Kampania wrześniowa – tydzień #7

Kampania wrześniowa – tydzień #7

przez -
148 8671
Udostępnij na:

W ubiegłym tygodniu kurs Mini-DAX Futures zbliżył się na 487 punktów do wyznaczonego celu 10 770. Tym samym pojawiły się kolejne pozycje krótkie (11 797, 11 544, 11 422). SL dla pozycji stosunkowo blisko na poziomie -180 pkt (poziom Mini-DAX Futures 11 767), czyli 0.77xATR(21).

Zmienność oczekiwana na niemieckim indeksie DAX na poziomie 1.34%

vdax Kampania wrześniowa   tydzień #7

Problem w tym, że V-DAX liczony jest dla indeksu, a nie kontraktu futures. Wielu analityków bardzo często w swoich pseudo-eksperckich analizach myli indeks DAX z kontraktami Futures/Mini-Futures/ czy CFD na indeks bądź kontrakt z uwzględnieniem spread bettingowych notowań. Jest to błąd, który z miejsca dyskwalifikuje takie osoby.

O ile SL -180 pkt wykracza poza granicę oczekiwanej zmienności dla indeksu oraz zmienność zrealizowaną 1.32% (zmienność realizowana na podstawie standardowego odchylenia dla logarytmicznych stóp zwrotu z ostatnich 21 sesji), o tyle niemieckie kontrakty notowane są w nieco innych przedziałach czasowych. W związku z tym podejście jest następujące. Jeżeli indeks DAX w poniedziałek zamknie się powyżej 1.34% Pozycja krótka na kontraktach zostanie zamknięta na końcowym fixingu indeksu. Dlaczego? Otóż tego typu wzrost, może być katalizatorem dla handlujących na kontrakcie i w rezultacie potencjalnie spowoduje dalszy wzrost swingowy.

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 11 768, 11 904, 12 124
Wsparcia: 11 329, 11 193, 10 974

Punkt kierunkowy na poziomie 11 549.

Stop loss dla aktualnej pozycji wychodzi ponad neutralną strefę pivotową. Tym samym 0.77xATR(21) ma również swoje uzasadnienie. Kluczem do sukcesu i potencjalne strzelenie 10 770 w tym tygodniu będzie zamknięcie jakiejkolwiek sesji Mini-DAX Futures poniżej 11 329.

Cel 10 770 na tę chwilę pozostaje niezmienny i w przypadku strzelenia SL każde podejście będzie wykorzystane do ponownego wejścia w pozycję krótką – o ile będą ku temu sygnały. W sekcji komentarzy pojawią się na ten temat stosowne komentarze.


E-mini S&P 500 Futures

Po ponad 8 miesiącach strategia intraday E-mini S&P 500 Futures na naruszenia strefy popytowo-podażowej weszła w okres niebezpiecznego drawdown’u.

emini mid Kampania wrześniowa   tydzień #7

Jeżeli strata przekroczy -20% strategia zostanie porzucona i wrzucona do obserwowanych i wznowiona jeśli kondycja rynkowa będzie sprzyjać przez kolejne miesiące wzrostowi portfela w tej strategii.

emini long Kampania wrześniowa   tydzień #7

W tej chwili brakuje 86 punktów do zaniechania strategii, czyli wstępnie szacując utrzymywanie się drawdown’u tej skali do końca serii wrześniowej.


Micro E-mini S&P 500 Futures

Sytuacja na amerykańskim kontrakcie jest bardzo skomplikowana z technicznego jak i fundamentalnego punktu widzenia. Po pierwsze oczy wszystkich inwestorów zwrócone są na oprocentowanie amerykańskich obligacji. Profesjonaliści patrzą na oprocentowanie, dla mnie jako retaila to oprecontowanie nie ma większego znaczenia, gdyż interesuje mnie czysto spekulacyjny aspekt, czyli cena. Także powstrzymam się od oceny.

Generalnie cel 2780-2800 został osiągnięty i prawdopodobnie do momentu, w którym sytuacja nie będzie czytelna dla mnie, pozostanę poza rynkiem.

Komplikacje wynikają z różnorodności sygnałów, których interpretacja i przypisanie im wagi jest w tej chwili dla mnie trudne.

