Środa na rynkach

Środa na rynkach

przez -
36 4778
Udostępnij na:

Nie było zaskoczeniem rozpoczęcie środy od kontynuacji wzrostów na głównych indeksach giełdowych. Pozosaje jeszcze poczekać na Amerykanów, którzy dali wczoraj okazję wejść spóźnionym w pozycje długie na wybiciu szczytu na S&P 500. Na tę chwilę mają około 10 punktów na plus, jednak w kontekście całego ruchu jest to naprawdę niewielki zysk, który bez problemu można uzyskać chociażby podczas day tradingu.

Co prawda index strachu SKEW znajduje się na nieco wysokim poziomie, jednak obawy graczy opcyjnych póki co są nad wyraz „przesadzone”.

skew Środa na rynkach

Wybicie szczytu na S&P 500 to kolejna okazja do wejścia w L dla kolejnych spóźnialskich. Im więcej spóźnialskich na wybiciach szczytu, tym większa szansa iż jest to ten „ostatni szczyt”. Z racji tego, że przez większość czasu rynek znajduje się w fazie mean reversion – co było poruszane m.in. w tych wpisach: Żaba została ugotowana , Reset, Czego boją się Amerykanie – pozycji krótkiej szukałbym dopiero na wybiciu dołka świecy wybijającej szczyt.

sp500 mean Środa na rynkach

DAX Futures

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures na 15.02.2017
Opory: 11 798, 11 811, 11 831
Wsparcia: 11 759, 11 746, 11 726

Pivot w punkcie 11 778.

Rynek od rana próbuje forsować ostatni opór tygodniowy w ramach pozytywnej struktury pivotowej, jednak powyżej trzeciego oporu intraday chętnych do zakupów nie było zbyt wiele, czego efektem jest lekkie cofnięcie.

dax intraday Środa na rynkach

W kontekście handlu intraday na tę chwilę obowiązuje pozycja krótka z wygenerowanego sygnału na przejściu ceny przez poziom 11 831 z zasięgiem 11 778. Także sygnał w tej chwili jest już tak naprawdę wygrany i jedynie wymaga odpowiedniego dostosowania tradera do zajmowania kolejnych pozycji bądź nie w przypadku dalszych osunięć.

36
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
20 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Małgosia=^.^=Kocioł

warto zwrócić uwagę ,ze podobne szablony na bananie są rozgrywane na ktorym gram. Dzisiejsze 50 ptk od dołka to to samo co ostatnio Januszowi Kocioł mowił ze „dzien 50 ptk bedzie”. Stad dziś bez obaw s na konikach 2226 to oczywistość w oczywistości. (wiem wiem nie widze przesłanek itd powiem D.) tylko,ze to bananski smiec to trzeba zamykac jak sie da aby na zysk bo go kiszonym ogorkiem rusza.

ciii juz

Małgosia=^.^=Kocioł

2206 bananik na koniec .. Kaziki z Stefany z ofe ;p

Dakota

Super :-) ja nie ustanie short dax od 11830 mniej więcej czekam na 11550 ;-)

Małgosia=^.^=Kocioł

szansa na to.. (ja kraże między 820-760 i 800-740 jak sie uda sure)..ale piątek ,piąteczek piątunio+ jankes skrócona sesja w poniedzialek- to nie sprzyja spadkom -myśląc bazowo chyba ,ze.. nowy wpis Gospoadarza pokazuje coś ciekawego.
jednoczesnie kociol zaprasza na nowy wpis.

