Kampania wrześniowa – tydzień #8

Kampania wrześniowa – tydzień #8

przez -
99 7061
Udostępnij na:

Ubiegły tydzień to strzelenie zlecenia stop loss dla pozycji krótkiej Mini-DAX Futures (11 797, 11 544, 11 422) na poziomie 11 767. Tym samym wynik punktowy z kampanii spadkowej Mini-DAX Futures zmniejszył się do 1320 pkt. Z uwagi na wznowienie pozycji krótkiej (3x 11 749) i reakcje spadkowe w piątek przekraczające 1x sigma. Wirtualny zysk w tej chwili wynosi 1929 pkt.

Stop loss w tej spekulacji jest już przestawiony na +80 pkt (11 669).

Jeżeli momentum spadkowe zostanie utrzymane, istnieje spora szansa na strzelenie celu Mini-DAX Futures 10 770 już w nadchodzącym tygodniu. Ale czym jest ta spora szansa? Ponownie pojęcie całkowicie nie kwantyfikowalne. Spadki na giełdach mają to do siebie, że rośnie zmienność oczekiwana i tym samym zwiększa się zasięg ruchu w dół. Natomiast zmienność ma to do siebie, iż jest niekierunkowa. Patrząc na to, że niemiecki rynek DAX jest bardzo głęboki, zwiększona zmienność może wywołać znaczną ilość transakcji short lub dalsza realizacja zysków z pozycji długich od podmiotów instytucjonalnych.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 762, 11 838, 11 960
Wsparcia: 11 518, 11 442, 11 320

Punkt kierunkowy (Pivot) na poziomie 11 640.

Na tę chwilę nie przewiduję zwiększenia ekspozycji w pozycje krótkie z uwagi na realizację wszystkich kontraktów z poziomu 11 749.

Co jest najistotniejsze z punktu widzenia trwającej kampanii, a być może będzie rzutować na kolejną to możliwość potwierdzenia trendu spadkowego na niemieckim indeksie DAX. Potwierdzeniem tego trendu będzie utrzymywanie się handlu poniżej 200-SMA

dax Kampania wrześniowa   tydzień #8


E-mini S&P 500 Futures

Wygląda na to, że okres drawdownu zakończony. Strategia w mijającym tygodniu zyskała 30.25 pkt.

emini mid 1 Kampania wrześniowa   tydzień #8

W całkowitym rozrachunku dorobek ponownie wyskoczył ponad 700 pkt.

emini long 1 Kampania wrześniowa   tydzień #8


Micro E-mini S&P 500 Futures

Tydzień rozpoczął się od pozycji długiej po wybiciu strefy cen uśrednionych 10-SMA, gdzie spekulacja na drugi dzień wyleciała na stop lossie -32 pkt. Piątek natomiast to realizacja scenariusza spadkowego (2848.75). Także nowy tydzień rozpoczyna się pozycjami krótkimi.

Z technicznego punktu widzenia najistotniejsza jest strefa wsparć 2822-2825. Która jeśli zostanie wybita, może być katalizatorem do dalszych spadków.

spx Kampania wrześniowa   tydzień #8


FANG+ Futures

Bez pozycji.


VIX Futures

Bez pozycji.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Podawanie sygnałów bez poziomu wejścia, SL oraz bez uzasadnienia.
4) Promujące handel instrumentami CFD.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

99
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
30 Comment threads
69 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Senkota

Szacun za bloga.
I wiedze w nim zawartą.
Spekulancie , Królu złoty…czy jestes w stanie wytlumaczyc prosto i łopatologicznie?
Jesli wiekszosc widzi tylko short, ze aż fora internetowe wyzywają od durni jak ktos w Long, to czy nie jest to przesyt negatywnego myslenia wywołany mediami o krachu i recesji a z tym zwiazane jest grubasów dzieło. Po to , żeby stworzyc sobie paliwo do wzrostow dzieki tym shortującym????
Czy jest w tym sens? Czy nie?
Chcialbym znac odpowiedz fachowca na ten temat;)

Filip

Dziś też jest nie wolumen, a wolumenik :)

Bobo

Gospodarzowi wróżby z vixów skewów 200sma i innych cudów nie wypaliły i zaszył się pod ziemią.
Myśli co tu napisać po tak spektakularnej porażce jego wróżby i jak tu was urobić żebyście dalej łykali.

Filip

Daj sobie spokój lepiej z takimi wpisami. Jak cię coś boli to idz do lekarza

Filip

R3 zostało strzelona, pytanie zatem czy zawracamy czy jedziemy bez trzymanki dalej.
No powiem szczerze, że na razie mój plan na piątkową realizację zysków coś nie bardzo po mojej myśli. Poczekajmy jednak do 22 :)

tomek

czy teraz SL na Dax poleciał?

