność retail traderów cd.

Niski odczyt SKEW i wysoki odczyt VIX przy spadku notowań S&P 500 jest najlepszą okazją do mocniejszego bujnięcia w kierunku północnym na zwiększonej zmienności.

Piątkowe odbicie od 200-SMA sugeruje pojawienie się na rynku traderów wykorzystujących mean reversion. Mean reversion natomiast może wywołać napływ traderów wykorzystujących silne momentum.

esf mr Irracjonalność retail traderów cd.

Tym samym naruszenie piątkowego szczytu E-Mini S&P 500 Futures będzie dla mnie okazją do wejścia w pozycję długą wykorzystując silne momentum w mean reversion. Zasięg ruchu w górę dla klasycznego mean reversion to poziom 2700.

esf zasieg Irracjonalność retail traderów cd.

Zejscie poniżej 2566.50 to sygnał do dalszego osuwania się.

Trzy możliwe scenariusze na wzrost

  • Long na otwarciu rynku terminowego
  • Long na otwarciu rynku kasowego – sygnał z VXV:VIX
  • Long na naruszeniu piątkowego szczytu E-Mini S&P 500 Futures

Jeden możliwy scenariusz na spadek

  • Naruszenie poziomu 2566.50

Strategia long VXV:VIX jest całkowicie nieodpowiednia do handlu na wysoko zlewarowanych instrumentach CFD.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

18
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Wiktoria

Pytanko, czy volx w xtb jest tym samym co kontrakty futures vix, które pokazałeś w artykule ? https://www.xtb.com/pl/oferta/dostepne-rynki/indeksy/volx

alek

Za dużo powera to nie ma, byczki spacyfikowane. Wbrew temu co wszędzie gadają nie wiem czy się podniosą do nowego szczytu. Nie powinni, bo pompka centralna się kończy.

Orno

Ty tak na poważnie ? Ponad 4% wzrost w 3 godziny i nie ma powera ? Czego oczekujesz 10% w 5 minut ?

alek

Nie patrzę na godziny czy minuty, piszę o nowym szczycie.

Orno

Czyli równie dobrze szczyt może pojawić się za rok i wtedy szlag trafił Twoją teorię :(

alek

Moja teoria jest bardzo dobra i do tej pory się sprawdza. Bańki Centralne napompowały nieprzytomnie dodrukiem rynki, teraz dodruk ograniczają, musi nastąpić oczyszczenie i dopiero po nim na nowym paliwie w górę. Kiedy co i jak pokaże technika (no miejmy nadzieję, tak jak pokazała styczniową świecą przegrzanie)

Orno

Twoja teoria zawsze się sprawdzi bo dobierasz tak słowa zeby się nie skompromitować przed samym sobą… W lutym pojawił się spadek, więc uznajesz styczeń za przegrzanie. Nie ma znaczenia, czy w styczniu max byłby 2700, czy 3000. Gdy pojawiały się szczyty tydzień temu pisałeś cały czas o dodruku i nagle jak pojawił się spadek w jeden dzień piszesz o ograniczeniu dodruku. Teoria się sprawdza, ale w praktyce nie można jej zastosować.

alek

Oczywiście tak było, drugi raz ci przyznaję rację.

jacek

Czy można doprecyzować „wszyscy” ? W piątek Zaorski gadał, że wszyscy oczekują spadków, sentymenty pokazują spadki i wzrosty i „wszyscy” przy okazji mówią, że rynek ma się podnieść do nowego szczytu. Wygląda, ze „wszyscy” mają rochwianie świadomości.

Krywe

„Niski odczyt SKEW i wysoki odczyt VIX przy spadku notowań S&P 500 jest najlepszą okazją do mocniejszego bujnięcia w kierunku północnym na zwiększonej zmienności…”-zapraszamy do Mercedesa

eranet

SP500 w piatek idealnie się obroniło, zatem szanse na ruch w górę, póki nie jesteśmy poniżej A…

SPX500USD - Primary Analysis - Feb-09 1836 PM (4 hour).png
Dakota

Mocno zdziwiło mnie wybicie dołka na nasdaq zamkniecie poniżej h1 . I brak kontynuowania tego ruchu . Co o tym sądzisz

Orno

Popracuj trochę nad składnią, interpunkcją, gramatyką i będziesz mógł pisać dla Bloomberga. Dobry wpis !