Małgosia=^.^=Kocioł

Poniższy wpis pokazuje ,że zaczynam szukać S u jankesa.. szukaj węsz ..węsz… ;p

Małgosia=^.^=Kocioł

@ Mars
2360 i korekta-fju
idąc tym tokiem myślenia i patrząc ze w ruchu dziennym „usrańcy” robia 14 ptk +2 w porywach to dziś powinni to stuknąć. Ja bardziej poszukaiwałabym sygnału w ruchu który odszedlby od tego powtarzalnego szablonu. ale jesli pojda w tym rytmie to juz niech ciagna do konca tygodnia (jutro), nawet robiąc to w dwoch rundach wtedy i załamany szablon ruchu i 2360 i nowy tydzień gdzie zadziała Wam Wasz XYZ (VXV/VIX) :)( jesli znow osiagnie poziom krytyczny)

ps zapewne haos i brak logiki heheh

Małgosia=^.^=Kocioł

fajne są blogi. Kocioł Was obserwuje,od 2 dni zaczęło się narzekanie i wizje- „to się nigdy nie skończy”

Dakota

to jakie są bulgotki z kociołka bo nic nie ćwierka .

jon

ja za bardzo nie znam się na rynkach ale moje przeczucie będzie ze wyciskają wszystko co się da to jest nie możliwe żeby takie podejście wig20 miało miejsce, czytam komentarze i portale nagle pisze ze lop maleje nagle wzrasta Pozdrawiam wszystkich na których wyciskają s

Mars

dax rozpoczyna wybicie L po przebiciu 1780

Mars

to nie są przepowiednie to są fakty w 2007r też widzieli rynki wyżej ponad 2000 a bylo 900 pkt spadku ze wróci na 1500-1400 pkt to jestem pewien tylko z ilu czy to będzie 2400-2500 z może 2600 to wiedzą co sterują tym światem – gospodarka potrzebuje bankructw przejęć, krachów nic nie drożeje bez końca kwestia czasu czy to będzie dekada czyli marzec 2019 czy październik 2017 tak więc załamanie rynków jest bliskie w ostatnim etapie hossy mało kto dostrzega takie niebezpieczeństwo- natomiast obecnie trwa hossa wyciskanie S budowanie ściany strachu czyli codziennie nowe rekordy i pionowe świeczki -tak jak… Czytaj więcej »

Swojak

Nic nie spada o 40-50% bez powodu, znajda się fundamentalne przesłanki to spadnie, wiec po co wróżbiarstwo.

Swojak

Tylko zbliżające sie wybory w Europie trzymaja Daxa przed dynamicznymi wzrostami, tak naprawdę fundamentalnie źle nie wygląda, spółki amerykańskie śpią na gotowce, dywidendy na poziomie 3-4%, to kapital nie ma alternatywy. Dopiero czynnikiem decydującym o dalszym impulsie wzrostowym czy spadkowym zadecyduje niedługo polityka fiskalna dla amerykańskiej gospodarki, jeżeli będą ogromne inwestycje w infrastrukturę i zmniejszone obciążenia fiskalne to nie tylko rozpędzi cala gospodarkę amerykanska ale tez europejska. Chiny ładnie przechodzą na gospodarke napędzaną przez konsumpcje wewnętrzna, zwiększa sie klasa średnia, co widać ilości sprzedawanych samochodów, na takiej polityce zyskują firmy niemieckie, taki BMW, Daimler podwoiły zyski w przeciągu 5 lat,… Czytaj więcej »

Mars

tak naprawdę to jesteśmy blisko krachu bo w najlepszym porywie dojdzie do 2500 zaś wyrówna falę spadkową z 2008 r na poziomie 2485 czyli brakuje nam 130pkt i rolling stones 1000 pkt i odnowa to samo bessa i hossa

Awel

08.2015 ta sama gadka byla. Dajcie sobie spokój z tymi przepowiedniami. Potrzeba zmieniających się fundamentów by coś zaczęło spadać. Tyle w temacie

Mars

usrańcy zasneli nie a kto tego wozu ciągnąć jeszcze może jedno hurra pod 2360 jutro dziś i korekta a może zwałka ???? konkretna któż wie