SKEW vs VIX

Generalnie indeks SKEW zniżkuje, gdy SKEW dla SPX 500 osiąga niemalże historyczne szczyty.

skew 2 Kampania wrześniowa   tydzień #7

skewspx Kampania wrześniowa   tydzień #7

Indeks SKEW połaczęniu z indeksem VIX, który znajduje się na relatywnie wysokich poziomach + piątkowa sesja wzrostowa na SPX, w teorii sugeruje pułapkę na giełdowe misie.

Aczkolwiek SKEW dla opcji SPX będący na wysokim poziomie wskazuje na możliwość wystąpienia jeszcze mocniejszego tąpnięcia niż te, które odbyły się dotychczas.

Rydex Nova/Ursa ratio

Średnioterminowi retaile w USA zdecydowaną większość kapitału lokują w fundusze spadkowe, co spycha sentyment do niemalże ekstremalnych wartości.

nulong Kampania wrześniowa   tydzień #7

Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań do tego by na rynku panowała zgodność i zdecydowana większość uczestników rynku pozycjonowała się w tym samym kierunku.

Z kontrariańskiego punktu widzenia może to sugerować odbicie w górę. Patrząc na to z innej perspektywy (biorąc pod uwagę poziom na jakim znajduje się indeks S&P 500), brakuje jeszcze jednego mocnego tąpnięcia.

Bullish Percent Index dla SPX wskazuje na tracenie gruntu pod nogami przez giełdowe byki.

bpspx 1 Kampania wrześniowa   tydzień #7

Natomiast Bullish Percent Index dla całego szerokiego rynku w USA wyraźnie pokazuje, że ten grunt został utracony.

bpnya Kampania wrześniowa   tydzień #7

Biorąc tego typu analizę ciężko o podjęcie konkretnej decyzji. Czy uskuteczniać strategie na wzrost, czy spadek kontraktu? Jakie to mają być strategie? Momentum, trend following, mean reversion a może jeszcze coś innego?

W tej chwili na celowniku są strategie. Spadkowa – naruszenie piątkowych dołków (sell 2848.75). Wzrostowa – mean reversion, wybicie strefy cen uśrednionych 10-SMA (buy powyżej 10-SMA high, czyli potencjalnie okolice powyżej 2915). Potencjalnie ponieważ jest to średnia ruchoma i z każdą sesją będzie to inny poziom.


FANG+ Futures

Zgodnie z założeniem w portfelu pojawiła się pozycja krótka po naruszeniu dołków (2426.20). Pozycja została zamknięta na SL na poziomie 2500 punktów w piątek. Bez pozycji w tym tygodniu.


VIX Futures

Założenia co do zajęcia pozycji długich okazały się ponownie strzałem w dziesiątkę.

Dla serii wrześniowej wejściem był poziom 19.20, co zakończyło się zyskiem 10%
Dla serii październikowej wejściem był poziom 18.90, zamknięcie na break even.

Bez pozycji w tym tygodniu.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Podawanie sygnałów bez poziomu wejścia, SL oraz bez uzasadnienia.
4) Promujące handel instrumentami CFD.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

148
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
35 Comment threads
113 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pan Tofel

Dzisiaj pojąłem, tak mi się przynajmniej wydaje, że kluczem do sukcesu jest kierunek owej zmienności, który nie ma kierunku. Zwiększenie prawdopodobieństwa określenia właściwego wychylenia, nawet z pominięciem zasięgu da zwycięstwo w tej grze.

Czarny

Do Okeanos.Kopiowanie z innych stron internetowych stanowi naruszenie praw autorskich i rodzi odpowiedzialność cywilną, a nawet karną. Art.1ust.1 ustawy z 4 lutego 1994. Twórczość Wasza podlega takiej ochronie jak treść książki wydanej w egzemplarzach. Pewnie o tym wiecie. Pozdrawiam

Jedzrzejek

przestan , nie masz o czym pisac pozatym to tylko blog a nie firma zarabiajaca na czyms.

Czarny

Chyba nie zrozumiałeś. Chodzi o to ,że kopiują teksty ze speka. Ale nie o tym powinniśmy pisać, więc masz racje,będę pisał o czym innym.

Jedzrzejek

chyba o tym wiedza , jak cos to podeslij im linki na maila.

