Irracjonalność i strach

Irracjonalność i strach

przez -
0 3511
Udostępnij na:

Na amerykańskim rynku ponownie zagościły irracjonalność oraz strach. Piątkowe wzrosty na indeksie S&P 500 wywołały euforyczne nastroje wśród amerykańskich retail traderów handlujących na krótki termin, co mierzone jest sentymentem opierającym się na podstawie przepływów pieniężnych pomiędzy funduszami Rydex (Guggenheim).

Indeks strachu SKEW ponownie wyskoczył ponad barierę 140 pkt. tym samym, ruch o 1-sigma w kolejnych sesjach jest wielce prawdopodobny. Oczywiście zasięg 1-sigma nie jest kierunkowy, niemniej jednak irracjonalność amerykańskiego retaila może sugerować, iż będzie to ruch w dół.

Generalnie na tę chwilę reakcje futów S&P 500 całkowicie mnie nie interesują i jest mi obojętne, czy indeks poleci 150-100 punktów w górę, czy dół. Niemniej jednak ostatnią analizę i handel pod spadek kontraktu można zamieść pod dywan, co prawda ruch w dół jakiś był, ale mnie średnio satysfakcjonował.

Także tutaj sobie poczekam na rozwój sytuacji, gdzie będę wykorzystywać strategie oparte w 100% o momentum, bo te od początku 2018 r. spisują się nadzwyczajnie, ale olać to. Co mnie interesuje to DAX Futures.


DAX Futures

Kompletnie mnie nie interesuje handel intra-day, jednak nadal miałbym oczy szeroko otwarte z uwagi na podwyższoną zmienność, która potrafi zrujnować lub doprowadzić do szybkiego bogactwa przeciętnego retaila. To co mnie jako spekulanta interesuje to zasięgi tygodniowe w kontekście mojego nastawienia pro-spadkowego z celem 11 704- nie mylić z podejściem „perma bear”, czy „trader wieczna korekta”.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 540, 12 618, 12 744
Wsparcia: 12 288, 12 210, 12 084

Tygodniowy pivot na poziomie 12 414.

Tutaj nie ma jakiejś większej filozofii i ponownie w nadchodzącym tygodniu będę szukać okazji do agresywnej spekulacji na krótko. Handel nadal znajduje się poniżej 200-SMA tym samym w ujęciu tygodniowym pozycje krótkie mają u mnie o wiele bardziej korzystny stosunek ryzyka do zysku.

Co będzie poziomem do spekulacji na krótko? Z pewnością zamknięcia sesji poniżej wymienionych wyżej poziomów wsparć i punktu kierunkowego. Powyżej 12 618 będę wchodzić na 2-3 sesyjne pozycje długie.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o