Mars

dax na 1 H dobrze nie wygląda wydaje sie L dopiero po przebiciu 815

Mars

cheecky sam odpowiedziałeś 2 tygodnie wzrostu lub zaraz spadek czyli nikt nie powie dokładnie do ilu dojdzie a kiedy zacznie spadać zaś scenariusz to subiektywna ocena sytuacji teraz wsparcie mają 2339-41 jak 39 przebiją lecimy na 32 – 32 przebiją lecimy na 21 zaś chyba najistotniejszym się wydaję 2305 zaś wejście od razu na 2400 goziłoby skręceniem karku myślę że rozegrają to z korektą z scenariuszem wczesniejszym tak jak opisałem – na giełdzie jak wiadomo nic pewnego nie ma

alex

A ja obstawiam, że jeżeli teraz dax odbije sie od pivota 783 to dzisiaj dojdzie przynajmniej do 11 867

alex

Pivot przebity, a więc w dół, ale drugi opór tyg 769 i 50-SMA h1 stanowią silne wsparcie, zatem przy ponownym przebiciu pivota tym razem od dołu biorę ponownie L

Mars

niemiaszki boją korekty zaś sp wg świeczek powinno dalej up robić – w okolicach 2360 oczekuję korekty do 23010-20 i góra na 2400-30 – jak oceniacie taki scenariusz
a co do daxa liczę jedynie dojście do szczytu 1890-930 i też powinno sie korekcić

Cheecky

Z czego wynika poziom 2360? Intuicja? :) Ja myślę, że mogą nawet 2 tygodnie iść do góry bez większej korekty albo spaść nawet zaraz.

Awel

Slabosc pacjenta Europy vs USA hmm kto bardziej jest chory?

LucKY

leci kolejna fala wzrostów , zmiażdży wszystko – również rozkochanych w „L-ki”

LucKY

SP 2350 „k” puk puk a nasz WIG20 dopiero się rozpędza – co myślicie ślimak dogoni zająca ? Ok pytam retorycznie a może chociaż dopłyną do 2500?

K. W.

Wczorajsza sesja byłaby niestety jedną z sesji, gdzie w kampanii na średnie 50-SMA M5 prawdopodobnie mocno by mnie uszczupliło. Na szczęście byłaby, gdyż nie miałem wczoraj chwili na handel.

Dawid, co masz/miałeś zwyczaj robić w takich sytuacjach grając intraday M5 ze stopem 2xATR(168)? Trzeba brać takie sesje statystycznie na klatę i oczekiwać na lepszą zmienność kolejnego dnia, by odrobić straty, czy po paru stratach z rzędu na danej kampanii odpuścić ją sobie w danym dniu/tygodniu – np. 3 straty z rzędu i dziękuję? Pozdrawiam

1.png
Krystian

Właśnie bardzo dobre pytanie. Jak radzić sobie w takie dni

alek

Tylko kupować, bo przy takim prowadzeniu handlu w USA nigdy nie spadnie. Każda próba zejścia jest natychmiast kontrowana, a wzrosty bardzo spokojne. Trzeba podnieść prognozę z 2500 na 3500. Bańki centralne górą. Gdzieś te 6 bilionów musi się podziać.

Marco

Mam pytanko czy po tak dobrych danych z USA indeksy nie powinny rosnąć

Dakota

A czy wczoraj po tak złych danych z Niemiec nie powinny spadać ??

Dakota

Jestem w s od przejścia R3 w dół zabezpieczam na b/e do końca dnia utrzymania się poniżej 11800 potwierdza przynajmniej korektę . Przy 50 sma low na h1 bede obserwował cenę po przebiciu sądzę że cena spadnie o około 150 ptk . Dalej zobaczymy . Najważniejsza dla mnie będzie reakcja przy średniej . Odbicie oznaczać będzie dla mnie . Iż była to tylko korekta i atak na szczyt szczytów .

Michał

A zgodnie z tą metodologią nie powinniśmy teraz iść do góry po przebiciu od dołu S3?

Dakota

Michale idziemy , to zagranie było intra day które według mnie ma szanse przejść na dłuższy termin , pożyjemy zobaczymy ;-)

Małgosia=^.^=Kocioł

i pięknie i tak mi mów dalej :)…..