Andi

Piątek Piątunio… Jeśli ktoś nie zdążył otworzyć pozycji pow 11820 powinien teraz uważać. Intuicja mówi mi otwórz pozycję ale zostawiam tak jak jest

Adam

azjatycka reakcje na njusy i może jakas luka bessy prawie na pewno będzie :)

Andrzej

witam, jazda mocna, Speku te 10770 wciąż możłiwe :) czyli po Powellu wygrał scenariusz osłabienia USD i spadków indeksów.
Na marginesie zwraca uwagę GBPUSD który nabiera mocy. Tam ponoć sporo jest wg CFTC shortów na funta. Jak to zacznie odwijać to może byc niezły squeeze

Jacek

Pozycji short jest tyle samo co pozycji long.

Andi

Odmeldował się . Moja mini kampania tygodniowa zamknięta. Pułapka dla Misi teraz jest bardzo możliwa. Takie spadki przed 16 ? Zamykam pozycje S poza górnymi poziomami 2937 i 11825 ustawiając SL na zarobku . Wieczorem zdecyduję co dalej. Miłego weekendu i udanych decyzji. Spodziwam się powrot do góry ale ja idę na leżak z fajną dziewczyną z którą jestem już 20 lat (nadal ma dla mnie 17 lat)

Poczatkujacy

Spadki zwiazane sa z clami Chin na USA – https://www.forexfactory.com/news/943167-china-to-levy-retaliatory-tariffs-on-another-75bln
Co nie znaczy ze pulapka tez sie pojawi, czas pokaze ;)

Gryzli

Widać polityka prorodzinna państwa przynosi rezultaty :-). Co do spadku po godz. 14 to w sumie nic nowego, tym razem w temacie wojenek handlowych odgryzły się Chiny.

Andrzej

są nawet komentarze ze strony Chińskiej że cła odwetowe służyć mają uderzeniu w rynek akcji USA. Chińczycy chca wywołać dekoniunkturę w USA w podzięce za politykę Trumpa. I może im się to udać

Gryzli

Ciekawe co na to DT? bo jeśli gość myśli o reelekcji to w końcu musi się jakoś dogadać z Chinami, nie ma innego wyjścia.

Adam

geopolityka wyklucza „dogadanie sie” kurs jest kolizyjny i tyle

Adam

złoto nie zareagowało spadkiem na wzrosty giełdowe i to dobrze wróży spadkom, pokazuje prawdę

Adam

wystrzałay euforii jak przed chwila po zebraniu banksterki tylko short

Adam

no i opyliło sie :))

Gryzli

Na DT można liczyć, gość dostarcza zmienności i chwała mu za to.

Andrzej

indeksy USA dość mocne i dolar tez. Coś się chyba zmieni po Powellu
Powell gołębi – indeksy do góry, dolar na dół
Powell jastrzębi – indeksy na dół, dolar do góry
Innej opcji nie widzę, chyba że będzie neutralny.
Już się nie mogę doczekać co się wydarzy

Adam

Nie przewidziałeś opcji chińskiego plaskacza :) a ja czekałem na odpowiedz po wycofaniu sie
USA i się doczekałem. banksterka nie ma znaczenia, aneksja hongkongu to bedzie armagedon, teraz czekam na tweeta DT i 200 pkt niżej na dax, każda pompka to okazja na dobre S, wojna walutowo celna nie skończy się a może zamienić się wojnę gorącą, do 2025 Chiny prześcigną USA we wszystkim. USA jest w położeniu NIemiec przed IIWW.

Andrzej

do Powella o 16.00 raczej spokój. Potem będą ruchy. W którą stronę ? Sądząc po komentarzach z Fedu będzie rozczarowanie i lecimy w dół. Ale lepiej poczekać aż to się zacznie bo może być jakaś niespodzianka, indeksy trzymają się dziwnie wysoko pod oporami jakby czekając na impuls

Mateusz

Witajcie. Czytam bloga od kilku lat i z tą stroną kojarzone są takie terminy jak punkt kierunkowy jako piwot, strefa cen uśrednionych, strzelenie poziomu, kampanie, projekcje, strategia piwot z wybiciami po 9:00 itd. Nie spotkałem tego nigdzie do momentu kiedy natrafiłem na artykuły w comparic. Przypominają do złudzenia wpisy z waszej strony, a niektóre są słowo w słowo z waszej strony. Czy wy również piszecie artykuły dla comparic?

