Kampania wrześniowa – tydzień #1

Kampania wrześniowa – tydzień #1

przez -
72 8328
Udostępnij na:

Zmieniamy trochę formułę prezentowanych wpisów oraz ich częstotliwość. Całkowicie rezygnujemy z prezentowania projekcji, predykcji i scenariuszy intraday (strategia intraday na E-mini S&P 500 Futures pozostaje bez zmian). Dlaczego? Analizując wpisy z ubiegłych lat, gdzie główny nacisk położony był na predykcje kursów instrumentów finansowych, zauważyliśmy nietypowe zachowania w sekcji komentarzy. Im częściej prezentowane były predykcje, tym bardziej przyciągały one osoby, które mówiąc delikatnie robiły bałagan w sekcji komentarzy. Prześciganie się na zasadzie „kto ma rację, kto nie ma racji” zdecydowanie utrudniało odnajdywanie merytorycznych komentarzy. Wierzymy, że ograniczenie predykcji spowoduje odpływ tych osób i ilość bezsensownych komentarzy. Dodatkowo zauważyliśmy plagiaty naszych artykułów, predykcji, wszelakich tematów o handlu intraday na DAX Futures na różnych komercyjnych portalach. Często kopiowane z błędami. Postanowiliśmy z tym powalczyć.

Tym samym raz na koniec tygodnia będzie prezentowane podsumowanie, a pomiędzy podsumowaniami będą pojawiać się (w miarę możliwości) artykuły edukacyjne – chcemy dać możliwość naszym czytelnikom poszerzenie wiedzy o rynek opcyjny, zmienności, czy budowania własnych strategii. Oczywiście wiedza unikatowa prezentowana przez byłych i aktualnych zawodowych traderów.


Mini-DAX Futures

Wynik po pierwszym tygodniu aktualnej kampanii spadkowej to -54.5 pkt. Pozycja krótka jest niezagrożona, a cel na kolejne miesiące pozostaje niezmieniony i wynosi 10 770 punktów. Stop Loss dla pozycji krótkiej nadal na poziomie 13 001 pkt.

Najbliższe dodanie do pozycji krótkiej pojawi się po realizacji założeń dla strategii DAX Futures H4 Swing Short – czyli zamknięcie H4 poniżej poziomu 12 515. H4 liczone od momentu startu rynku terminowego o godzinie 2:00 nad ranem.

dax swing Kampania wrześniowa   tydzień #1


E-mini S&P 500 Futures

Po pierwszych 15 sesjach, strategia E-mini S&P 500 Futures na naruszenia strefy-popytowo podażowej uzyskuje wynik +63.25 pkt.

e mini Kampania wrześniowa   tydzień #1


Micro E-mini S&P 500 Futures

Pozycja krótka z poziomu 3000 punktów niezagrożona. Kampania pod typowe łapanie szczytu na podstawie irracjonalnego zachowania retail traderów. Na koniec tygodnia pojawia się +9.5 pkt. Stop loss przesunięty na poziom 3069 pkt.

Dość pokaźny wyskok indeksu „dużego strachu” SKEW sugeruje, że obrany kierunek w tej kampanii jest prawidłowy.

skew Kampania wrześniowa   tydzień #1


Fang+ Futures

W przypadku zejścia do poziomu 2589 zostanie otwarta kampania spadkowa. W tej chwili bez pozycji.

fang Kampania wrześniowa   tydzień #1


VIX Futures

Pozycja krótka na lipcowej serii VIX Futures okazała się strzałem w dziesiątkę. Po miesiącu od otwarcia spekulacji, VIX Futures wykonały ruch o niespełna 23% – Początek czerwca – pułapka trwa w najlepsze. Tym samym pozycja do zamknięcia na otwarciu sesji terminowej w poniedziałek.

