Irracjonalność i strach

Irracjonalność i strach

przez -
0 3583
Udostępnij na:

Na amerykańskim rynku ponownie zagościły irracjonalność oraz strach. Piątkowe wzrosty na indeksie S&P 500 wywołały euforyczne nastroje wśród amerykańskich retail traderów handlujących na krótki termin, co mierzone jest sentymentem opierającym się na podstawie przepływów pieniężnych pomiędzy funduszami Rydex (Guggenheim).

nu Irracjonalność i strach

Indeks strachu SKEW ponownie wyskoczył ponad barierę 140 pkt. tym samym, ruch o 1-sigma w kolejnych sesjach jest wielce prawdopodobny. Oczywiście zasięg 1-sigma nie jest kierunkowy, niemniej jednak irracjonalność amerykańskiego retaila może sugerować, iż będzie to ruch w dół.

skew 1 Irracjonalność i strach

Generalnie na tę chwilę reakcje futów S&P 500 całkowicie mnie nie interesują i jest mi obojętne, czy indeks poleci 150-100 punktów w górę, czy dół. Niemniej jednak ostatnią analizę i handel pod spadek kontraktu można zamieść pod dywan, co prawda ruch w dół jakiś był, ale mnie średnio satysfakcjonował.

Także tutaj sobie poczekam na rozwój sytuacji, gdzie będę wykorzystywać strategie oparte w 100% o momentum, bo te od początku 2018 r. spisują się nadzwyczajnie, ale olać to. Co mnie interesuje to DAX Futures.


DAX Futures

Kompletnie mnie nie interesuje handel intra-day, jednak nadal miałbym oczy szeroko otwarte z uwagi na podwyższoną zmienność, która potrafi zrujnować lub doprowadzić do szybkiego bogactwa przeciętnego retaila. To co mnie jako spekulanta interesuje to zasięgi tygodniowe w kontekście mojego nastawienia pro-spadkowego z celem 11 704- nie mylić z podejściem „perma bear”, czy „trader wieczna korekta”.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 540, 12 618, 12 744
Wsparcia: 12 288, 12 210, 12 084

Tygodniowy pivot na poziomie 12 414.

Tutaj nie ma jakiejś większej filozofii i ponownie w nadchodzącym tygodniu będę szukać okazji do agresywnej spekulacji na krótko. Handel nadal znajduje się poniżej 200-SMA tym samym w ujęciu tygodniowym pozycje krótkie mają u mnie o wiele bardziej korzystny stosunek ryzyka do zysku.

Co będzie poziomem do spekulacji na krótko? Z pewnością zamknięcia sesji poniżej wymienionych wyżej poziomów wsparć i punktu kierunkowego. Powyżej 12 618 będę wchodzić na 2-3 sesyjne pozycje długie.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o