DAX Futures po przerwie

DAX Futures po przerwie

przez -
12 2355
Udostępnij na:

Mija miesiąc od zamknięcia kampanii spadkowej na DAX Futures i powoli dobiega koniec odpoczynku od handlu. Jak informowałem w poprzednich wpisach, do handlu wracam 9 stycznia. Tym samym warto już teraz spojrzeć, co mnie może spotkać.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 10 841, 10 946, 11 117
Wsparcia: 10 498, 10 393, 10 221

Pivot w punkcie 10 669.
Pivot = punkt kierunkowy

DAX Futures notowane są od 1:00 do 22:00 tym samym punkty pivot nie są już wyliczane tak jak wcześniej od godziny 8:00 do 22:00.

DAX Futures znajdują się nadal w trendzie spadkowym i jak przystało na trendy spadkowe każdy z nich składa się z niższych dołków i niższych szczytów pomiędzy którymi występują okresy countertrend.

Potencjalną okazją do wyłapania countertrendu mógł być piątkowy sygnał long w strategi „DAX Futures swing long H4”. Teoretyczny zasięg wzrostu +300-350 pkt. Scenariuszowi swing long będę przyglądać się czysto teoretycznie.

swing long DAX Futures po przerwie

W tym roku kładę główny nacisk na średnio i długoterminowe sygnały, od których mogę odciąć znacznie lepsze kupony przy relatywnie mniejszym ryzyku.

Długoterminowy sygnał na DAX Futures to nadal ten wynikający z potrójnego szczytu, który został potwierdzony 8 października 2018.

dax tygodniowy 1 DAX Futures po przerwie

Pierwszy cel 10 950 został strzelony, pozostał drugi cel 9817. Jednak tak jak wspominałem w październiku jego strzelenie może zająć nawet kilkanaście miesięcy. Póki co upłynęły 3 miesiące i na ten czas nie ma żadnego setupu w pozycjonowaniu się pod ten cel.

W strategii średnioterminowej, czyli tej obejmującej żywotność jednej serii terminowej wstępny cel na tę chwilę to poziom 12 105. Powoli klaruje się obraz. Po czwartkowej sesji był to rozjazd w przedziale 11 900 – 12 400, także w środę powinien pojawić się ten ostateczny cel dla kampanii. Wszystko jednak wskazuje, że będzie to po raz pierwszy kampania wzrostowa. Dla serii wrześniowej i grudniowej obowiązywała kampania spadkowa.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

12
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
9 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Filip

Dzisiejsze dane z gospodarki niemieckiej potwierdzają, że za dobrze się tam nie dzieje. Nawet jeśli na fali porozumienia US-China indeks wzrośnie to czuje, że również szybko lub szybciej zanurkuje w dół.

Moja szklana kula mówi, że jak tylko DT porozumie się z Chinami to weźmie się za UE i Niemcy i wróci temat ceł na Auta etc, a to dla ich gospodarki będzie ciężki temat.

Udanego dnia!

Patrycjusz

wracam do zywych po sylwestrze bo rozchorowałem sie po nim troszeczke, co gorsza w takim stanie psycho-fizycznym wziąłem sie za trading, nie wyszlo super źle ale nauczylem sie ze nalezy dodac pewne czynniki subiektywne ktore moglem brac pod uwage bedac w pelni wypoczety – do obietywnych warunkow strategii tzn. checklisty, no i zastanowilem sie nad „ponawianiem pozycji” ktore jest fundametalnie złe, a mysle ze zwiazane z prowadzeniem pozycji, zrozumieniem interwalu (np. cena na minutowkach jest taka sama jak na w1, szok hehe), stop lossami i triggerem wejscia.

Filip

Czyli zakładasz ze będzie to de facto niższy szczyt przed dojściem poniżej poziomu 10k? Bo jeśli faktycznie walnie ok 12k to wyglada raczej na odwrócenie trendu.

Filip

Chyba ze sesja marcowa będzie tylko wstępem do kolejnych spadkowych ale tak dużo różnych tematów globalnych sie dzieje ze nie ma szans przewidzieć co będzie w kwietniu ;)

Ryszard

Zobacz gdzie przebiega 200sesyjna daxa. Dojście do 12000 nie zmieni jeszcze trendu @- obowiązuje trend spadkowy !

Filip

:) chodziło mi o poziomy znacznie powyżej ostatnich niższych szczytów w tej wypowiedzi
.

Rols

Jeśli patrzysz na wykres z niższych interwałów to odwrócenie trendu zapewne już nastąpiło, a do 12000 to będzie już zaawansowany trend wzrostowy.
Dla Spekulanta, który analizuje sytuację z interwału tygodniowego ten poziom będzie silnym oporem w trendzie spadkowym, żebyśmy przeszli do trendu wzrostowego na W1 potrzebne jest wybicie poziomu ok. 13600, a na to w najbliższej przyszłości raczej się nie zapowiada.

Filip

Tak, ja patrzę H4 D1