W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

przez -
8 683
Udostępnij na:

Za oceanem kolejny szczyt hossy jest już wyraźnie zauważalny na wykresach cenowych SPX, czy NDX (choć tu nie jest tak wyraźny, podobnie jak na indeksie FANG+)

spx W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

ndx W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

NYFANG W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

Szczyt hossy, nie oznacza oczywiście z automatu, że na amerykańskich indeksach dojdzie do jakiejś zagłady. Co więcej… takich szczytów podczas hossy może być wiele… co najlepiej wyjaśnia poniższa grafika pokazująca jak np. kolejne rekordowe poziomy moga być sięgnięte.

zmienność1 W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

Oczywiście nie ma się co tu zastanawiać, który z numerów pasuje do aktualnej sytuacji rynkowej, bo byłoby to nieco głupie przypisując losową grafikę do rynku, nie znając ogólnego kontekstu. Jedno jest pewne, amerykańskie byki zrealizowały sporo zysków i pozostaje pytanie, czy te zyski będą nadal realizowane, czy też amerykańscy traderzy zdecydują się nieco mocniej „przyszortować”.

W tym celu warto spojrzeć na sentymenty rynkowe, które panują w USA.

Po pierwsze Bullish Percent Index dla SPX zaczyna zbliżać się do magicznej granicy 50%, a to w ujęciu kontrariańskim może oznaczać tyle, że warto szukać okazji do lokalnego odbicia jeśli te odczyty będą nadal się zmniejszać.

bpspx W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

Natomiast w przypadku Nasdaq 100 jest tu już bardziej wyraźna okazja do wejścia w krótkoterminowego longa z perspektywą nieco dłuższą. Jeśli tylko wczorajszy szczyt zostanie przebity.

bpndx 1 W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.

Sentyment retaili dość negatywny, więc do końca tygodnia jakieś chwilowe odbycie może się pojawić… a co będzie dalej to zobaczy się po weekendzie :-)

rydex W USA szczyt hossy, pułapka na misie itd.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek

Byś pokazał jak ustalić Bullish Percent Index dla WIG, mWIG itp? Nie jestem programistą. A interesuje mnie te Bullish Percent Index .

Artur

Cześć, Dawid

mam ogromną prośbę dotyczącą kwestii technicznej, mianowicie: we wpisie Quo Vadis S&P 500, umieściłeś wykres $SPX:$GOLD. Mam problem z naniesieniem danych, tzn. na wykresie jest linia oznaczająca $SPX:$GOLD (Daily) i druga linia $SPX. Mam gorącą prośbę abyś zdradził mi, w jaki sposób i co zaznaczyć, aby uzyskać tę właśnie drugą linię $SPX.

Pozdrawiam
Artur

Jedrzej

Juz myslalem ze dales sobie sokoj z wpisami :)
Fajnie ze zyjesz !
Pozdrawiam i dzieki za aktualny view

Manson

Ehh.. speku, Szorciles wzrosty a teraz jak sie zaczely spadki to bedziesz Long?
Pokaz statement ;-) Madre brzmiace wpisy nie daja kasy. Pozdrawiam!

Artur

Dziękuję za wpis i za tak merytorycznego bloga.
Pozdrawiam Artur