Okeanos

W ostatnim czasie pojawiło się wiele podobnych zapytań. Postanowiliśmy bardziej przyjrzeć się temu i niestety na kilku portalach znaleźliśmy plagiaty zamieszczanych artykułów lub takie, które mogą być kojarzone z naszą stroną. A jak widać są kojarzone przez wielu czytelników. Podejmiemy odpowiednie kroki w celu wyeliminowania tego, oczywiście w sposób polubowny. Jeśli zajdzie potrzeba będziemy wnosić o sądowe nakazy usunięcia skopiowanych treści lub umieszczenia w tekście odnośników do źródeł na naszej stronie. Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie comparic. Nie mieliśmy, nie mamy i nie będziemy mieć nic wspólnego z tego typu portalami. Jeżeli pracownicy comparic dopuścili się w swoich artykułach plagiatów… Czytaj więcej »

Rudy Zeus

Gospodarzu, czy Ty przypadkiem nie wróciłeś do S po 11746 ?? Czy coś źle pamietam ??

Czarny

Wszystko macie opisane, a zadajecie takie pytania.

Ogórek Kiszony z Chili

Mało tego jeszcze przy 12200 ktoś się czepiał, że nie ma momentum spadkowego a spekulant dołożył, a jak dwa dni później spadło kilkaset pkt to cisza. Ja oczekiwałem 11800 i później każdego spadku od h4 sma 50. Jeden już mieliście, teraz prawdopodobnie jest kolejny ale trudniejszy bo mamy duże naruszenie mimo wszystko stosunek RR jest na korzystnym bilansie. Doceńcie wiedzę jaką wam daje a nie piszcie głupot! Zdrowie psychiczne najważniejsze.

Andi

czyżby to początek do podwyżki stóp procentowych? Póki co nastroje konsumentów w DE nie za ciekawie wyglądają , a to już wróży jak kocioł…

USA  w recesji.jpg
Mario

Speku, czy Ty to zlecenie po 11749 to bylo na handel intra wczoraj czy dziś się zrealizowało i masz to jest to otwarte na kampanie ?
(sorry za dubel)

Andrzej

ponoć VW przymierza sie do zakupu Tesli, pomysł chyba nie jest zły

Waldon

Chyba kpisz. Po co im niby tesla? Pomijajac już absurdalna wycenę tego bankruta:)

Marcin

Dla technologii, bo taniej bedzie kupic niz samemu opracowac. Wiele rozwiazan Tesli jest duzo bardziej zaawansowana niz konkurencji. Ich bolaczka jest wydajnosc produkcji, a te ma VW. Trzeba wziac pod uwage, ze czas spedzony nad opracowaniem wlasnych rozwiazan, moze Niemcow duzo kosztowac, bo moga byc „pozniej” na rynku i przegrac wyscig o dominacje. Chiny tez bardzo szybko rozwinely gospodarke, tylko dzieki obciej technologii. Caly swiat przeniosl tam produkcje wraz z gotowymi rozwiazanami, dzieki temu Chiny dogonily swiat.

Waldon

Jakiej niby technologii? Tesla potrzebuje raczej technologii budowy aut i całego knowhow z tym zwiazanego:) Poza tym cała grupa VW jest wyceniana na ok 70mld a tesla na 40mld(bez premii za przejęcie). VW nawet nie stać na taką operacje. Prędzej Apple może kupić bo oni mają za dużo gotówki i mogą trochę stracić :)

Marcin

Tesla ma technologie budowy aut, sa calkowicie zautomatyzowani, ale jedna fabryka nie ma mocy przerobowych. Plus dlugo zeszlo im sie z oprogramowaniem linii. VW nie musi kupic 100% akcji, plus wlascicielami jest rodzina Porsche i Qatar Investment Authority. Dodajmy do tego obligacje korporacyjne i mysle, ze ich stac byloby. Tyle, ze to tylko plotki poka, ktorej juz VW wyparl sie: Spokesman For Volkswagen Denies Earlier Reports Suggesting CEO Diess In Interested In A Tesla Stake.

Andrzej
Andrzej

Jak taki bankrut to shortuj na maxa

Waldon

Robię to już od pewnego czasu. Od sporo wyższych poziomów.a takie plotki to raczej sam Elon Musk rozpuszcza żeby podbić kurs:) ale dzisiejszą reakcja rynku pokazuje że mało kto już wierzy w te bzdury o inwestorach:)
PS ktos oczywiście kiedyś przejmie tesle ale nie za 40mld USD tylko Góra za 4mld.

