VXV:VIX z sygnałem zakupowym

VXV:VIX z sygnałem zakupowym

przez -
38 2763
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX na S&P 500 pojawił się sygnał zakupowy na 2-3 marca generowany poprzez zamknięcie tygodnia poniżej bariery 1.00

vxv vix 1 VXV:VIX z sygnałem zakupowym

Sygnały zakupowe w strategii VXV:VIX są bardzo specyficzne. Pojawiają się przeważnie po silnych spadkach, gdy na rynku gości pondaprzeciętna zmienność. Handel pod te sygnały należy traktować z ogromną dozą ostrożności. Z racji ponadprzeciętnej zmienności, której towarzyszy negatywne momentum rynkowe, sygnały te w strategii VXV:VIX są najtrudniejsze do rozegrania. Wzrosty mogą mieć charakter krótkotrwały podczas dwóch pierwszych sesji tygodnia. Charakteryzują się silnym ruchem w górę, który zanika w ciągu kilku godzin.

Historyczne wyniki pod kątem potencjalnego, maksymalnego zasięgu SPX (MFE):

  • 05-06.02.2018 +86.26 pkt
  • 12-13.02.2018 +35.86 pkt
  • 26-27.03.2018 +55.43 pkt
  • 15-16.10.2018 +49.63 pkt
  • 29-30.10.2018 +44.75 pkt
  • 10-11.12.2018 +47.50 pkt
  • 26-27.12.2018 +126.00 pkt
  • 3-4.02.2020 +71.26 pkt


Strategia zakłada wejście w pozycję długą E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA o 15:30 w pierwszy dzień handlowy po weekendzie.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even po wzroście przekraczającym ATR(60) x2 dla interwału H1.


Strategia całkowicie nieodpowiednia do handlu na wysoko zlewarowanych instrumentach CFD.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

38
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
26 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawny Andrzej

indeks włoski przebił dziś dołki z pierwszej fali paniki, francuski i niemiecki walczą na wsparciu. USA nieco wyżej….na razie. Wszelkie gadki polityków że korona to nic groźnego – patrz indeks ITA40

ITA.40+H1.png
Kassad

Nie wiem czy to możliwe, ale tak się zastanawiam czy np. poziom na DAX’e 10k pkt. jest realny w dość szybkim ruchu jak ostatnio?

Dawny Andrzej

panika zacznie się jak USA przebiją dołki z pierwszej fali. Wszystko jest możliwe :)

Dawny Andrzej

wygląda mi na to że na DJ mieliśmy korektę A(pon)B(wt)C(śr) i teraz kolejna fala spadkowa się szykuje.
Czarny Piątek może być a 9.03 11 rocznica hossy ……
Radzę śledzić takie instrumenty:
VIX
AUDJPY
USDCNH
EURUSD (paradoksalnie wzrost Edka wróży teraz spadki – ucieczka od akcji USA i ucieczka od dolara bo stopy będą spadać, coś jak na GPW jak banan spada to EURPLN rośnie)
ew. USDIndex
Gold bez znaczenia bo mogą zamykać Goldy Long potrzebując cash na depo

Dawny Andrzej

ciekawie wygląda kurs Boienga (najważniejsz spółka w DJ30 (waga 7,52%). Weekly.
Padaczka na całej linii
Input too short Input too short
Input too short Input too short
Input too short

BA'Weekly.png
Marcin

Witam wszystkich.
Ciągle są ruchy gigantyczne na indeksach. Długo to będzie trwało?
A Kolega Dawid to aktualnie jakie ma pozycje? Bo coś nic nie pisze ostatnio. Long na S&P ?
Czy coś się zmieniło?

Dawny Andrzej

VIX najwyżej od 2011r. Retail na XTb ….96% short (pewnie mało to gra ale jednak). A jak pojedzie na 50 bo…. znajdą koronę na Wall Street ?
Input too short
Input too short
Input too short

Deser

Witam, jak jesteśmy w temacie pitów to jak rozliczyć zagranicznego brokera, który pita nie wystawia? Biorę zysk/stratę i liczę x kurs euro (nbp)? I tak każdy dzień w którym zamykałem pozycję?

Dawny Andrzej

niestety tak. Chyba po NBP z dnia poprzedniego. Da się to zrobic w Excelu po przerzuceniu danych z historii rachunku do Excela (MT4). Niestety sporo roboty.
Input too short Input too short
Input too short Input too short

Deser

Dzięki i za odpowiedź. Czy można gdzieś pobrać kursy nbp walut w excelu? Czy prowizje za przelewy od brokera i do brokera można wrzucić koszty, prowizje za przewalutowanie itp……….?

Dawny Andrzej

w google znajdziesz kursy nbp w tabeli z całego roku. Co do tych w sumie drobnych kosztów to nie wiem, ja tam tego nie robię bo to drobne
Input too short Input too short Input too short

Patryk

Witam, mam takie pytanie. Z jakim strike powinienem szukać najlepiej opcji put na VIX jeśli chcę zagrać short volatility? Na ile jest prawdopodobne wykonanie np. VIX 18 P 18MAR20? Czy to ma w ogóle sens takie zagranie, aktualnie w arkuszu 0 bidów i tylko aski.