Po wygaśnięciu serii lipcowej rozpocznie się polowanie na czerwony październik, czyli okazji do uruchomienia znanej strategii opcyjnej na VIX Futures, która będzie zakładać możliwość wystąpienia średnio-mocnego tąpnięcia na indeksie SPX na przełomie październik/listopad.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

72
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
21 Comment threads
51 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czorcik

Jeszcze wzrosty muszą przyspieszyć, żeby chciało mocniej spadać. Zawsze tak było przed większym krachem. Szykuje się ciekawa druga połowa roku. Trzeba tylko pamiętać, że przy minus 10% spadku indeksu notowania są zawieszane.

leszek

Ale przy 10% wzwyżce juz nie ? hehe

Bo tak

Weźcie L i zarabiajcie…spadnie dopiero w sierpniu. Wystarczy popatrzeć na świece miesięczne.

leszek

sprzedaj dom i bierz czego nie bierzesz ?

Artek

Patrzę i nie widzę. Jakbyś mógł wytłumaczyć jak patrzeć na te M1 aby zobaczyć to samo? Muszę przyznać że bardzo męczące jest to szortowanie. Wejście i po chwili wyjście na BE lub na ciasnym SL. Zastanawiamy się kto to teraz szortuje? Ci bardziej doświadczeni szybko tną straty lub stoją z boku i się tylko przyglądają czekając na odpowiedni sygnał np. wyskok SKEW. Ci mniej doświadczeni raczej już nie przeżyli ostatniej pułapki gdyż zazwyczaj są przelewarowani. Natomiast podczas przebijania szczytów to raczej uciekają z krótkich a nie je zakładają. Zresztą każde nowe wyżej nie powoduje wystrzałow w górę co by mogło… Czytaj więcej »

patrycjusz

powiem prosto, jak mniej doświadczony trader nie potrafi „przeżyć” paru strat pod rząd to to nie jest trading, a bardziej temu do hazardu. co takiemu traderowi szkodzi pójść do kasyna i walnąć all in na czerwone? taki sam skutek będzie.

dla mnie trading to zajęcie na najbliższe 10 lat. zobaczymy czy się dorobie wtedy. polecam takie myślenie bo ciśnienie schodzi, nic na siłe.

Ili

Long na szczytach? Nie polecam.

leszek

To co sie dzieje obecnie w usa na indexach zakrawa na smiech. Wszystkei gieldy juz dyskontuja poczatek problemow. Skoro jest tak dobrze to dlaczedo leci dax wig i inne gieldy ? W usa sa najdrozsze akcje na calym swiecie, jest potezna banka spekulacyjna a usa to bankrut gospodarczy. To co mamy to akcja spekulacyjna na przeczekanie bo kazdy juz to widzi i ludzie graja Ski a przeciez zarobic musza tylko banksterzy….. obysmy dozyli konca tej smiesznej hossy.

leszek

przypomnijcie sobie hosse na EURO 2 lata temu. konca nie bylo widac a teraz co mamy ? skoczylo sie…. to sam bedzie w usa, ktore szykuje sie do ataku na Iran. Wtedy bedzie powod do zakonczenia tego cyrku.

Jacek

Sorry ale jak piszesz bankrut gospodarczy to trochę zajezdza trollowaniem albo forum bankiera. Na jakiej podstawie twierdzisz , że największą gospodarka świata to bankrut?
Szybciej się wyłoży 99proc gospodarek na świecie niż to się stanie w USA.

Czorcik

„Grube ryby” żeby znaleźć kupujących muszą przewieźć dużą grupę leszczy na SL. Więc jeszcze trochę podbiją, a później na maksa krótka sprzedaż. Tak robią całą resztę w balona.Jestem tylko ciekaw jak daleko na północ dojadą, ale to się okaże dopiero po fakcie za jakiś czas.

leszek

Co do akcji usa to przyjdzie zapewne niedlugo moment przesiadki kapitału na surowce ale jeszcze troch pomielą leszczy. Sygnału może nie być, po prostu zaczną się spadki. Przyjrzałbym się surowcom rolnym.

krzysztof

surowce ida w parze z akcjami wszystkie firmy korzystaja z surowcow . wiec jesli surowce pojda w gore to normalne ze akcje pojda w dol . teraz placa za np. miedz male pieniadze i koszt wyprodukowania jest tanszy to produkt tez jest tanszy jak pojda w gore surowce to akcje spadna naturalna sila rzeczy.

