There will be blood

There will be blood

przez -
25 3138
Udostępnij na:

O ile czas i chęci pozwolą w weekendy postaram się wrzucać podsumowania strategii prezentowanych na stronie wraz z ich kontrariańskimi odpowiednikami. Jeden z czytelników zasugerował, iż warto handlować w przeciwnych kierunkach do wysyłanych przez strategie sygnałów. Jeśli wynik będzie odpowiednio dobry na przestrzeni kolejnych 256 dni tradingowych, z ogromną chęcią zacznę uskuteczniać tego typu podejście. Co prawda patrząc na przeszłość, kontrariańskie podejście do prezentowanych sygnałów niekoniecznie może być dobre, ale kto wie… licho nie śpi. Np. Ludwik – algo chodzący na naszym rodzimym rynku FW20 przestał działać w 2012 r. – ot tak sobie.


S&P 500 Futures

28.12.2017 r. zostało przedstawione podejście na S&P 500 Futures w oparciu o średnie kroczące – Ostatni tydzień roku – gdzie oczekiwany był swing w górę lub w dół na wybiciu w jednym z kierunków strefy cen uśrednionych 10-SMA na D1.

Pierwszy pojawił się sygnał w dół, jednak spadek był mocno ograniczony. Toteż pozycja krótka pod ten sygnał z 2692 musiała wylecieć na stop loss (2698.9). Nie spada, rynek wykazuje chęci do wzrostów, więc out z pozycji. Nie ma co dyskutować z rynkiem.

spx SL There will be blood

W strategiach krótkoterminowych doszło do zamknięcia pozycji długiej z 2698.80 na poziomie 2711.60. I tym samym pojawiła się pozycja krótka na naruszeniu dołku świecy. Proste założenie mean reversion na H1. czyli spadek do poziomu 2705.6. Czy pozycja zostanie zamknięta na tym poziomie, czy też SL zostanie przestawiony na BE ? Break even.

spx mean reversion 3 There will be blood

Dlaczego BE ?

Odpowiedź jest prosta. W związku z wybiciem szczytu na D1 pojawiła się pozycja długa trendowa z 16 pkt. stop lossem.

spx trend There will be blood

Także może się zdarzyć, iż obie strategie polecą na stratach lub zyskach.

Eric Hunsader ponownie przedstawił ciekawy koncept odnośnie kontraktów E-mini S&P 500 Futures i wchodzenia w pozycje długie tylko w określonych momentach sesji/dnia.

A jak widzą indeks S&P 500 traderzy/zarządzający portfelami ?

spx There will be blood


NASDAQ Futures

Pozycja długa na wybiciu szczytu. Stop loss 66 pkt. niżej. Teoretyczny zasięg 6732.

nasdaq buy There will be blood

Sygnał sprzedażowy z 26.12.2017 został zanegowany wraz z przekroczeniem poziomu 6491, co w konsekwencji spekulacja pod ten sygnał uzyskała akceptowalny stosunek ryzyka do zysku na poziomie 1:1.5

Sygnał zakupowy z raptora został dzisiaj potwierdzony. Sygnał nie został wykorzystany przeze mnie do zajęcia pozycji długiej z poziomu 6513.

nasdaq raptor There will be blood


DAX Futures

Zgodnie z założeniem – Zaskakujący początek roku – po odbiciu od dolnego ograniczenia formacji megafonu doszło do testu poziomu 13 001. Z racji tego, że 13 001 wypada powyżej tygodniowego pivota (12 934) istnieje szansa na strzelenie poziomu 13 050 w dniu jutrzejszym i ewentualne rozbudowanie handlu w ramach pozytywnej struktury pivotowej, jeśli handel utrzyma się powyżej tego poziomu do końca dnia.

dax futures megafon There will be bloodHandel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

25
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek

Dawid miłego i spokojnego weekendu od tradingu przede wszystkim

Bartek

Dawid potrzebuje pomocy, mam zysk zabezpieczony na SL jednak nie mam pojęcia czy zostawiać na noc czy spać z pipsami w kieszeni. Jest szansa na lukę do góry w dniu jutrzejszym ? SL mam na 13140. Ogólnie to kiepsko u mnie z wiedza na temat możliwości oceny czy luka wystąpi czy też nie. Czym Ty się kierujesz ?

Lukasz

Cac i dax przy górnych ograniczeniach swoich konsol. Ważny moment na najbliższe dni

Tomasz

witam ta galeria dodana przez Ciebie Dawid i hurra optymistyczne prognozy aż strach się bać być na sell -he he tylko kupić teraz i patrzeć jak będzie konto pęczniało od zysków -pozdrawiam

tomek

jeżeli nie czeka nas dzisiaj czerwona końcówka to zbieram kredki do pudełka i do kufra na strych :)

eranet

Z przyjemnością i za całokształt oddałem swój głos na Twój Blog…
https://konkurs.fxcuffs.pl/blog-roku/

Ps. Nic nie szkodzi, że masz to…. :-)

Bartek

fanie że napisałeś, ja też się dołączyłem

alek

Jest moc i napompowanej kasy w bród na rynkach. Tak się zastanawiam – co musiałoby się stać, aby ona wsiąkła. Chyba tylko inwestycje w realną gospodarkę, ale ta nie chce przyjąć. No nic, idziemy w tym roku nadal z trendem powoli szukają słabości.

Gryzli

Niby tak ale po prognozach zarządzających S&P (fotki) specjalnego szału nie widzę. Pożyjemy zobaczymy na jakim poziomie będą indeksy na koniec roku. A kasa na giełdach nie wsiąka, zmieniają się tylko jej właściciele.