Rudy Zeus

Gospodarzu – może jakaś grupa na telegramie dla chłopaków – ciężko czyta się powoli chat. Strasznie dużo wpisów. Chat zostawiłbym dla gospodarza a wolne myśli na telegram.

Filip

Najchetniej to bym teraz dołożył jeszcze S ale plan zakłada co innego ;) może być powtórka z 13go zasadniczo te wystrzałowe sesje to srogi shit :) wszystko znów jest pięknie i ładnie bo ktoś tam z kimś pogadał i zapowiedział rozmowy na jakimś szczeblu. Co za pierdoly.

Andi

nie pierdoły jeśli kasa za tym idzie. Jeśli nie zatrzymają 2950 na SP nic nie zagrozi powrotowi do wzrostów również na DAX , a do tego malutko brakuje

Andi

Speku chyba jednak byki przestały odpuszczać. Ja liczę bardzo na kucnięcie z okolic 2929 do 2945 w okolice 2 500 na SP ale Jankesi to 500 gwałcicieli – nie masz szans się obronić jak im odbije szajba. Dać jest wydaje się sznurówkami i często zmierza w tym samym kierunku . Więc jeśli do jutra nie wytworY się komentuj na spadki to chyba i po moich planach

Andi

Dać ? tj Dax ( sorry słownik z telefonu daje rady :))

Ili

Proponuję short po cenie rynkowej 2917 na SP 500 z celem do 1890, stop loss 1950 (domykanie luki).

Ili

Kurczę co mi te jedynki weszły! chodzi o 2890 i 2950

browar

Trochę słaby R:R. Musisz mieć przynajmniej 55% skuteczności żeby tak grając w długim terminie wyjść na 0. Ale jeśli masz wysoką skuteczność to powinno być dobrze.

browar

Jak zawsze wszytko możliwe. Ale po wczorajszej sesji i po dzisiejszym poranku będę szukał okazji do zajęcia L.

sp500.JPG
waldek

Hm, dax czy to początek jazdy na 12000 ? w USA doszli do górnej krawędzi trójkąta wypadało by wziąść s.
Jesli wyłamią się górą trzeba będzie przełknąć gorzką pigułkę straty.

browar

Strata jest normalnym zjawiskiem przy spekulacji. Przy dobrze dobranym SL, nie powinna wywoływać aż tak negatywnych emocji.

Adam

wysokie otwarcie może być zachęta do realizacji zysków, a wybicie z trójkąta fake, poczekajmy na kasowy a najlepiej jego zamknięcie

tomek

i znowu SL strzeliły na Dax?

Mateo

Umiesz liczyć lub czytać ze zrozumieniem ?

Andi

Wytłumacz lepiej nie dopinaj komuś wad. Tak mu pisze w tekście bloga że SL został przedstawiony na 11689. Stąd pewnie pytanie. Teraz ty odpowiedz merytorycznie.

ania

przeczytaj tekst speka ze zrozumieniem i policz zanim zaczniesz gryźć po kostkach

browar

Pozycja z wpisu już dawno została zamknięta na 11 689. Wczoraj Spekulant pisał o ponowieniu pozycji S z poziomu 11 770 SL ustawionym na 11 890. Jeśli parametry nie zostały zmienione to na ta chwilę pozycja powinna być cały czas otwarta. Wszystko jest w komentarzach. Dla leniwych komentarze Spekulanta oznaczone są na czerwono więc łatwo odszukać.

Filip

No coz :) przed wejściem us wyglądało to obiecująco ale skończyło się w zasadzie bez zmian. Coś czuje ze piatek to będzie dzień – the day :) pozdrówka!

Filip

Tymczasem, ponownie mamy niski odczyt SKEW i wysoki VIX. Czyżby następne sidła?
Jednocześnie z każdej strony atakują z newsami o odwróconej krzywej dochodowości etc i chyba zasadniczo sytuacja jest gorsza niż rok temu w tym samym czasie. Zatem może ten wysoki VIX zapowiada dużą zmienność, ale w dól? Ciekawe :)

Andrzej

dziś była ciekawa końcówka na w20, bardzo duże obroty (1,5mld, większość w końcówce) i pociągnęli do góry. To wróży wzrostami, zakończyła się też chyba ta reklasyfikacja MSCI.

Jacek

Dziś były duże obroty bo Fundy robiły przemeblowanie … A cała sesja mało popytowa więc strasznie naciągane to wróżenie wzrostów …

Andrzej

Końcówka była mocno popytowa. Nie zawsze musza ciągnąć cała sesje. Zobaczymy.

