Kampania wrześniowa – tydzień #4

Kampania wrześniowa – tydzień #4

przez -
61 11959
Udostępnij na:

Kampania wrześniowa rozpoczęła się na dobre i powoli wchodzi w najważniejszy etap, którym będzie zachowanie rynkowe podczas nieobecność największych zarządzających na przełomie lipca i sierpnia. Urlopy zarządzających wiążą się z ograniczeniem środków przeznaczonych na inwestycje. Niektóre podmioty swoim traderom ograniczają środki nawet o 60%. A tego typu otoczenie wpływa sprzyjająco na pojawianie się lokalnych swingów. Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania wrześniowa będzie aktywnie zarządzana, tak aby zmaksymalizować całkowity zysk – tyczy się to głównie kampania na Mini-DAX Futures


Mini-DAX Futures

Aktualny wynik po 4 tygodniach trzymania pozycji krótkiej to +99.5 pkt.
MFE +331 pkt.
MAE -134 pkt.

W ramach aktywnego polowania na pozycje w nadchodzącym tygodniu ponownie będą wyszukiwane okazje do zwiększenia ekspozycji pozycji krótkiej lub do krótkotrwałego przekręcenia się w pozycje długą.

Dla pozycji krótkiej sygnałem do zwiększenia ekspozycji niezmiennie pozostaje zamknięcie sesji poniżej poziomu 12 159. Przekręcenie się na pozycję długą w przypadku zamknięcia świecy H4 powyżej poziomu 12 631.

Zostaje uskutecznione podejście aktywnego zarządzania z pro-spadkowym podejściem. Każde podejście będzie wykorzystane do wejścia w pozycję krótką, a niektóre podejścia będą wykorzystywane do zamykania pozycji krótkich i przekręcania się na pozycje długie. W tej chwili SL dla pozycji krótkiej będzie sygnał w strategii DAX Futures H4 Swing Long.

Swingi wzrostowe w ogóle nie negują celu 10 770 na aktualną serię wrześniową.

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 553, 12 642, 12 787
Wsparcia: 12 263, 12 174, 12 029

Tygodniowy pivot na poziomie 12 408.


E-mini S&P 500 Futures

Ubiegły tydzień to mozolne odrabianie serii strat sprzed 2 tygodni. Wynik zwiększa się do 31.75 pkt.

e mini 2 Kampania wrześniowa   tydzień #4


Micro E-mini S&P 500 Futures

Średnioterminowe sygnały rynkowe nadal faworyzują stronę podażową, więc pozycja krótka zostaje utrzymane.SL dla pozycji również bez zmian na poziomie 3059. Strata na pozycji krótkiej po zamknięciu ubiegłego tygodnia to -23.5 pkt.

Dotychczasowe MAE -29.5 pkt, MFE +36.25 pkt.


FANG+ Futures

Strata dla pozycji krótkiej (2580.70) została powiększona do -94.40 pkt. SL bez zmian na poziomie 2700.70.


VIX Futures

24 lipca został przeładowany shotgun na opcjach VIX Futures, na co został przeznaczony osobny wpis, z którym można zapoznać się tutaj

Po dwóch dniach, strategia generuje nieznaczną stratę.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Podawanie sygnałów bez poziomu wejścia, SL oraz bez uzasadnienia.
4) Promujące handel instrumentami CFD.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

61
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
22 Comment threads
39 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
patrycjusz

aktualna sytuacja na bitconie to 5 dni wzrostowych z zuważalnym zjadaniem belek podażowych bidami po markecie na bitfinex. 32% korekty szczytów i znowu przypuszczalnie pojadą do góry, nie było większego tąpnięcia a i straciłem na tym manewrze sprzedaży a właściwie to nie zyskałem.

Artek

„…Wstępny cel dla S&P 500 to okolice 2780-2800, wtedy SL przesuwany będzie na 2900…” Speku z czego wynikał twój wstępny cel i czy uległ zamianie?

Andi

jak długo takie parcie w dół ? Jestem w S jak zabezpieczacie pozycje DAX z poziomów 12 200 – 12 169?

