Euforia i irracjonalność na rynkach

Euforia i irracjonalność na rynkach

przez -
20 5533
Udostępnij na:

Co do zasady amerykańskie społeczeństwo staje się bardziej ubogie, co przejawia się rosnącymi cenami złota, spadkiem odczytów PMI i spadkiem oprocentowanie 10-letnich obligacji rządowych. W tej kwestii panuje zgodność, natomiast zupełnie sprzeczne sygnały, co do obecnej i dalszej kondycji USA, płyną z każdego tych rynków rozpatrywanych indywidualnie.

Dlaczego ceny złota rosną?

Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Nie jest to cudowne olśnienie Amerykanów w stylu „chyba idzie recesja, mamy kosmiczną inflację i trzeba się zabezpieczyć przed tym”, wręcz przeciwnie. Ostatnie wzrosty to nic innego jak wzmożona aktywność spekulantów wierzących w obniżkę stóp procentowych. Uczestnicy rynku uważają, że obniżka stóp procentowych w USA będzie motorem do pchnięcia gospodarki do przodu.

Gold Euforia i irracjonalność na rynkach

Natomiast relatywnie niskie oprocentowanie 10-latków sugeruje zupełnie coś innego. Obniżenie stóp procentowych w USA będzie bez znaczenia.

10y Euforia i irracjonalność na rynkach

Relatywny wzrost cen złota nie oznacza z automatu, że złoto jest drogie. Wręcz przeciwnie. Złoto w relacji do rynku akcyjnego jest nadal tanie.

spx gold Euforia i irracjonalność na rynkach

Tym samym bliższe jest założenie płynące z rynku obligacji. Obniżka stóp procentowych będzie bez znaczenia dla amerykańskiej gospodarki. Co jest pewne i nie wynika to ani z oprocentowania obligów, czy cen to złota, to brak wpływu decyzji ws. stóp procentowych na rynek akcyjny. Te informacje są ignorowane od wielu lat.

SPX u szczytu hossy.

Ostatnie wzrosty na rynku SPX potwierdziły silny trend wzrostowy, pułapkę na giełdowe misie i ogólnie zweryfikowały medialny armagedon. Natomiast atak na szczyty wszech czasów wywołał irracjonalne zachowanie wśród retail traderów, co przejawia się totalną euforią zakupową.

nulong 2 Euforia i irracjonalność na rynkach

Stali czytelnicy z pewnością wiedzą jak każdorazowo kończyły się tego typu wybryki.

W tej chwili pozycja krótka (2951.75) intraday na E-mini S&P 500 Futures w strategii na naruszenia strefy popytowo-podażowej.

emini 1 Euforia i irracjonalność na rynkach

Generalnie obecna struktura rynkowa i zachowanie innych uczestników rynku przemawia za łapaniem szczytu w perspektywie średnioterminowej. Pierwszą próbą złapania szczytu będzie wejście w strefę cen uśrednionych 10-SMA lub wejście na poziom 3000 punktów. Na tę chwilę ciężko ocenić, z którego poziomu nastąpi wejście w pozycję krótką. Jednak w moim przypadku z całą pewnością mogę stwierdzić, że stosunek ryzyka do zysku jest niekorzystny dla pozycji długich (średni termin) i dlatego szukam jedynie okazji do wejścia w pozycje krótkie.


DAX Futures

Początek serii wrześniowej na DAX Futures to pozycja krótka w strategii DAX Futures H4 Swing Short z poziomu 12 310.5

dax swing Euforia i irracjonalność na rynkach

Co jest zaskakujące, w modelu dla 3-miesięcznych kampanii DAX Futures pojawiają się cele na poziomach 8 900 – 8 200 punktów. Oczywiście nie są to cele potwierdzone, mogą się drastycznie zmienić i tym bardziej nie są to oficjalne cele na kampanię wrześniową. Kampania wrześniowa winna wystartować w tym lub przyszłym tygodniu.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

20
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Filip

Potrójny szczyt się formuje :) just like year ago :)

Filip

No dobra :) Ciekawe czy będzie powtórka z poprzedniego G20.
Czytałem kilka tłumaczeń z prasy chinskiej, oczywiście zakładają, że nie będzie żadnych ustępstw, ale czy to jest w interesie kogokolwiek …

Jakis czas temu trafiłem na ciekawy dokument o Chinach. Była tam info o tym jak mogą szachować cały świat dostępnością metali rzadkich bez których nie ma właściwie najnowszych technologii. Jest to niezaprzeczalnie spory as w rękawie, ale szantażowanie się nawzajem zasadniczo zapowiada stagnację a nie postęp.
No zobaczmy. Tymczasem udanego weekendu!
PS. Jak edytować swoje posty, bo kurna nie moge tego ogarnac; D

Filip

Czołem :) i jak tam zapatrywania na cele wrześniowe. Dużo się mieli od tych paru dni?

ombre

Jak już pisałem, nie dożyjecie końca tej hossy. Oto irracjonalność.

sk8

hehehe exactly trampek nie dopusci do bessy

Rudy zeus

Trump twierdzi ze będzie to najlepszy kw w historii – to może potwierdzać ta irracjonalność skoro jego kolesie znają wartość zamknięcia kw

Rudy Zeus

i co up było – mam S niżej gospodarzu od Ciebie ale tylko o 15 pip

Seba

Myślę że Speku zamknął w okolicach 12210, ciekawe czy się mylę :)

Filip

Warto też od razu wspomnieć o obecnym parytecie (XAUXAG) – wartości są mega wysokie więc jeśli komuś zalega niepotrzebne złoto może część wymienić na srebro :)

Filip

Te cele są dosyć przerażające – dla rynku, bo dla mnie – No w to mi graj!

patrycjusz

no to grubo jak ceny z modelu opcyjnego nie zmienią się znacząco. u mnie short fdax CFD poniżej 12225.5. jak widze ze szykują się shorty a potem ty piszesz że to samo ci wychodzi z twoich strategii to jakoś lżej mi :). ale to bez znaczenia. momentum jakie jest każdy widzi.

Bartosz

Witam. Pytanie się nasuwa – po co wykorzystywać w 100% dostępny lewar?… Szaleństwo wg mnie. Myślę, że koledze patrycjuszowi być może chodzi o to, żeby gdzieś tam w pozycjonowaniu się być po tej samej stronie rynku, co Ty, ale bez wykorzystywania w całości dostępnego na cfdkach lewarka. Twoje podejście może zakładać, że skoro jest, to trzeba go wykorzystać. Ale nie trzeba. I jeśli ktoś pisze zrobiłem 10% w skali roku, to nie jest to w żaden sposób związane z tym jak bardzo się lewarowal. On po prostu zarobił 10% od swojego kapitału operacyjnego przeznaczonego na spekulacje, całej kasy nie miał… Czytaj więcej »