Kampania grudniowa – tydzień #1

Kampania grudniowa – tydzień #1

przez -
47 5928
Udostępnij na:

Micro E-Mini S&P 500 Futures

Pozycja krótka z 13 września (3010.25) zostaje utrzymana. Pozycja pod typową irracjonalność retaili i możliwość wystąpienia szczytu hossy – więcej szczegółów odnośnie tego podejścia pojawiło się tutaj:Koniec kampanii wrześniowej w USA Szczyt hossy jest już faktem, więc SL dla pozycji krótkiej zostaje przestawiony na +10.25 pkt (poziom 3000).

Notowania SPX od szczytu z 19 września spadły o 76.46 pkt, czyli na rynku pojawił się mini-armagedon. Oczekiwania uczestników rynku aktywnych na VIX Futures są nadal niezmienne. Czyli kontynuacja ruchu w dół.

Grudniowa seria rozpoczyna się od kontynuacji okresu drawdownu w strategii intraday na naruszenia strefy popytowo podażowej. Od momentu zrolowania kontraktów na aktualną serię, wynik w strategii to -42.75 pkt.

E mini Kampania grudniowa   tydzień #1

Od momentu wdrożenia strategii (24.12.2018) wynik wynosi +606 pkt.

E mini long Kampania grudniowa   tydzień #1

Sharpe ratio dla zainwestowanego kapitału: 2.24
Sharpe ratio dla dostępnego kapitału: 2.78
Sortino: 0.42
Standardowe odchylenie: 14.27

Jeżeli drawdown będzie utrzymywać się w nadchodzącym tygodniu, handel za pośrednictwem tej strategii zostanie wstrzymany do czasu zakończenia okresu drawdownu.


VIX Futures

Pozycja długa na październikowej serii z 13.09.2019 (17.10) została zamknięta zleceniem stop loss -5%.
Pozycja długa na listopadowej serii z 28.08.2019 (18.80) weszła w zysk, który w tej chwili wynosi +1.19%. SL pozostaje niezmieniony na -10%.


Kukurydza

Pozycje z 21 sierpnia, czyli short na ZCZ9 Corn Futures z poziomu 370 oraz OZCZ9 short put @400 -2 ($38.00) oraz OZCZ9 long call @400 +2 ($7.00) pozostają bez zmian. Wynik nadal utrzymuje się pod kreską.


Mini-DAX Futures

Zrolowana pozycja krótka (12 403) zostaje utrzymana wraz z potencjalnym celem dla tej kampanii na poziomie 9 990 punktów. Niezrealizowany wynik dla tej kampanii w tej chwili wynosi +47 pkt.

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 413, 12 488, 12 608
Wsparcia: 12 173, 12 098, 11 978

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 293. Zamknięcie którejkolwiek z sesji poniżej tego poziomu w nadchodzącym tygodniu, będzie dla mnie sygnałem do zwiększenia ekspozycji w pozycje krótkie o 1 kontrakt Mini-DAX Futures.

Kolejnym poziomem do zwiększenia ekspozycji będzie wybicie dołem strefy cen uśrednionych 50-SMA, która znajduje się w okolicach poziomu 11 940 punktów.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

47
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
17 Comment threads
30 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Rafał

Cześć Speku, mam offtopowe pytanie. Jak market-harmonics wylicza nova/ursa ratio w perspektywie ROE? Uczę się weryfikując dane poprzez samodzielne obliczenia z prostego wzoru (A1-B1)/A1*100 i posiłkuję się codziennymi danymi z Guggenheim’a, ale widzę dysonans w wynikach. Ewidentnie czegoś nie wiem.

Andrzej

Wg mnie dziś zamykamy luki i ruszamy na ATH na większości indeksów, wszystkie negatywne informacje są już w cenie, a każda pozytywna ruszy mocno rynkiem w gore.
Proszę również zwrócić uwagę na jutrzejsze NFP, na rynku chodzą plotki, ze będzie dużo lepsze od oczekiwań.
To może szybko zniwelować te irracjonalne spadki z tego tygodnia.

Jarek

Dzień dobry, ostatnio oglądałem w internecie analizę daxa z pivot points na stronie comparic.pl i wychodziły mi inne niż u analityka, a brałem high low i close z tego samego dnia. Pivoty tutaj różnią się już całkowicie od tych z comparica i moich. Myślałem, że może moje high low close jest złe. Posprawdzałem na różnych stronach i takie coś wyszło. Można ogłupieć, różnice nawet po 120. Skąd takie różnice, które jest poprawne? 5 sierpnia 2019 https://stooq.pl/q/a/?s=dyu19.f High 11900 Close 11667,5 https://stooq.pl/q/a/?s=dy.f High 11900 na d1 High 1189,5 na h1 Close 11667,5 na d1 https://stooq.pl/q/a/?s=dyz19.f High 11839 na d1 Close 11649… Czytaj więcej »

Rudy Zeus

To bardzo zastanawiające, ruch gigantyczny, w sumie gospodarz wszystko wyłapał i wyłożył. Ja zamknąłem dziś wcześniej po 12040. Normalnie chat aż się grzał a tu cisza. Czyżby większość uwierzyła w hossę i jest dolina muminków? Faktem jest dziś skala przeceny. Jednak było to sygnalizowane, w czasie wzrostu na koniec serii, że coś tu nie gra i bardziej przypomina to wyciągnie za uczy przed końcem kwartału.