Adam

Do 11600, zwiększ depo

czytelnik

no cóż, wypada założyć konto na Twitterze, jak widać Trump rządzi rynkami na całym świecie i nadaje kierunek

Gryzli

Gość nie chce być gorszy od prezesa FED’u :-) Ciekawe czy zajął jakieś pozycje albo ktoś z jego otoczenia? 2960 wczoraj wybronili ale jak tak dalej pójdzie to rozjadą, a wtedy liczę na większy zjazd.

patrycjusz

interwencjonizm, masakra jakaś te dwie sesje ostatnie. i niech ktoś mi powie że jest nudno we wakacje. rzeczywiście ta mniejsza płynność musi wpływać na większe swingi.

czytelnik

interwencjonizm albo manipulacja, dwa dni temu Trump wypowiadał się na żywo mówiąc ze Dow Jones powinien być po 37000

Andi

a teraz jak uważasz?

Andi

Przepraszam ten wpis to pomyłka nie tu i nie o to chodziło. Mam czułe ręce na touch pada :)

patrycjusz

kontrakt FW20U1920 wybiera się do piekła chyba. srebro trochę przykorekciło ostatnie wzrosty. obserwuje ktoś nadal ten „hard brexit”? bo to jest parodia polityki jakaś, jak dobrze pamiętam wszystko się miało wyjaśnić na początku 2019 roku, a oni dalej trąbią o tym. patrzyłem na GBP/USD i w sumie trzeba by się zastanowić nad ewentualnym kupnem funta, ale chyba wole się do kantoru wybrać niż płacić swap forexowy, ewentualnie kontrakt walutowy z GPW GBP/PLN wydaje się rozsądny na dłuższy termin bo liczy normalnie swap a nie jak te bucketshopy, można sobie zobaczyć na obrazku jak brokerzy do tego podchodzą. jak ma być… Czytaj więcej »

kontrakt walutowy.png
Andi

https://invst.ly/bh6yi wskaźnik SKEW wydaje się stabilny . Właśnie otworzyłem krótkoterminową L z 2979 z taktyką win and save: SL na 2982 zobaczymy :)

Andrzej

L 2979 ze SL na 2982 ? Coś tu nie tak

Andi

dobrze przeczytałeś. Wykorzystałem ruch na M15 do góry ustawiając SL ponad pozycję . Pełna spekulacja /zabawa ale bez ryzyka zawsze coś. Ale uważam że dojdą do poziomu 3000 -3010 minimum .

Artek

@Andi, rozumiem, że zaliczyłeś już SL. Jakolwiek podoba mi się gdyż była próba zagrania, która nie skończyła się stratą. Co było sygnałem do zajęcia pozycji? Osobiście nic specjalnego nie widzę w tych M15. Czy zajęcie pozycji wynikało z jakiejś strategii?

Andi

W sumie będę szczery czuciem rynku? Tzn do momentu wejścia na M15 kieruję się długotrwała obserwacją obrotów i kierunku na, H1 i H4. Zamiar na powrót do pow. 3000 był od od godzin nocnych. „Duzi koszą zawsze wszystko aby później móc samotniej iść po swoje” . Tzn biorę taką wersję zanim kliknę . W tej sytuacji normalnie SL powinien być na jakiś czas w okolicy 2970 ale nie miałem możliwość być cały czas przy konsoli. M15 był momentem w którym 3 raz zabierali się energiczniej na północ.(czytaj od linni ostatnich wzrostów na M15) ale SL szkoda byłoby pięknie… choć na… Czytaj więcej »

Łukasz

Dwie poprzednie sesje zamknięcia poniżej 12156 a tu momentum spadkowego ani słychu ani widu…

Andrzej

Lepszy PMI w Italii, woda na młyn DAXA dziś, ponadto zdołowany jest EURUSD co też mu pomoże.

Andrzej

Speku, jak masz 3 S na DAX i np. powiększysz w pewnym momencie do 4 to SL obniżasz czy nie ? Musisz obniżać bo inaczej np. nabrałbyś np. 10 L i gdyby SL nie był obniżany to strata byłaby bolesna

Andrzej

po FEDzie jasne jest dla mnie że Ci z dużą kasą zagrali to tak:
pon – zwalili w20 bo mało płynne dla nich
wt – zwalili Europę Zach
Bo wiedzieli że w środę zwalą USA.
Taki „łańcuszek”…..
Co dalej – Europa Zach dziś urośnie, oni po prostu wycofali kapitał i z nim dziś wrócą. Na w20 też wczorajsza zwałka w USA jakoś nie robi wrażenia – widzę 2300 na koniec dnia
Teraz DAX 12162. Zobaczymy na koniec dnia, myślę że 12300 realne

Szym

Z tego co piszesz wynika, ze największy kapitał na rynkach ma charakter spekulacyjny. Jakieś fakty na poparcie Twoich twierdzeń?