Rudy Zeus

Tak samo trafiony jak lot myszy na księżyc

Paweł

A może by tak zmienić nazwę bloga? Spekulator-Nawigator. Niezłe co nie?

Rudy Zeus

Ciekawy poranek – pojawiają się moi ulubieni inwestorzy – nazywam ich _ na pewno będzie i oni wiedzą. Jeszcze sporo brakuje ale zbliża się sygnał mojej strategii na S. Nie wynika on z pojawienia się tych fachowców. Pojawia się zmienność i wykańczanie misiów. Speku… wspominał, że może wystąpić pułapka na misie i było :)

On23

nic jeszcze nie było na razie malo im :)

Adam

jestem prawie pewny że pułapka była :)
psychika moja była prawie ekstremalnym poziomie a to zawsze jest szczyt możliwości rynku, tzn odwrotnie rynek robi to z moja psyche,

Seba

Witaj Spekulacje, mógłbyś się ustosunkować co do tego jak poprawnie wyliczać pivoty oraz ich s/r bo od czasu gdy zmieniono godziny handlu daxa, czuje że bladze we mgle. Nadal powinno brać się pod uwagę 8-22 czy może jednak 2:15- 22 pozdrawiam

Ogórek Kiszony z Chili

8-22 to jakaś patologia polskich brokerów, równie dobrze mogła by być 11-18 bo tak pracują.
Jak chcesz mieć dokładne poziomy to licz od kontraktu FDAX lub FDXM.

Adam

Pivoty na bossafx, handel od 8 do 22 działają idealnie, a nocy to się śpi.

Andi

Jak czytam poniżej wydaje się że tylko ja mam S na DAX ?

Andi

Właśnie dorzucam S Nadal uważam że gra jest o wypięcie takich którzy grają duzym lewarem i jedną max 4 pozycjami. Powrót do 11 650 do Wtorku

Andi

Sorry Piątku i 11679

Andi

Pozycje na dole zamknięte na zero

Rudy Zeus

Z takim dorzucaniem jest jak z dorzucaniem ciężaru na sztangę jak wyciskasz na klatę. Może Cię przygnieść, nie ważne co uważasz… . Plan musi być sprecyzowany, wtedy jest to strategia a to co robisz jest bardzo niebezpieczne. Bo na 100% spocisz się jak zobaczysz 12030.

Deser

Wtedy jeszcze dorzuci :-)

Rudy Zeus

to żaden system/strategia czyli gadamy o niczym. Tak można kupować niedowartościowane akcje nie ETF, czy kontrakty. Wchodzi przelewarowanie i game over.

Andi

spokojnie dorzucę i nie pocę się :) Musisz zrozumieć,że istotne jest unikać przelewarowania a nie „dorzucanie” .Własciwy moment wejścia z pozycją gra najważniejszą rolę bo od tego zależy czy ciągniesz swój „story” czy kończysz stratą. To co piszesz jest prawdą, ale zarzadzanie ryzykiem i konsekwencja planu jaki jest trzeba trzymać do końca. Ustawianie SL na poziomach oporów od pivotów jest głupotą bo to wołanie „TU JESTEM ZDEJMUJCIE MI KASĘ”. nikt nie patrzy na nastroje w danym dniu ? Dolne pozycje zamknąłem o godz 9: 00-9:15 co prawda z niewielkim plusem tylko, ale bez straty. Zostały pozycje z SP 500 2935… Czytaj więcej »

Andi

Zwróć uwagę że pomimo zaskakująco danych odczytów PMI w strefie EUR nie ma specjalnie euforii . Dziś o 13:30 Protokół z posiedzenia EBC dot. polityki monetarnej może wtedy coś się ruszy. Ważne aby trzeźwo patrzeć że działanie północ-południe z tendencją na dół na wykresach D1 bardzo przypomina mi 2008

Rudy Zeus

Historię zawsze zostawiam Panu Białkowi – jest on moim prywatnym zdaniem i bardzo go cenię – naczelnym historykiem giełdowym. Ja moje S zamknąłem w zeszłym tygodniu poniżej 11440 i czekam na powrót do S – wydaje mi się, że brakuje tu jeszcze trochę radości wśród retail żeby założyć S. Według założeń albo będzie to piątek na koniec dnia lub początek tygodnia. Moim zdaniem to nie koniec tej kampanii na S tylko przeładowanie strzelby.