Tomek

Witam

Dawid pomóż – chodzi o rozliczenie PIT38 w 2017 strata 20 tyś, 2018 zysk 5 tyś, 2019 zysk 8 tys. Zysk z 2018 roku czyli 5 tyś rozliczyłem za rok 2017. Pozostało do rozliczenia 14 tyś za 2017 rok. Jak rozliczyć 2019 rok zysk 8 tys. z pozostałą stratą z 2017 roku, jak to się ma do zapisu

„Stratę podatkową z tytułu transakcji na GPW rozliczyć można w przeciągu najbliższych 5 lat, licząc od roku poniesienia tej straty. Rocznie nie może ona przekroczyć 50% wykazanej straty”

Dawny Andrzej

Nie zgadzają się dane. Ale:
2017 – strata 20k
2018 – zysk 5k rozliczony ze stratą z 2017
2019 – zysk 8k, do pełnego rozliczenia ze stratą 2017
2020 – możesz zrobić zysk 7k bez podatku
Dawid ma rację, kolega Tomasz nie

Tomasz

Jak to się ma do zapisu: Stratę podatkową z tytułu transakcji na GPW rozliczyć można w przeciągu najbliższych 5 lat, licząc od roku poniesienia tej straty. Rocznie nie może ona przekroczyć 50% wykazanej straty”

Jacek

Rocznie nie mozesz rozliczyc więcej niż 10k straty. I tak jest tutaj.
Nie może rozliczyć 11k w jednym roku ale po 4k to by mógł rozliczac przez 5lat.

No prosta zasada.

Gorzej jak jest więcej lat że stratami. Wtedy trochę więcej przeliczania.

Dawny Andrzej

Retail nabrał Longa na DAxie i USA co widać po pozycjonowaniu na XTB/IG/CMC (pewnie sporo na „emergency rate cut’ie”) – czyli kierunek wiadomy.
W żadne nowe ATH teraz nie wierzę z uwagi na:
– efekt korony (zerwane łańcuchy dostaw) – brak podaży i popytu (niepewność konsumentów)
– wybory w USA (niepewność)
– możliwe działania dołujące giełdę żeby Trampa zatopić (np. Chińczycy którzy są pamiętliwi)

Kassad

Czyli teraz to tylko w dół? Szybkie zejścia, marne odreagowania, takim tempem to całą 11 letnią hossę wyzerują do końca tego roku. Nie chcę mi się wierzyć w taki scenariusz, bo tak to nie działa. Z drugiej strony, pamiętam jak początek hossy się rozwijał w 2009 oraz 2010 , to wtedy ciężko było uwierzyć, że USA dojdą do szczytów a nikt już nie rozpisywał na pewno scenariuszy , na nowe maksima. Sam nie wiem co mam myśleć w tej chwili.

Dawny Andrzej

myślę że każde PMI / ISM / inne wskaźniki podawane z gospodarki będą teraz fatalne bo zaczną odzwierciedlać koronę. A to będzie działać na strach. FED i inni własciwie nie mają już amunicji na dalsze działania stymulujące gospodarkę. Stopy ujemne, zadłużenie po uszy, co mogą jeszcze zrobić ? no, podatki oraz stymulacja fiskalna czyli tzw „roboty publiczne” (ale to znów zwiększa zadłużenie) Jedne co wprawiłoby inwestorów w euforię to oczywiście koniec wirusa

Dawny Andrzej

zagrali wczoraj pod „emergency rate cut” Longiem (oczywiście Goldmany nie wiedzieli że on będzie…..), dodatkowo dla wzmocnienia efektu zadzwonili do Pfizera żeby ogłosił że jest szansa na szczepionkę a dziś wyrzut po decyzji Fedu bo…….. korona. Taka typowa zagrywka grubych. Uważam że spadamy bo jest strach o koronę a może i nawet 11letnia hossa właśnie się kończy (rocznica 9 marca nomen omen). Poza tym tak wynika z fal Elliotta (całej hossy) że właśnie zagrano pierwszy akord bessy. Może ciężko w to uwierzyć przy tym epickim dodruku kasy i wyciąganiu za uszy wedle zasady „buy the fucking dip” ale tak naprawdę… Czytaj więcej »

Mateusz

Te ostatnie 2 tygodnie na sp500 to po prostu nowa historia zmienności.. świece jedno minutowe w granicach kilkudziesięciu dolarów a godzinne nawet dochodzące do niespełna 100. Sądzę że wchodzimy w nową erę. Korona wirus oczywiście uznaje za zwykły pretekst. Panie Dawidzie jest Pan po prostu Przechujem. Podziwiam i pozdrawiam.

Łuki

Dawid Wszyscy patrzą na wirusa jako winnego panice, tymczasem nikt nie komentuje sytuacji na obligacjach USA – 2, 10, 30 łatki przebiły historyczne minima Prosiłbym Ci o komentarz jakie mogą być tego konsekwencje, czy mamy większy problem niż korekta mianowicie sell off na rynku długu? Czy może dojść do zawalenia systemu dodruku czyli generowania nowego długu w celu ratowania systemu finansowego opartego na niespotykanym długu właśnie ? Przy okazji wrzucam inwestora który jako pierwszy głośno o tym mówi, jako pierwszy w piątek 20.02 publicznie ogłosił ze zamyka swoje pozycje long które miał od początku prezydentury Trumpa oraz sprzedaje akcje –… Czytaj więcej »

Stanisław

Jak juz pisałeś vix na tak wysokich poziomach bywa krótko i ten tips jest warty bardzo duzo czailem sie by wejsc w pozycję s na szczycie tylko zastanawia mnie temat zmiennosci wiem ze wynika ona z zajmowanych put call opcji czy na indeks vix mozna stosować zasady AT
Czy jest sens stosować pdstawy AT typu trojkaty czy inne formacje i jaka jest skuteczność. Zajmuje mnie ten temat a do twego bloga kieruje mnie wielu ludzi i wiele wyników wyszukiwania.