Okeanos

Kilka powodów składa się na to, że nigdy nie będzie przesiadki na surowce rolne: bardzo duży koszt utrzymania portfela składającego się z surowców rolnych, brak dywidend, ciągłe rolowania, niższa płynność ETF, brak możliwości dynamicznego hedge, zbyt mały rynek, duże ryzyko (pogodowe), wydobywcze. Akcje przeważnie są pozytywnie skorelowane z surowcami, czyli wzrost cen surowców zbiega się ze wzrostem cen akcji. Natomiast jedno nie jest od drugiego zależne. Niektóre surowce są rozpatrywane jako wskaźniki wyprzedzające. Na przykład nagły wzrost cen miedzi traktowany jest jako sygnał do zbliżających się wzrostów na indeksach akcyjnych.

leszek

Za duzo ludzi na S. Musza najpierw strzasnac te pozycje i wydac sygnał do wzrostów wtedy bedziemy robić twoje A. Sam siedze na S ze strata na SP500 i raczej bede kisił ale cienko widze na chwile obecna mocniejszy ruch w dół.

Krzysztof

Nie sądzę, że ten przesadny optymizm potrwa zbyt długo. Warto zwrócić uwagę na dywergencje na RSI 4h na NS i SP500 i ViX. Na smallcaps mamy 2x HS (+ sam fakt, że ten indeks jest daleko w tyle za głównymi). Nikkei jest w trendzie spadkowym + formuje HS (widać to wykresie tygodniowym). Chińska A50 wygląda na double top. Będzie ciekawie

Adam

Rynek lubi okrągłe poziomy, 3k sp. 27k DJ tam już buduje pozycję S, Russell 2000 nie potwierdza tego wyskoku. Negatywna dywergencja.

Deser

Patrząc na market sentiment u polskich brokerów to większość ludzi ma S na amerykańskich indeksach od jakiegoś pół roku

czytelnik

i kiedyś będą mieli rację:)

Ili

Na XTB mamy 80% sprzedających. Tak czy inaczej, oczekujmy korekty i dalszego człapania w górę.

Krzysztof

Hej, jestem w tym dość nowy, ale chciałem podpytać jaki masz target na SP500 dla pozycji krótkich? I co sądzisz o takim scenariuszu: top ~3020 a dalej korekta do poziomu 2150 (fibo 0.38) lub 2250 (teoria Wolfa) https://invst.ly/b8bm5

Gryzli

Moim zdaniem ta Elliottowska piątka jest dość mocna naciągana. Z drugiej strony coraz bardziej słychać o spowolnieniu gospodarczym. W końcu będzie to miało przełożenie na wyniki spółek. Rynki akcyjne chyba za bardzo wierzą w FED. Gdyby ostatnio nie podnosili stóp % to co teraz by mieli do zaoferowania? chyba tylko dodruk zielonego.

Krzysztof

Z całej sytuacji geopolitycznej bardziej mnie zastanawia wojna taryfowa. Z USA-Chiny wszystko jest w mocy, wszystkie rozmowy są na zasadzie „hope”. Taryfy na auta z EU w zawieszeniu, dziś Francuzi forsują podatek na spółki tech głównie USA (ciekawe jaka będzie kontra od Trumpa). Wszyscy widzą, że ten top na SP500 jest mocno naciągany. Masa spółek wysyła ostrzeżenia o spadkach profitów.

Gryzli

USA-CHINY to już bardziej przypomina kabaret. DT ma też nową zabawkę w postaci wpisów na tweecie. Nigdy nie wiadomo co napisze odnośnie taryf i kiedy. Kolejny nie dokończony temat brexitu, ile można to ciągnąć? W obu przypadkach końca nie widać. Z indeksami sprawa dla mnie jest prosta, im bardziej się wdrapiesz tym bardziej będzie bolało. Jestem bardzo cierpliwy, warto poczekać i zapolować na grubego zwierza. Dla SP daję maxa na poziomie 3030, czas pokaże.

