Dziękuję, czy mogę prosić o jeszcze jedno?

Dziękuję, czy mogę prosić o jeszcze jedno?

przez -
4 3866
Udostępnij na:

W tym tygodniu miałem okazję pracować z traderami w największej instytucji inwestycyjnej w Europie wdrażając oprogramowanie IP Trade do komunikacji między traderami i spięcie infrastruktury TPO ze Skype for Business. Nadmienię, iż cała operacja zakończyła się sukcesem z przybiciem piątki na koniec :-)

Podpatrując i rozmawiając z najlepszymi tylko utwierdziłem się, iż obiektywizm, matematyka, analiza szeregów czasowych, metody ilościowe to gwarancja sukcesu na rynkach w XXI wieku. Swoją drogą… porównując infrastrukturę z jakiej korzystają najlepsi do naszych rodzimych rozwiązań, muszę stwierdzić z przykrością, iż Polska jest 100 lat za Europą i nastawia się jedynie na strzyżenie typowego retaila z hajsu. Czyli zyski z działalności lecą głównie do kieszeni zarządów, a infra i „traderzy u brokerów” są na poziomie „byle działało i dało się ogołocić Kowalskiego z hajsu”. Ale to nie moja bajka – od Cyganów jest król cygański.

Tyle tytułem wstępu, czas na rynki, bo to mnie bardziej interesuje niż jakieś TPO, czy IP Trade :-)


DAX Futures

Sygnał sprzedażowy w strategii DAX Futures swing short H4 w kulminacyjnym momencie w dniu wczorajszym zyskiwał nieco ponad 380 punktów i tak naprawdę tutaj sytuacja jest już win-win. Stracić na tym sygnale nie da rady, a co więcej rekompensuję stratę z poprzedniego sygnału, który został strzelony na stop lossie.

dax sell Dziękuję, czy mogę prosić o jeszcze jedno?

Handel utrzymuje się poniżej 200-SMA, toteż mogę już przygotowywać się na agresywną spekulację na krótko, a kwestią otwartą pozostają jedynie wejścia.

dax 200 SMA Dziękuję, czy mogę prosić o jeszcze jedno?

Zamknięcia poprzednich sesji poniżej tygodniowego punktu kierunkowego oraz pierwszego tygodniowego wsparcia przyniosły rezultat w postaci wypełnienia negatywnej struktury pivotowej i strzelenie ostatniej linii wsparć w tym tygodniu wyliczonej metodą Fibonacii Pivot.

Pierwszą okazją do agresywniejszej spekulacji na krótko to wykorzystanie momentum, czyli dołożenie do pozycji krótkich na naruszeniu wczorajszych dołków. Od góry będą to naruszenia tygodniowych poziomów wsparć, jeśli uprzednio DAX Futures będą notowane powyżej tychże „linii”.


S&P 500 Futures

Sygnały sprzedażowe z poprzednich założeń potwierdziły się i nie ulegają zmianom. Jeśli chodzi o intraday to standardowo: naruszenie 2765.75 sygnał zakupowy; naruszenie 2750.25 to sygnał sprzedażowy. Bez większej filozofii.

esf 1 Dziękuję, czy mogę prosić o jeszcze jedno?

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Łukasz

Dawid, gratulacje za strategi swing short na dax. spadki są mocne, aż zaskakujące – w 5 dni prawie 800p praktycznie bez pomocy USA, przełamane wsparcia na D1. kierunek znamy. pytanie o punkty wejścia w S – przełamanie wczorajszego low jest jasne, natomiast przy ewentualnych podbiciach – jakie wg Ciebie poziomy może osiągnąć na odbiciu dax – piszesz o „d góry będą to naruszenia tygodniowych poziomów wsparć, jeśli uprzednio DAX Futures będą notowane powyżej tychże „linii”.” – możesz to rozwinąć? dzieki

czarny

Dawid może już pisales ,ale ja nie zauwazylem. Wykresy które dajesz to od jakiego brokera ,jaka platforma?