Andi

Dziękuje ci za ten wpis. Posłucham poczytam, bo uwielbiam historię tę ekonomiczną również

Rudy Zeus

najlepsze są teksty w latach 70 siątych…. i Wojtek Białek zaczyna :) warto to czasami poczytać. Jak zaczynały się hossy lub bessy. Jak ludzie na Eron szaleli :)

Andrzej

przemawiał własnie DT.
1/ we will probably make a deal with China
2/ capital gains tax remains
Specjalnej reakcji nie ma, lekko osłabił się USD. Ciekawe że jakiś czas temu to reakcja na pkt 1 byłaby mocniejsza, dziś muszą być konkrety potwierdzone przez Pekin. Co do pkt 2 to chyba jest „w rezerwie” jakby się waliło to użyje.
Dzis jeszcze o 20.00 minutki FED ale chyba za wiele rynkiem nie ruszą

On23

dopoki rynek nad 11790 wzrosty jezeli nie zejda ponizej tego poziomu jedziemy na 12 koła

On23

no jeszcze 25 minut a zysk teraz 1,5 % jak nie zgasza tego do d… blada na razie na shorty

On23

i poki rynek na 11790 to wzrosty i tyle temat

bo tak

Stosował ktos z was speed resistance?

SP500 21.08.png
Andi

Cześć wszystkim . Wiem, że Speku nie uczestniczy w rynku SP500 z opisanych pow. względów.Ja mam pozycję na S 2927 (rynek CFD FXBossa) SL mam na 2955 , TP 2825, Zauważyłem , że rynek ten wraz DAX bardzo blisko trzymają się ostatnio., …. Czy w waszej opinii poziomy DAX (również rynek CFD i FXBOSSA) mam tu poziom (obecnie 11783) i ma większą ochotę na północ niż SP 500 lub to tylko moja projekcja w głowie? W związku z tym czy w założeniach 11797-11810 jest dobrą pozycję dla S ? No i dwa czy nadal utrzymujecie pozycje S na DAX i… Czytaj więcej »

Andrzej

ja tam uważam że S jest teraz niebezpieczne na DAXie. Momentum jest do góry i dziś trzyma się pod oporem (nie odbił). Atmosfera w USA wyjaśni ale może być wybicie 11850.
Z drugiej strony wczoraj pod koniec ktoś mocniej zwalił w USA no i środa dziś a ta lubi odwrócić.
Trzeba czekać do ok. 16.15 to się coś wyjaśni

Poczatkujacy

Speku wszystko opisał pare komentarzy niżej: U mnie ten ruch zrealizował zlecenia stop loss i ponowne wejście w pozycje krótkie na momentum spadkowym (jeśli oczywiście dojdzie do cofnięcia) z poziomu 11 749.

Andi

jak napisał : ” zrealizował” . Stąd też pytanie o poziom ewentualnego zamknięcia ” tj SL

adam

bossa to market maker moga grac przeciwko tobie, szukaj platform ECN u nas to alior i mforex, albo cos z zagranicy

Andi

dzięki mam Aliora ale denerwuje mnie u nich NIEobsługa klienta i częste problemy z platformą … ale to było chwilę temu .Byłeś tam ostatnio możesz podzielić sie opinią jak działają teraz?

On23

jeszcze wczoraj bylo mozliwe zamkniecie nizej i strzelanie w poziomy nizej a teraz d….

Andrzej

witam, Dax mocny od rana, zwróciłem uwagę na taką zależność że jak dwie pierwsze 15ki pomiędzy 9 i 9.30 są wzrostowe to częściej dalej idzie do góry (i odwrotnie). Zobaczymy na ile mu siły starczy bo najpierw wczorajszy szczyt a potem 11800-11850 i to będzie ciężko.

On23

speku.. jeszcze pytanie czemu akurat zamkniecie sesji na oziomie nizej 329 zamkniecie co tam u ciebi esie znajduje? jakies wsparcie ?

lonsil

Na początku słowa pełnego uznania za tego bloga, można tutaj dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Czytam od niedawna i mam zamiar przerobić cały dzieł edukacja. Nurtuje mnie jedna rzecz odnośnie Daxa. Na stronach o Dax podawane jest, że kontrakty na dax notowane są między 2 a 22 i indeks działa od 9 do 17:30. Skąd biorą się notowania 24h? Stooq.pl daje notowania do 23 później od północy. Niektórzy wrzucają linki do ig markets z notowaniami weekendowymi. Skąd to się wszystko bierze i dlaczego? Zauważyłem też duże różnice między notowaniami u niektórych brokerów i tym co podaje stooq. Czasem jest to… Czytaj więcej »

browar

Jeśli chodzi o weekendowe notowania IG: https://www.ig.com/uk/weekend-trading to poniżej jest opis na stronie: How does Saturday and Sunday trading work?

