Irracjonalność retaili, skrajny pesymizm w USA, czy pojawi się odbicie?

Irracjonalność retaili, skrajny pesymizm w USA, czy pojawi się odbicie?

przez -
10 3779
Udostępnij na:

Po piątkowej sesji, skrajnie pesymistyczne nastroje wśród amerykańskich retaili znacznie się pogłębiły. Co było głównie powiązane z ubiegłotygodniowymi dość silnymi tąpnięciami. Natomiast poniedziałek przyniósł lekkie ostudzenie sprzedażowych zapędów, choć Amerykanie (retaile) nadal są na fali sprzedażowej irracjonalności. Na jakiej podstawie ten wniosek? Jak zwykle nieocenionym narzędziem jest sentyment wśród uczestników funduszy Rydex Nova i Rydex Ursa. Przewaga sprzedażowa jest dość widoczna…

rydex Irracjonalność retaili, skrajny pesymizm w USA, czy pojawi się odbicie?

Do tej pory kontrariańskie podejście do irracjonalności retail traderów sprawdzało się niemalże z aptekarską dokładnością, toteż można dojść do wniosku, iż na S&P 500 dojdzie do jakiegoś spektakularnego odbicia. Jako spektakularne odbicie mam na myśli podejście minimum pod 100-SMA (czyli około 100 pkt), co może zanegować średnioterminowy trend spadkowy.

spx Irracjonalność retaili, skrajny pesymizm w USA, czy pojawi się odbicie?

Tym samym przekroczenie poniedziałkowych szczytów SPX o 1 pkt, może być ciekawą okazją do krótkoterminowego wejścia na wzrosty (z perspektywą średnioterminową) – w końcu niebawem efekt Halloween i te sprawy :-)

Coś czuję, że będzie to mocny tydzień. A tymczasem po jutrzejszej sesji lub w środę znów pojawi się sygnał kampanii DAX Futures :-) I tym razem może to być coś grane na mocne wzrosty.

Udanego tradingu dzieciaczki. Pamiętajcie tylko, że większość z was handlujących na „me too trader” w wersji 5.0, uprawia hazard pod przykrywką spekulacji i tradingu, ba nawet inwestycji w wartość, czy inwestowania pasywego :-)Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

10
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Michał

Ja już kiedyś pisałem. Dla mnie te ratio rydex ursa nova w ogóle nie jest miarodajne.
Pytanie o jakich kwota w tych fundach my mówimy?
Ponadto kwestia wiarygodności tych wykresów. Te wystrzały pod 1000 w górę, no właśnie, czego?

Pio

I jak te pozycje L mają się dzisiaj? Trzymasz czy SL?

Jarek

„DAX Futures :-) I tym razem może to być coś grane na mocne wzrosty” Dziękuję za informację ;-* , kierunek ↓.

Wolfgang Beltracchi

Smyku , rzeczowe sa te Twoje wyjasnienia co i dlaczego. Czy trading w Twoim wydaniu to przypadkiem nie jest kosztowne hobby :) ?

PolishFuturesTrader

A tu spektakularny zjazd o 100 pkt :) , rynek zrobi to co ma zrobic , nie zależnie od wskaźników i sentymentu wśród retaili. Do nas należy go słuchać.