Licho nie śpi

Licho nie śpi

przez -
25 2443
Udostępnij na:

Poniedziałek nie przyniósł niczego nieoczekiwanego jeśli chodzi o reakcje cenowe i póki co kontynuowany jest ruch spadkowy na indeksach ze spectrum zainteresowania. Zarówno wczorajsze jak i dzisiejsze reakcje cenowe stworzyły okazje do zwiększenia ekspozycji w pozycje krótkie.

Dołożenie pozycji krótkich na FANG+ Futures.
Dołożenie pozycji krótkich na indeksowych CFD DAX.

Dodatkowo pojawiła się kolejna spekulacja na VIX Futures związana z wyceną uczestników rynku przyszłych wartości indeksu VIX na zamknięciach poszczególnych serii. Co z tego wyjdzie, przekonam się w kolejnych dniach/tygodniach.

pozycje 2 Licho nie śpi

Licho nie śpi, więc oczy i uszy muszą być szeroko otwarte. Być może dzisiaj zostaną strzelone pierwsze cele dla wznowionych i starych kampanii spadkowych jak poziom 2700 na SPX i 2400 na FANG+ Futures. 10 950 na DAX Futures (potrójny szczyt) może niekoniecznie, ale nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten poziom pojawił się dzisiaj.

25
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zwykly ludzik

a co celem 10850 … ?

Andrzej

Przecież to cel średni termin. Dawid weźmie S po podbiciu. Z jakiego poziomu nie wiem. Moze 11800. Albo 12050. Albo jutro. Musi sie klimat i układ wytworzyć na nowo. Albo nawet po countertrendzie z 12400. Albo stwierdzi na 12500 ze sygnał na 10850 jest odwołany. Tak to działa. Prawie nigdy nie idzie to liniowo. Swoją droga dax idzie w szerokim kanale spadkowym widać np na h4 albo d1. Teraz odbił od dolnej bandy. Moim zdaniem duzo zależy od wątku włoskiego jak również formy brexitu. Hard brexit i klincz włoski plus słabe stany to nawet ponizej 10000 moze byc szybko. A… Czytaj więcej »

zwykly ludzik

piekne dzieki za super zajebiste wytlumaczenie …. niby kreske postawilem na h4 i ruch da sie okreslic .. ale czlowiek nie ma pewnosci co do wlasnych poczynan.

Andrzej

Dawid to chyba juz nie masz indeksów USA „.pieknie pieknie rozegrałes. Został dax stop 11400 i vixy ? Jakoś sie teraz ustawiasz czy tylko dax ? Wrzucisz jakaś analizę dzisiaj po sesji ? Kura jak trafisz te 56 na vix to szacun. Na dzis brzmi nie do wiary. Jeśli chodzi o włochy to igrają z ogniem. Jak wylecą z UE to maja armageddon. Ale raczej do tego teraz nie dojdzie. Choć ten upór z budżetem jest niepokojący. To wywoływanie wilka z lasu. Jeśli bedzie klincz to te 56 na vix bedzie. I wciąż nie zakończony jest temat dziennikarza. Poza tym… Czytaj więcej »

LAST KURA

Marzeniem misiów jest teraz 4-5 dniowa podbitka a la 2-10 october 1929 . Niestety nie wiem czy będzie aż tak pięknie .

LAST KURA

Moim typem max w tym roku na vix jest 56 , osiągnięty 15 -16 listopad 2018 .

LAST KURA

Włoskie obligacje mają kupować Rosjanie . Przypomina to jota w jotę sytuację izolacji i ceł w usa 1929-1932 ,gdzie Włosi pierwsi nawiązali kontakty gospodarcze z ZSRR .

Michał

Włosi bd kolejnym Państwem, które odetnie się od EU.

gieha

Ponownie gratuluję idealnego wyczucia rynków.

Andrzej

Myślę że b.mądrze z tymi SL. Dziś nie wiem, ale jutro środa, a to lubi byc przełom. Erdogan skończył pzremówienie i skończyły się spadki (na razie). Mogli się bać jakiejś bomby newsowej ws. dziennikarza ale nic nie było. Spadki jak ręką odjął, ale zobaczymy po 15.20

Michał

Zgadzam się całkowicie co do tej środy.
Zauważyłem też, że w ten dzień, często pierwsza połowa sesji na DAX idzie w jednym kierunku, a druga połowa sesji w przeciwnym kierunku.

lunar

24.10 będzie miała miejsca pełnia księżyca. W środę pojawi się dołek roczny na dax i od tego momentu wzrost?

Andrzej

jedyne co widzę jako przyczynę tych spadków to temat Turcja-Arabia-USA (może też Iran no i pewnie bez Izraela sie nie obejdzie). Tam sie coś rozgrywa o czym nie do końca wiemy. Dziś np. lira mocno słabnie bo rzekomo coś tam Turcy mają jeszcze w temacie dowodów. Ostatnio relacje Turcja-USA sie lekko poprawiły (co nie znaczy że są dobre). Ale coś tam się dzieje. I to są jakieś polityczne tematy