Price action wg. Luchino Visconti

Price action wg. Luchino Visconti

Udostępnij na:

Dzisiejsza sesja niewiele wniosła nowego zarówno do ogólnej sytuacji technicznej na głównych rynkach gdzie handluję jak i do krzywej kapitału, która jakoś szczególnie nie zmieniła się. Cztery trafione i dwie nietrafione spekulacja z eur/usd, trochę nadrobione złotem, którego nie handlowałem od dawien dawna. Na złocie nie mam jakiegoś szczególnego systemu, więc kierowałem się bardziej intuicją. Także kolejna szybka spekulacja na złocie w przyszłym roku – no chyba, że indeksy nie będą dawać wyboru.

Rynki ewidentnie czekają na zaprzysiężenie Donalda T., więc powiewu świeżości spodziewałbym się dopiero w przyszłym tygodniu.

S&P 500 Futures

Czekam na potwierdzenie sygnału sprzedażowego, czyli na zamknięcie świecy dziennej poniżej 10-SMA (low). Czy się doczekam ? Pojęcia nie mam.

sp500 Price action wg. Luchino Visconti

Co do L – bez zmian. Albo na wybiciu szczytów, albo na powrocie do strefy 10-SMA (low) jeśli notowania wcześniej zamknęły się poniżej tej średniej. W obu przypadkach liczyłbym na ruch o minimum 30 punktów.

DAX Futures

Kontynuacja wczorajszego odbicia, choć bez polotu.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 19.01.2017
Opory: 11 624, 11 645, 11 681
Wsparcia: 11 553, 11 532, 11 497

Pivot w 11 589 – też dobre miejsce…

Gdyby to wszystko ode mnie zależało jutro bujnąłbym rynkiem ostro w dół, bo mimo byczego nastawienia ludków z Frankfurtu i mojego, kompletnie nie ma nowych kupujących na wyższych poziomach. Na całe szczęście nie zależy to ode mnie :-)

Jeśli L nie została dzisiaj złapana to można pokusić się o pozycję długą na wybiciu oporów, ale tak jak napisałem wyżej… i po drugie… licho nie śpi :-)

Swing shortowy sygnał poszedł z dymem choć teoretycznie na SL wyższym od 3x ATR jeszcze żyje. Ja tego nie mam w każdym bądź razie. Co to znaczy potrójny ATR ? Czyli trzykrotna wartość ATR na świecach H4 z całego tygodnia, czyli ATR (20) na H4. Sygnał wyszedł na 11 451, przy ATR 52 punkty. Czyli na 2x ATR SL w punkcie 11 555. Na 3x ATR SL w punkcie 11 607 itd.

Na NewConnect powoli uchodzi powietrze z oficjalnej pierwszej perły 2017 – Money Makers TFI SA

mmf Price action wg. Luchino Visconti

I kto wie, czy nie podzielą losu „Sapperów”

sappers Price action wg. Luchino Visconti

Popatrzę sobie na te spółki co tam chłopcy z południa zmajstrują.

26
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
15 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dżemik
Cheecky

O 2giej yellen, o 3ciej dane z chin. Może zwali hamerykę.

mojepole

Dzis w nocy dane i pkb Chin

Wroclove

Witam ! Jankes nadal napompowany powietrzem. Poczekamy do jutra, może pojawi się coś nowego. Nie ma czego kupować powyżej 2265

spylongstrd.PNG
Hubert

Speku, a na każdym interwale masz ATR (20) czy używasz tez standardowego (14) ?

Aga

Spek, jeśli chodzi o to złoto, to dalej jesteś na S, czy już zamknąłeś? Co mówi Twoja intuicja, pójdzie złoto w górę?

Wesollly

Dawid, mam pytanie w sprawie interpretacji Skew za oceanem ponieważ mocno wystrzeliło w górę?

alex

Dzięki dla Gospodarza za analizę i obszerne wyjaśnienia dot. ATR. W takich sesjach jak wczorajsza to trudno cokolwiek zarobić, więc niech już zaprzysiężą tego Trumpa:)

Krystian W.

Dziękuję za analizę. Małe pytanko, jeśli można i oczywiście jeśli masz czas. Kiedy do swoich spekulacji bierzesz 1xATR, kiedy 2xATR, kiedy 3xATR i jaką regułę decyzyjną przyjąć? Zdaję sobie sprawę, że zależy to też od predyspozycji finansowych, ale wielkość pozycji przy większej wielokrotności ATR można zawsze zmniejszyć. Czy ogólnie jest to w całości uznaniowe, czy wielokrotność rzędu 1, 2, 3 ma podobny wpływ na końcową wartość oczekiwaną dla dłuższego okresu i jest bez większego znaczenia albo czy jest jakaś Twoja reguła przy wybieraniu mnożnika ATR, którą najwyraźniej pominąłem? Wiem, że dla każdej strategii trzeba to sprawdzić osobiście, ale bardzo mnie… Czytaj więcej »