Halloween vs E-mini S&P500 0:0

Halloween vs E-mini S&P500 0:0

przez -
28 1716
Udostępnij na:

Rynek lubi zaskakiwać od czasu do czasu. Tym razem zaskoczył w przypadku efektu Halloween, którego performance jest mierzony sposobem opisanym tutaj: Efekt Halloween, a spekulacja.

E-mini S&P 500 Futures zamknęły sesję o 22:00 (4:00 PM ET) na poziomie 2572.75, czyli poziom równy poziomowi otwarcia z 23 października.

E-mini S&P 500 Futures po raz pierwszy w historii nie stracił, ani nie zyskał. Jednak jeszcze raz przypomnę. Performance kontraktów jest mierzony metodą „open to close”. Czy efekt Halloween przyniesie zysk w maju 2018 ? Tego nie wiem. Natomiast wiem, że zejście poniżej 2522.75 odpali teoretyczny Stop Loss i tym razem w statysykę zostanie wpisane -50 punktów.

Z racji tego, że po rozpoczęciu efektu Halloween doszło do mean reversion. E-mini S&P 500 Futures w punktach kulminacyjnych traciły 31.25 punktów, a zyskiwały 8 punktów. W tym przypadku handel pozycją długą zakończyłby się stratą wynikającą z prowizji + spread oraz byłby bardzo ryzykowny. To tylko pokazuje jak istotne w trendzie są momenty wejścia oraz silna psychika, która dyskwalifikuje większość traderów w uskutecznianiu handlu trendowego.

Strategia opcyjna replikująca bet na shake-out S&P 500 przedstawiona na portalu TradingDot, póki co w zyskach. Jednak do 20 grudnia jeszcze sporo czasu, więc ewentualny re-balans, czy rolowanie na serię styczniową przedstawię w ideach tego portalu.

DAX Futures

Jeżeli jutro nie dojdzie do mocnej przeceny na niemiecki rynku terminowym, handlujący DAX Futures po efekt Halloween mogą sporo zyskać.

Zmianie ulegają założenia przedstawione w ostatnim wpisie – Czy Halloween da w tym roku zarobić ?

Wejście w pozycję krótką w strategii swing short h4 zostaje podniesione.
Zamknięcie H4 poniżej 13 164 wygeneruje sygnał sprzedażowy w tej strategii.

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "Halloween vs E-mini S&P500 0:0"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Dawidzie czy jeśli taka świecą zakończy się dzisiejszy dzień to będzie to zachętą do szorcenia??

L pozamykane i Piekne S – pytanie czy stop padnie:) jak dla mnie pedza stado do rzezni:)

Hmm, ja mam jeszcze 0,2, które jadą ze mną od 11930 i straszny mi żal je zamykać. Raczej już takiego longa nie powtórzę… Myślę ustawić TP na 13650, i brać Ski od 13490, bo czuję, że przy 13500 zacznie bujać.

Dawid jakie przyjmujesz założenie dla S na sp500?

Przy okazji gdyby tak zakończyli swieczka D1 wyglądałby zachęcająco

Zasypią do końca dnia.

Dawid.Dlaczego efekt Hallowen na przynieść zysk w maju 2018

Rynek to ludzie i cena rosnie, bo są pieniądze na inwestycje. Cena przestanie rosnąć jako skończą się pieniądze. Cena nie rośnie bo ktoś powiedział dax po 15k. Poczytajcie sobie komentarze na róznych stronach i grupach w internecie i zrozumiecie czego nie rozumieją inni. Autor tej strony kiedys napisal, ze w trendach cieżko jest zarabiać bo jest problem z psychika. Uważam, że w trendach większość nie zarabia, nie ze wzgledu na psychikę, ale ze względu na nierozumienie czemu cena rośnie. Ktoś pisze ze to bańka, a niech sobie będzie bańką dopóki jesteś zakupiony i zarobiony niech rynek rośnie w nieskończoność, komu… Czytaj więcej »

MÓJ RACHUNEK LEWO DYCHA NA MR Z DAX – ZAMYKAĆ I RATOWAĆ OSTATNIE GROSZE? Mój poziom 1na zero 12 916

Nie wpadaj w panikę i nie czytaj blogów

Wcześniej ktoś pisał o depozycie 10k /0,1 lota. Niestety okazuje się że to za mało. Ja jestem w pozycji 0,3 lota od 12100. I co dalej. Wypada wyłożyć kolejne??? Możliwości finansowe są. Nawet do 100k/0,1 lota. Tylko jest podstawowy problem… czy psychika to wytrzyma.

Jak na Fed wybiorą kogoś o nastawieniu gołębim, to możliwy wzrost w okolice 14400-15000 pkt.

Jakie 15000. Co najmniej 25000, hossa dopiero nabiera tempa.

Nie w tym cyklu koniunktury:) Choc nigdy nie mów nigdy:)

niestety okazuje się, że trading nie jest dla ciebie. Jak mozna trzymac stratę na 1300 punktów ? wypada zamknac pozycje i pogadac z kims o tym co robisz.

Czekaj az sam sie zamknie. Moze kim cos strzeli

Spoko ja rozwiodłem się z żoną bo nie rozumiała prostego komunikatu UZUPEŁNIJ DEPOZYT :)

Panowie z DAX idą na 13500 o ile nie 14 000 zbyt duże pieniądze na rynku z którymi duzi nie mają co robić. Startegia pokazania że będzie rosnąc mimo strzelaniny w NY czy innych ciapatych cip z bronią w ręku, wybuch bomby nuklearnej w Korei… Nic ! Jesli ilość mniejszych graczy wzrośnie bo wszyscy uwierzą że będa wzrosty wtedy dopiero można mówić o przecenach a tak zawsze będzie tylko podprowadzenie – „no wreszcie , to ten moment!”

Kierunek 14500 na daxie

oni tam na dax mają puste arkusze na górze ?:)

Nie strasząc nikogo widzę 13335 na ten moment….

Czym tu straszyć, przecież było wysokie prawdopodobieństwo ze tam dojdzie, czasem odnoszę wrażenie ze niektórzy tak się koncentrują na samych punktach indeksu( jego poziomu), nie zastanawiając się co ten indeks oprócz wyceny w punktach zawiera. A zawiera spółki, które zwiększają zyski i podnoszą prognozy co w dobrym otoczeniu makroekonomicznym daje duże prawdopodobieństwo dalszego wzrostu, nie wspominając o dywidendach na poziomie 3-4% versus lokaty 0,5%. Luzna polityka napompuje giełdy a nawet może stworzyć banki spekulacyjne.

jankesi idą w górę, jutro na otwarciu daxa możemy zobaczyć sporą lukę w górę

wpDiscuz