Tomasz

Speku pisałeś: Kolejnym poziomem do zwiększenia ekspozycji będzie wybicie dołem strefy cen uśrednionych 50-SMA, która znajduje się w okolicach poziomu 11 940 punktów.
Na koniec dnia poniżej tego poziomu czy przebicie w ciągu sesji?

Andrzej

Po mojemu to jest teraz dobra okazja na L.
I ruszamy na ATH na indeksach.
Rozmowy handlowe jakoś za parę dni, Brexit jest już w cenach, więc nie ma negatywnych info przed nami, co mogloby byc, gdyby cos sie stalo na swiecie.

Łuki

rozumiem ze recesja w Niemczech, znaki recesji w USA to nie sygnały na spadki? rozmowy zakończą się dealem? QE nie dało żadnego impuslu, stopu w USA podobnie – 3x odbicie od ATH, na W1 kanal spadkowy na dax jak malowany zobacz gdzie jest doł kanału, dla mnie nie ma żadnych powodów do ATH poza tym że giełdy mają rosnąć – ale też się czasem korygują ;)

Jacek

No i wszyscy w hossę uwierzyli a tu psikus.
Fundamenty się sypią. Recesja puka do drzwi USA.
A deala z Chinami żadnego nie będzie.

Trump obraża Chińczyków. Skoro oni chcą kiedyś rozdawać karty to nie mogą iść na jakieś ugody z USA. Skoro się dogadali przez ponad rok to nie zrobia tego teraz. Lepiej jakby zainwestowali kasę w takie pociąganie sznurków aby Trumpa w Białym Domu za rok już nie było. Więc czekanie i wymyślanie głupich propozycji. To czeka USA i Chiny.
A poza tym już deal też nie pomoże. Spowolnienie spore albo recesja nadchodzą.

Marcin

Trump nalozyl wlasnie 25% cla na produkty z EU, wiec dalej w dol. A FED na to jak na lato i pewnie kolejna cwiartke przytna stopy, co bedzie nie pomysli inwestorow.

USTR TARIFF LIST TARGETS GERMAN TOOLS, WELDING MACHINERY, CAMERA LENSES, COFFEE.

Marzena

Marcin jak przytną czyt. obniża stopy procentowe to wg mojej wiedzy jest to jak najbardziej „po myśli „ inwestorów . Im niższe stopy tym bardziej opłaca się inwestować w rynki akcji . To skomplikowany proces i konsekwencja nie dotyczy tylko banków ale tez zwykłych gospodarstw domowych. Długo by o tym . Jednak jak przytną to rynki na północ iść powinny .

Jacek

Ale obniżanie stop często nie pomaga akcjom. Bo obniżka najczęściej się pojawia z powodu nadchodzącej recesji. Pamiętam 2008 i nagle oblizki stop przez banki centralne. Wpierw wystrzał w górę a potem solidne spadki. Bo każdy zdawał sobie sprawę, że sytuacja jest poważna skoro banki podejmuja takie skoordynowane akcje. Obecnie jest podobna sytuacja. Skoro tak super to czemu FED musi działać? Nie mówiąc o ECB. Pompować rynku nie da rady w nieskończoność. Ktoś to musi kupować. A jeśli spadną zyski spółek to coraz większą babka będzie widoczna …. Obniżka stóp to bardziej spekulacyjny krótki wpływ na akcje. Trzeba patrzeć na cały… Czytaj więcej »

Deser

Witam. Super wywiad, każdy powinien go przeczytać. Mam pytanie: jak ustawiasz zlecenie stop loss np. 3xATR dla interwału H4 to od ceny zamknięcia świecy H4 czy low? Mam na myśli poruszanie się w trendzie spadkowym.

Piotr

Speku, masz już 2 pozycje? A drugie pytanie na jakim poziomie znajduje się SL i dlaczego właśnie tam? A kolejne pytanie wynika z tego ze po 2 poprzednich wyskakuje mi komunikat ze wpis jest za krótki…. ile lat już jesteś na rynku?