Jacek

No i dzisiaj mamy odpowiedź na te siłę. Wczoraj portfele optymalizowali i pewnie ktoś za wczesnie przycisk buy odpalił.

Andrzej

poniewaz DT ogłosił nowe cła w piątek to teraz powinna być na dniach reakcja Chńczyków (jak zawsze). Wypada czekać na „bombkę”

Łuki

Andrzej cła ze strony DT było reakcją na cła ze strony Chin … ale mógłby coś wrzucić bo rynki za bardzo odbiły a 10 770 czeka :)

Andrzej

Chyba nie tak. DT ogłosił cła na początku sierpnia. Chiny odpowiedziały w zeszłym tyg. No to DT w piątek nowe cła. I teraz czekamy na Chiny.

Przemek

Cześć
Chciałbym z CFD przesiąść się na kontrakty na giełdzie. Głównie handluje DAX, sporadycznie SP500 i Dow. Jedyne, co mnie wstrzymuje przed przejściem, to wartość jednego punktu dla poszczególnych walorów. Dla mini-DAX to 5€, micro-SP500 5$ i micro-Dow 0,5$. Aktualnie czuje się komfortowo przy 1- max 2 € dla DAX. Micro-Dow jest podt tym względem odpowiedni, ale nie czuję tego indeksu a i zmienność jest większa. Czy jest coś, co mogę z tym zrobić, nie zwiększając kapitału na inwestycje :)?
Pozdrawiam

Andrzej

niezły spike na GBP, podobno chcą się dogadac ws Brexitu coraz mocniejsze pogłoski.
Woda na młyn także dla Daxa.
Poza tym kosmos na Srebrze

patrycjusz

no sreberko elegancko, walić cfd indeksowe jak srebro mi tak zarabia.

Andrzej

a na jakiej platformie masz silver ?

Andi

Czytam komentarze na temat DT i zbyt pochopnie go oceniacie moim zdaniem. On doskonale wie jak prowadzi sie biznes i zawsze wychodził na swoje. To że ciemny liberał jakim był Obama który działał tu i teraz, drukował USD ,a następca musi pokryć miliardy dolarów bez pokrycia. Walczy o osłabienie dolara jak wędkarz ściągając i popuszczając więc jest tu mała przesada , że od jego much w nosie zależy to czy tamto bo wybory też ma za pasem… ale to już polityka. Zwróćcie uwagę że nastroje jak i zwykła analiza wykresów daje szansę na DAX jeszcze w tym tygodniu z „podpalonymi”… Czytaj więcej »

Filip

Hej, u mnie wciąż pozycje S. VDAX utrzymuje się dosyć wysoko od kilku dni,z tym że faktycznie nie wiadomo w którą stronę ta zmienność pójdzie :P Wczorajszy wystrzał na bazie info DT uważam za fałszywy i krótkoterminowy. Swoją drogą gość kłamie w żywe oczy i chyba SEC powinien się temu przyjrzeć.
Dax nadal tańczy z 200MA i obecnie poniżej Waszego PK, co jak rozumiem ten sposób analizy wspiera stronę spadkową.
Zakładam dołożenie jeszcze jednej pozycji na S w przypadku wybicie dołka z wczorajszego poranka.
Pozdrawiam!
Fil

Deser

U mnie podobnie, s na razie na niewielkiej stracie ale uważaj bo niektórzy straszą ogrami na wykresie i widzą 12400 :-)

Andrzej

dla DAXa poważne znaczenie ma sposób Brexitu (o ile będzie). Warto patrzeć na EURGBP i częściowo GBPUSD (ale ten jest obciążony sentymentem dolarowym). Ostatnio się GBP wzmacnia. Widoczny też ORGR. Ale z drugiej strony model wyliczeniowy Speka raczej się nie myli. Tak przy okazji – wyczytałem gdzieś że przed Jackson Hole sporo funduszy przekręciło się na S na dolarze. A Trump – facet nie kontroluje się. Plecie raz tak a raz odwrotnie. Xi wróg a na drugi dzień „wielki lider”. Temat impeachmentu może wrócić przecież to wstyd i wiocha co ten gość robi. Zauważcie że jak rynki są wyżej to… Czytaj więcej »

Marcin

To „oczywista oczywistość ” że krewni i krajanie DT zarabiają na spekulacjach giełdowych.
Przecież DT to biznesmen który kilka razy zbankrutował potem się dorobił więc wie jak smakują pieniądze. A jak giełdy latają po 2-3 % to jest jasne że muszą to wykorzystywać.