„Our Saturday and Sunday indices are all separate markets to their weekday counterparts, enabling you to speculate on developments over the weekend without affecting your weekday positions.”

Z tego co piszą to całkowicie odseparowany rynek CFD stworzony wyłącznie dla klientów IG i nie ma nic wspólnego z właściwymi notowaniami DAX Futures.

W każdym razie można tą stronkę traktować jako ciekawostkę i wykorzystać do sprawdzenia jak mniej więcej otworzą się notowania DAX Futures po weekendzie.

Andrzej

Jankesy to niepoprawni są – na SP lekko ponad 3% in brakuje do ATH a cała reszta świata jakby nie patrzeć mocno spadła od szczytów z lipca. „Nasi” to prawie 15% oberwali od końca lipca i są na poziomie z bodaj 1999r….. Kiedyś się musi USA zawalić. Z reguły te pierwsze obniżki stóp wróżą bessę, podobnie było w 2007. No chyba że tym razem ma być inaczej. Nic ich nie rusza, odwrócona krzywa rentowności, walka z Chinami, widmo recesji w Europie, silny dolar, normalnie kuloodporni ludzie. Ciekawy jest też aspekt wyborów w USA w 2020r. DT może mieć paradoksalnie rację… Czytaj więcej »

On23

jak tan speku zamkniete shory u mnie pokazane 1.4% na plus

Andrzej

dziwna sprawa na w20, EURPLN 4,37 a w20 jedzie do góry. Wyjaśni się może i dziś

patrycjusz

spekuluje intraday na FW20U1920, od razu zauważam toporność platform pisanych w Java. trudno mi się dopatrzeć nawet możliwości dodania stop lossa do już zrealizowanego zlecenia, a na cfdekach pięknie chodzące platformy w przeglądarkach. no coś za coś, za takie zlecenie na cfd zapłaciłbym nie mało bo +430% więcej na spreadzie.

Rudy Zeus

Hej ja właśnie wracam do S zamkniętych przed weekendem. Nie sądziłem że da się wrócić do nich na takim poziomie. Czekałem na takie wyrzucenie jak przed kilkoma minutami. Spadło trochę ryzyko do pozisadanego zysku ale dość nerwowa ta sesja

Rudy Zeus

Poczekam do środy … wypad.

adrian

juz mamy wzrpst 1.04% na plus wiec jeszcze chwilka i zrobia ze 2 % jak nie cofnie

Czarny

Czy ten czarny łabędż na obrazku to przypadek czy coś sugerujesz hehe ?

kocioł z ziołami

Speku.. lubi drób :)

Andrzej

witam, Speku dzięki za kolejną tygodniówkę, bez Ciebie więcej mgły co do ruchów :) Być może nie mam racji, ale w piątek pojawiły się pogłoski że Niemcy szykują potężny pakiet gospodarczy i będą wydawać na to sporą kasę z budżetu. Dziś na rynku mamy chyba zmianę trendu na Bundach, czyli kasa ucieka z obligacji niemieckich. Zmniejsza się też spread Bund/T-Note Jakie to może mieć przełożenie ? Może to spowodować większy popyt na Eur (choć to może być tonowane oczekiwaniem na tzw bazookę wrześniowego ECB) i być może wzrosty Daxa z powodu przyszłych oczekiwań co do zawartości pakietu. Zatem może być… Czytaj więcej »

Adam

to jest gaszenie benzyną

Roma

Witam Kolego Dawidzie, proszę o wyjaśnienie jak wyliczyłeś zmienność oczekiwaną na niemieckim indeksie DAX na poziomie 1.34% ?

Miquel Malaga

Dlaczego moze brakowac jeszcze jednego mocnego tąpnięcia dla SP500?

Filip

Dobre podsumowanie.
Mnie gdzieś majaczy plan na strzelenie poziomu poniżej 10k nadal omawianego tu w zeszłym roku. Czas pokaze :)
Udanego tygodnia!