Andrzej

Nie tyle największy ale ten który potrafi wykreować krótko- lub średnioterminowy ruch na podstawie inside information lub w ostateczności „siłowo”

Jacek

Andrzeju, uspokój się. Za dużo bajek piszesz. Tu zwalili, tam podbili. Bo JPM czy Citi oraz wielkie hedge Fundy to sobie siedzą i planują każdy ruch? I oczywiście zarabiają bo wedle tej teorii po drugiej stronie siedzi ulica i zawsze jest kiwana?
A jak skomentujesz ruch na W20? Miało być 2300? Duzi gracze coś pomylili kierunki?

Patrz na wykres i oceniaj szanse ruchu a nie wszędzie szukasz spisku czy jakiegoś kombinowania. Tutaj nie forum bankiera …

Zresztą zobacz W20 obroty. Śmiech na sali …

patrycjusz

kurcze mać widzicie SPX? ładnie powell zaszalał. raj dla HFT, a zwykłych retaili ścieło w pień jak chceli coś pograć podejrzewam. mnie nie ścieło bo nie zdążyłem wejść w shorta. tygodniowy pivot S2 na SPX obroniony.

prius

Ponieważ 50% Daxa stanowi 6 spółek, czy mógłbyś przedstawić Twoją opinię co do rozwoju sytuacji na nich? Siemens, Bayern, Sap, Basf, Allianz i Daimler, Zwracam się do Ciebie z tym uprzejmym zapytaniem, ponieważ Twoje prognozy biją na łeb innych analityków.

Andrzej

Dziś posypały się wszystkie ważne giełdy w Europie. Łącząc to z wykresem EURGBP i wyborem Johnsona wniosek jest jeden – rośnie prawdopodobieństwo hard Brexitu. Trzeba zatem obserwować EURGBP i nasłuchiwać wieści z UK. Albion zdecyduje o kierunku giełd w Europie

Andrzej

witam dziś po sesji wyniki Apple. Będą dobre.
Kupiłem teraz godz 20.10 po 209,70
Zobaczymy po 22.00

AAPL'Daily.png
Jacek

A ja obstawiam 5-6proc spadku na after-market

Andrzej

217,61 po wynikach czyli 3,8% ale do góry :)

irek

giełdy w dół, dolar w górę, więc teraz chyba polecimy i to nie przez 1 sesję ale dłużej

kghm w doł, lotos w górę, więc chyba znaleźli pewniaka w miarę bezpiecznego do pompowania

na takich spólkach są duże obroty więc można tutaj coś ugrać wchodząc z jakimś kapitałem bo na małych spółkach pare milionów euro czy funtów i całą spółke można kupić a nie o to przecierz chodzi tym co pompują :)

tomek

Są dwie opcje: pierwsza wracamy do trendu i powoli rosniemy… druga taka, że od jutra zaczynamy bardzo poważne spadki… myślę że warto zagrać w USA pod spadki… na dłuższą metę wszystko zależne co zrobią Amerykanie.. spadki wrócą pytanie tylko kiedy… właściwie to czerwono wygląda, czas wskaże kierunek….

nyse

Zapamiętajcie 3000 na S&P500 E-MINI FUTURE, bo dziś od tego punktu futures odbijają i możliwe, że ta liczba rozpocznie spadki. Przekornie to wszystko wygląda.

gość hh

Moim zdaniem zrobią powtórkę z maja. wzrost, szpula, spadek, dwie sesje w górę, spadek i tak w kółko do 11800-11700. Później szeroka konsola do końca roku. Nie liczyłbym na 10700 w tym roku. Byki najbardziej się boją teraz nagłych i silnych wzrostów, które skłaniają do realizacji zysków i zmiany trendu. Jak tego nie ma to sobie trochę spadną i dobiorą papieru niżej i będą się wozić po 1000 punktów. Teraz ładnie wybiło, ale dopiero jakby przebili 11700 byłoby ostro. Nie grozi.