Andrzej

no ale za to to nie tylko impeachment jest ale i kryminał

Andrzej

śmiesznie to dziś wygląda, Trump i jego przyboczni mówią że zaczęli rozmawiać z Chinami a tamci już 2 razy dziś zdementowali. To Jankesi nawet zaczęli mówić z kim konkretnie rozmawiali przez telefon (ponoć wicepremier Chin). Tak jakby panika się wkradła w poczynania Trumpa. Może mu strach w oczy zajrzał i jeszcze na G7 do słuchu mu powiedzieli. Wyraźnie zmiękł DT po weekendzie bo w piątek to mało prezydencko się zachowywał

Marcin

Tak samo powiedzial o umowie na wieprzowine z Japonia. Premier Abe poeiedzial, ze jeszcze pare miesiecy do podpisania, bo trzeba domowic kilka punktow.

Czorcik

Andrzej bardzo dobrze się wypowiedział.RMC tak na marginesie-co ma płynność do analizy technicznej?Czy wykres Dax lub S&P pokazuje ci płynność? Na wykresie jest tylko cena.Twoim tokiem myślenia to połowa wykresu powinna być wyrzucona na większości instrumentów. Jedną ze strategi inwestycyjnych jest wyłapywanie „dziwnych” cen kiedy rynek jest mniej płynny.

Kowal losu

Witam serdecznie gospodarzy. Mam pytanie odnośnie kampani wrześniowej. Zmienności nie brakuje co widać na wykresie . Zakładam , że stop loss został zrealizowany więc kolejne punkty do woreczka wpadają natomiast pytanie brzmi co dalej ? Jakie poziomy będa wykorzystywane do zajmowania pozycji typu short o ile będą wykorzystywane dalej. Będę wdzięczny o jakiś update w sekcji komentarzy. Pozdrawiam.

Andrzej

Była info że mają wznowić rozmowy (ponoć jakieś telefony chodziły) a Chińczycy powiedzieli że… nic o tym nie wiedzą. No ale rynki złapały się tej wiadomości i jadą

Andrzej

Na ten moment przewidują dax ponizej 11450. Notowania weekendowe IG. W Azji tez pewnie pogrom dzis w nocy. G7 chyba nie bardzo udane. Ale dopiero jak sp500 spadnie ponizej dołków majowych to bedzie strach. Tam sie rozstrzygnie. Trzeba uważac bo mogą tez odwinąć do góry jeśli cos sie poprawi na linii USA Chiny

Pan Tofel

Dzisiaj pojąłem, tak mi się przynajmniej wydaje, że kluczem do sukcesu jest kierunek owej zmienności, który nie ma kierunku. Zwiększenie prawdopodobieństwa określenia właściwego wychylenia, nawet z pominięciem zasięgu da zwycięstwo w tej grze

Andrzej

Witam, dzieki za update. Patrząc na notowania weekendowe IG to DJ zacznie po północy gdzieś na 25300-350. Czyli sporo w dół. Sp500 moze i nawet ponizej wsparcia. Czyli masz do przodu jeszcze wiecej ;)

RMC

Kolego jeśli sugerujesz się notowaniami weekendowymi IG to … gratuluję warsztatu analitycznego. ;) Tam cenę kształtuje może kilkudziesięciu graczy, płynność jest śmieszna i można to traktować co najwyżej jako ciekawostkę, a nie wyznacznik tego, co będzie w poniedziałek.
Zresztą już teraz widać, że pesymizm tych kilkudziesięciu retaili z IG był mocno przesadzony, a w dalszej części sesji jeszcze się będzie można zdziwić, jeśli rynki wyjdą na spore plusy.

browar

Andrzej pisał tylko o otwarciu kontraktów w poniedziałek po północy. DJ Futures otworzyły się na poziomie 25366 i od razu spadły na 25285. Dopiero po 30 min zaczęły rosnąć do obecnych poziomów. Także poziom otwarcia 25300-350 na podstawie notowań IG został określony bardzo dobrze.

Andrzej

nie wiem dlaczego RMC pisał coś o sugerowaniu się i warsztacie, po prostu podałem szacowane otwarcie. RMC wyciągnął jakieś nadinterpretacyjne wnioski, dzięki że to wyczułeś.

RMC

Faktem jednak jest, że notowania weekendowe IG to jest jednak zabawa, a nie poważny trading. Dziś się złożyło, że otwarcie niewiele odbiegało od nich, ale w większości przypadków jest zupełnie inaczej i takie sugestie raczej nie świadczą za dobrze o Andrzeju, który zresztą pisał o dalszych spadkach, a tu mamy jednak wzrosty. ;) No ale antywskaźniki też są potrzebne na forach.
Technicznie cały czas budujemy prostokąt z którego raczej wybicie pójdzie górą, a nie dołem, nawet pomimo złego otoczenia makro, bo nie ma w co inwestować, gdy ceny większości obligacji w chmurach, a wolnych środków na rynku jest co niemiara.