Czy czeka nas zagłada?

Czy czeka nas zagłada?

przez -
28 4194
Udostępnij na:

Zanim przejdę do meritum. Polecam i to bardzo polecam ksiażkę Nassim’a Taleb’a „Skin in the game”. Sam autor określa ją jako „bullshit detector to be hated by bullshitters”.


Jesse Livermore trejdował obiektywnym systemem. Warren Buffett trejduje obiektywnym systemem.
Ed Seykota, James Simons trejdują obiektywnymi systemami. Największa gwiazda w historii spekulacji Jay Gould spekulował obiektywnym systemem. Kto nie zna histori Gould’a, polecam książkę „Dark Genius of Wall Street: The Misunderstood Life of Jay Gould, King of the Robber Barons”. Obiektywnym systemem spekulowałem i ja. Fakty są niepodważalne i za bardzo nie ma co z nimi dyskutować, toteż warto zastanowić się nad „zobiektywizowaniem” własnego handlu, kto jeszcze tego nie zrobił.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdy ze znamienitych inwestorów i spekulantów handluje unikatowym systemem, który wykorzystuje m.in. trzy najbardziej popularne zachowania rynkowe:

  • Trend
  • Momentum
  • Mean Reversion

NASDAQ Futures

Na NASDAQ Futures został wznowiony trend zgodnie z najlepszym modelem trendowym jaki kiedykolwiek rynek mógł sobie wymyślić.

Skoro trend to i mean reversion, które stanowi 70% trendów i występuje zawsze. Czujecie ten absurd? Jak coś może występować zawsze przez 70% czasu? Wytłumaczę to na zajebistym przykładzie. Jeżeli jedziemy autem, przez większość czasu poruszamy się :-) Brawo ! Jednak są sytuacje, w których auto musi stać jak chociażby światła, czy przepuszczenie tradera hazardzistę przechodzącego w niedozwolonym miejscu. Tak właśnie działa mean reversion…

Na czerwcowej serii kontraktów terminowych poziom 7124 będzie nadawać się do short’a w ramach mean reversion tudzież do realizacji niewielkiego zysku z długiej pozycji w trendzie.


S&P 500 Futures

Poniższy wykres wart więcej niż miliony monet i tysiące słów – seria czerwcowa.

Z racji tego, że za kilka dni wygasają kontrakty, indeks SKEW szaleje – można zbagatelizować to zachowanie.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

28
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
19 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Klos

jestem ogromnym fanem twoich artykułów, imo blog jest niedoceniony w świecie traderów i spekulantów

Joker

Dawid otwarles juz pozycje na sp500 ?

niedźwiadek

myślę, że to : https://www.siepomaga.pl/ratujemy-oliwie powinno być tu by wszyscy widzieli, a nie gdzieś z boku niezauważone, a teraz każdy na konto i min 100 przelewa bo i tak ją przejebie na chciwego brokera!

czarny

Pytanie. Czy dalej aktualne jest Twój wpis ;ZMIANA TRENDU; na dax

piotr

co znaczy ” trejduje obiektywnym systemem” jak ten system wyglada?

Michał

Jakub1970 masz rację – Dawid też się myli, ale musze Ci powiedzieć że robi to znacznie rzadziej, niż reszta znanych mi spekulantów.
Co prawda testuję jego strategie na osobnym koncie dopiero od 3 miesięcy, ale wyniki już znacznie lepsze niż kiedykolwiek. Dodam, że testowałem także taktyki Zaorskiego (medialne guru tradingu) i szybko z tego zrezygnowałem;)

Robert

hej Dawid, a co robi trader na emeryturze – zakłada kościół? ; )
a tak „serio”, zjechałeś wszystkich pol inerenetowych guru inwestycyjnych, a co mają robić ze swoim funduszem emerytalnym maluczcy? naczytaliśmy się Grahama „zainwestowaliśmy” w URA i GDXJ a Ty wjeżdżasz cały na biało i mówisz że to bullshit??
jak żyć???

Jakub 1970

Pamietaj Dawid tez myli sie .A najgorsze w tym ze wydaje mu się że jest zajebiście zajebisty .