patrycjusz

potężne tąpnięcie na daxie, ale zrobione w takim miejscu że z technicznego punktu widzenia mało który retail trader jak dla mnie mógłby wyłapać ruch od początku. i z pewnością taki był cel :)

drugi most
Matteoo

Na comparic były dwie opcje . Dwa scenariusze. Jak można to rozegrać. Bylo wszystko opisane. Kto chciał skorzystał

patrycjusz

nie wiem nie rozumiem „korzystania”. albo ma się swoje podejście albo kopiuje analizy jakichś analityków. to że morgan stanley zarekomenduje kupno złota oznacza że ich autorytet każe mi kupić CFD gold? ja wiem że im nie zależy na moim zysku, tylko mi może na tym zależeć. a znajomość trudności tego zajęcia i faktu, że 95% wszystkich retail traderów po paru latach odpada potrafi człowieka otrzeźwić.

drugi most

Na comparic jest tak napisane, żeby przypadkiem comparic nie ucierpiał od pomyłki. Od początku pisze o wzroście i o tym, że nie będzie zmienności do września. Plan prosty ale chyba nie do końca mu wychodzi. Jutro napisze, ze jednak dax miał spadać i spadł.

drugi most

Dawid, jak oceniasz teraz ruch na dax pod katem waszej kampanii spadkowej? Czy jeśli dax zamknie się na 12100 to będzie dobierane s? I ostatnia sprawa. Wiem, że tak nie jest, ale pozwolę pół żartem pół serio… Podajesz kierunek i rynek idzie zgodnie z kierunkiem jakbyś tym sterował. Ty pisałeś, że to rynek wskazuje kierunek, a nie Ty, a Twój jest tylko punkt docelowy. Czy będzie kiedyś możliwość poznania od kuchni tej strategii. Proszę o więcej analiz z edukacyjnymi wstawkami, bo to chyba jedyny taki blog w Polsce.

Raf

„Dla pozycji krótkiej sygnałem do zwiększenia ekspozycji niezmiennie pozostaje zamknięcie sesji poniżej poziomu 12 159”

drugi most

Dzięki, ale mi chodzi o to jak bardzo poniżej 12159, czy na 12100 nie będzie za daleko? Jak to się przełoży na r/r bo chyba jakby zamknęło się na 11900 to dobieranie s byłoby ryzykowne.

Rafal

Z opisu wynika ze close dnia ponizej 12159 generuje dokladke S. 12158 jak i 11900 sa poniżej tego poziomu. Nie komplikuj – less is more ;)

Ogórek

Spekulant pisał już chyba z 5 razy skąd bierze kierunek. Dla mnie pierwszy target to 11800 a później ponowienie S z 50 SMA H4 z targetem ok 500-600 pkt i tak w kółko w najbliższym czasie.

Ili

Ciekawy artykuł: https://marketrealist.com/2019/07/morgan-stanley-skeptical-sp500-upside/ sugerujący spowolnienie wzrostu na SP500.

drugi most

Gdyby tak było to tylko duże depo, założyć s-kę i czekać na 2300

Marcin

Kolego Dawidzie. Czytam od pewnego czasu Twoje artykuły i obserwuje handel. Jednej rzeczy nie do końca rozumiem. Mianowicie piszesz, że okazja do zwiększenia pozycji krótkiej będzie zamknięcie poniżej 12159 a otwarcie pozycji długiej powyżej 12630. Hm … Dlaczego nie zrobić odwrotnie, czyli jak kurs spada otwierać L a jak rośnie S?
Nie wydaje się to bardziej logiczne?

Jacek

Takie coś jest sensowne jedynie gdy masz wąska konsole która trwa i trwa. Jednak i tam możliwe, że kurs się wybije i straty szybko urosną.
Przy silnym trendzie sprzedawanie gdy urosło poobcina palce przy łokciu ..

Marcin

Ok koledzy dzięki za informacje. Ale czy aby na dax od połowy czerwca nie jest właśnie konsolidacja?

Pawel

Dziękuje za update. Chyba ciekawe tygodnie przed nami.