Mateo

Pytanie do Speka co do Kampanii grudniowej Micro E-Mini S&P 500 Futures. Szacujesz jakiś target wstępny dla swojej pozycji ? Ostanio strzeliles bezbłędnie o ile mnie pamięć nie myli w cel dla jankesa. Jak jest tym razem u Ciebie. Pozdrawiam cała załogę. Dobra robotę tu robicie. Zresztą jak zawsze. :)

Radek

Z big deal go bym się nie rozpędza. Amerykanie od grudnia tamtego roku pociagneli 25 % pod te bigi heheh. Myślę że w cenie mamy to wszystko. Jedynie krótka reakcja UP i realizacja zysku. Uważam że za daleko to poszło i PMI spadające w Europie i dziś w Stanach pierwsze oznaki smi. Nawet jak się dogadaja to długo nie naprawia gospodarki uderzonej przez wojnę handlowa. Dekadę hosse już mamy, najdłużej prawie w historii i bessa nas dopadnie prędzej niż później (taka kolej rzeczy). Umowa handlowa będzie fajnym punktem zwrotnym jeżeli wogole będzie do zaczecia dekoniunktury. Drukuj na potęgę kase i… Czytaj więcej »

Gaga

Jak ktoś wszedł rano w longa i nie miał stopa, teraz pewnie zastanawia się, co się właśnie odjaniepawliło. Chociaż teraz mi to bardziej wygląda na dobrą okazję do longa. Jakby odbili to chyba wejdę za 12310. Stopa na 12260, ręce pod tyłek i jechane. Trump może zrobić deal i jak napisane niżej, nowe ath. Z drugiej strony jak już dzisiaj nie odbiją, to jutro pewnie pociągną w dół ze 100 punktów, a może nawet dzisiaj. Dopiero co się skończyła sesja w Europie i Amerykanie mogą nie wytrzymać dłużej.

Szymon

1. Chodzi mi o ten SKEW który pokazałeś: https://investps.com/stock-turmoil-sparks-a-wall-street-hunt-for-cheap-hedges/skew-spike-sp-500-skew-bloomberg-stock-turmoil-8-14-19/

2. Coś takiego chyba zacznę prowadzić dla DAX to raptem 30 spółek do ogarnięcia. Może coś z tego ciekawego jako filtr przyda się przy zajmowaniu pozycji

3. Dzięki za wyjaśnienie czyli to dwie różne sprawy.

Andrzej

ponoć Anglicy wypocili w końcu na piśmie jakieś propozycje zamiast backstopu i BoJo ma to jutro przedstawić Unii. Zobaczymy reakcję Junckera i spółki
Ale kabel coś na to niewrażliwy.

Szymon

Gospodarzu mam kilka krótkich pytań chyba, ale nie umiem znaleźć odpowiedzi w internecie widocznie słabo szukam:
1. notowania SKEW dla SP500 gdzie można podgląda. Wszędzie widzę odnośniki do bloomberga ale nie umiem tego znaleźć
2. Czy są takie wykresy dla DAX jak dla SP500: Bullish percent index?
3. Może mylę pojęcia sentyment retaili dla SP500 podałeś to rydex funds, a dla DAX to będzie EUWAX sentiment index?
4. Kiedy prócz wakacji występuje jeszcze słaba płynność?

Andrzej

Francuz za chwilę będzie na szczycie hossy … ale jaja. Widać liczą na Ch. Lagarde że „dodrukuje” ile trzeba. . Ponadto coraz więcej mówią o stymulacji fiskalnej w strefie Euro. Jak Dax wywali ATH to będzie zdziwienie. Ale na to bez Speka nie gram.
Widać że rynki liczą na jakiś deal USA Chiny bo spadają metale szlachetne i to dość mocno.
Dziś trochę specyficzny dzień – koniec kwartału.

Andrzej

Witam dzieki za update jak zwykle. No cóż na razie indeksy odporne na złe info i żyją nadzieja jakiegoś porozumienia USA Chiny. Runda spotkań jakoś na początku października. Do tej pory po każdej rundzie negocjacji były spore zjazdy. Czy historia sie powtórzy ? Tego nie wiemy. W maju i sierpniu zjazdy a październik ? Pytanie czy DT nie jest troche pod presja jakiegoś sukcesu i lekko odpuści. Szanse na tak spore zjazdy na dax to widze jedynie przy fiasku rozmów oraz hard brexicie. Warto tez pamiętać co działo sie rok temu od października do Swiat. Zdaje sie ze model Speka… Czytaj więcej »

Czytelnik

Moim zdaniem 9900 jest niemożliwe do osiągnięcia w tym roku, nawet zbliżenie się do tego celu jest niemożliwe. To prawie 2500 punktów. DAX nigdy nie zrobił takiego ruchu w takim czasie. Short może jest lepszym rozwiązaniem teraz, ale nie z takim zasięgiem.

Andrzej

Oczywiście mój błąd – rozmowy odbędą się 10-11 października.
Niestety nie zawsze moje analizy są tak dobre jak chciałbym żeby były ;))
Proszę się wiec nimi za bardzo nie sugerować :)