Kampania marcowa tydzień – VII

Kampania marcowa tydzień – VII

Udostępnij na:

Miniony tydzień był jednym z tych tygodni, o którym można powiedzieć, że po prostu był. Nie za wiele się wydarzyło. Natomiast dużo ciekawszy jest początek obecnego, który dodaje już charakteru całej kampanii marcowej.


VIX Futures

Tym razem shotgun na VIX Futures generuje stratę. O ile sam koncept był idealny to już takim nie do końca było oszacowanie zmienności. A może po prostu anomalie z października w 2019 r. zostały źle zinterpretowane? O tym w weekendowym podsumowaniu.


Long złoto

Zapoczątowana w grudniu kampania wzrostowa nabiera tempa. Zgodnie z planem zwiększania ekspozycji wraz ze wzrostem notowań, dzisiaj po przekroczeniu $1592 do portfela wpadł kolejny kontrakt serii kwietniowej E-micro Gold. Dodatkowo pojawiło się wybicie pseudo-konsolidacji, także kolejna szansa na strzelenie poziomu docelowego $1620-1640.

Przy $1620 zostaje zaciągnięty trailing SL.

SL dla aktualnej ekspozycji zostaje przestawiony do poziomu $1572.

złoto 1 Kampania marcowa tydzień   VII


Mini DAX Futures

Bez pozycji. Ostatni short na CFD DAX Futures został strzelony na SL +35 pkt. Na tej serii pozostaję bez ekspozycji. Podsumowanie kampanii pojawi się w weekend.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 793, 13 880, 14 020
Wsparcia: 13 512, 13 425, 13 285

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 13652.50


E-mini S&P 500 Futures

W strategii intraday ponownie udało się wyskoczyć ponad barierę 700 pkt. i mam cichą nadzieję, że w tym roku udałoby sie przekroczyć 1000 pt. Co w perspektywie 2 lat byłoby dość ciekawym rezultatem.

e mini Kampania marcowa tydzień   VII

W przypadku średniego terminu na razie bez pozycji. Szał zakupowy retaili w ubiegłym tygodniu skutecznie mnie odstraszył od zajęcia pozycji długiej, a ponownym wejściu handlu w strefę cen uśrednionych 10-SMA i handlu na krótko mogę na razie pomarzyć.

esf Kampania marcowa tydzień   VII

Jak widać powyżej, retaile są nagrzani na wzrosty jak nigdy podczas tej hossy. Także wolę postać z boku i poczekać na jakieś mean reversion i sygnał do zajęcia krwistoczerwonego shorta. A to pojawi się po wejściu we wspomnianą strefę. Czyli tick poniżej 3355.25.

W portfelu pojawiła się również ekspozycja spadkowa na sektor technologiczny oraz wzrostowa na sektor energetyczny w USA.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

1
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o