Ostatni tydzień marcowej serii

Ostatni tydzień marcowej serii

przez -
33 3764
Udostępnij na:

To już ostatni tydzień kolejnej z rzędu udanej kampanii średnioterminowej na DAX Futures, po której nastąpi niespełna dwutygodniowa przerwa.

Na tę chwilę kampania wzrostowa zagwarantowała 760 pkt z oczekiwanych nieco ponad 1800. Oczywiście podobnie jak w przypadku ostatnich, tutaj model mógł się pomylić co do konkretnego poziomu, ale do oceny zostało jeszcze 5 sesji podczas których może wydarzyć się absolutnie wszystko.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 629, 11 694, 11 798
Wsparcia: 11 419, 11 355, 11 250

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 11 524.

Wygląda na to, że popyt będzie potrzebował jakiegoś czynnika zewnętrznego, który może potencjalnie pchnąć handel na jeszcze wyższe poziomy na obecnej serii terminowej. Sama konsolidacja DAX Futures poniżej poziomu 11 700 z technicznego i psychologicznego punktu widzenia jest bardzo dobrym scenariuszem bazowym pod wystrzał notowań DAX Futures. Jednak ocena prawdopodobieństwa wystąpienia ruchu w górę przed wygaśnięciem kontraktu jest praktycznie niemożliwa, nawet w sposób czysto subiektywny.

Tym samym podejście jest już zero-jedynkowe. Będzie to będzie, nie będzie to nie będzie.

Patrząc na index DAX z perspektywy klasycznej analizy technicznej, rynek stoi w istotnym punkcie pod wybicie/odbicie z formacji klinów. Póki nie nastąpiło wybicie dołem z poniższych formacji oczekuję ruchu wzrostowego.

dax Ostatni tydzień marcowej serii


S&P 500 Futures

Czerwcowa seria E-mini S&P 500 Futures rozpoczyna handel w strategii intraday od strzelania Stop Lossa +5.75 pkt. Także pierwsze punktu wpadają. Do końca serii 3 miesięce, a do pobicia rekordowe 353.5 pkt.

W poniedziałek raczej bez pozycji w tej strategii z uwagi na poziomy, które generują sygnały:

Long powyżej 2737.50
Short poniżej 2727.25

Piątkowy średnioterminowy sygnał zakupowy na E-mini S&P 500 Futures bez zmian i w tej chwili znajduje się na zysku +10 pkt. Negacją tego sygnału będzie utrzymanie się handlu poniżej 200-SMA. Nastąpi wtedy wznowienie pozycji krótkich z celem 2643.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

33
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
23 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Paweł

Ehh…DJI ladnie sie zapowiadal ale obecnie nieloty mu bardzo ciążą. Chyba poleci SL

Joker

Jada zaloba na indexach czyzby Brexit chodz watpie poprostu czas na szorciki a USA pompowali czoraj slaby volumen pump and dump

Mateo

Czy na nowej serii kontraktow na DAX prawdopodobieństwo wzrostów jest dalej możliwe czy nowa seria to zupełnie inne spojrzenie na indeks.