Adam

Wyczekałem z DJ 27052 S czyżby max? Szczyt złapać to jak 6 w lotto.

Olo

Czekanie na złoty strzał to jak czekanie na szóstkę w totka. Lepiej małymi łyżkami codziennie ale regularnie a nie czekanie na jeden los, który zapelni garnek… Oduczcie się tego…

Okeanos

Jaka jest różnicą pomiędzy np. pozycją S na 27052 i zamknięciem jej na day-trading, a pozycją S na 27052 i zamknięciem jej po kilku tygodniach? Tylko dlatego, że dla Ciebie działa day-trading, nie znaczy że będzie działać dla innych. Nie ma żadnej przewagi w day-tradingu. Na day-trading łatwiej o straty niż na wyższych interwałach.

Gryzli

Nie zrozumcie mnie źle, nie czekam z założonymi rękami. Coś tam wpadnie w ciągu dnia czy kilku dni, ale to taka gra nazwijmy to od bandy do bandy.

Patrycjusz

może to nie być takie ciekawe, ale wypadałoby napisać bo mówiłem o litecoinie który na sierpień ma mieć halving. wczoraj wyszedłem z tego coina realizując zysk rzędu 60% na pozycji, dzisiaj spadł -12% I chyba wybiera się do piekła. a z ciekawszych rzeczy to wywaliło mnie na short ES CFD. także dziękuję prezesowi fedu Powellowi za 3000spx.

Artek

S&P500 zaliczył 3000. Bariera psychologiczna złamana. Skoro nie ma już żadnych niedźwiedzi to można spadać. S bo łatwo SL ustawiać. Trochę ryzykowne ale jak się chcę łapać szczyty.

czytelnik

od dołka w grudniu s&p 500 już niemalże 30% wzrostu, dzisiaj gracze mają już w cenie obniżkę stopy procentowej, a w przyszłym tygodniu może przyjść pora refleksji na rynkach, obniżka stopy procentowej przy historycznych wartościach s&p 500, idealny moment na korektę rynkową 10-18%

Bo tak

To nigdy nie spadnie…

Andrzej

no i mamy….. pułapkę na misie na DAXie ? z zakrytej luki (techniczny sygnał sprzedaży) silne ręce wyciągnęły Daxa w górę. Pewnie że do września może spaść na 107xx ale to co dzisiaj pokazali to raczej nie sygnał sprzedaży patrząc po D1 (szczególnie wykres samego DAXA a nie Fut). Inna sprawa że Jankesi „pomogli” po 15.30 Polecam wykres Coffee – dość to dobrze wygląda na wzrosty. Wszystkie Commodities (kawa, cukier, zboża, bawełna etc) a także metale (platyna, srebro, miedź) są tak zdołowane vs indeksy że mogą odpalić w każdej chwili – problem tylko że spready u większości brokerów są spore.… Czytaj więcej »

Pan Tofel

Market ewidentnie nie ma siły na pułapki i leci sobie powoli w dół. Dobry czas zakładać szorty z ciasną gumą.

waldek

leciał w doł wczoraj , dzsiaj sobie stoi, ze wskazaniem na wyskok w górę ,w ciągu 2 dni powinno sie wyklarować. ja tam w okolicach 12380 biore L ale guma oczywiście ciasna :)

Jacek

Luka zamknięta na DAX. Przewaga niedźwiedzi.
USA lepiej wygląda póki co. Ale też ostatnie dni nie pokazują aby to byki miały mieć pełną kontrolę.

waldek

i dalej wisi na konsoli 12350-12415 , scenariusze 1) lot w dół do 12300 żeby nałapać trochę s-ek potem wycieczka ponad 12600 na kilka dni,
2) jakiś kop z zewnątrz i lecimy w dół poniżej 12300
jak dla mnie bardziej mozliwy nr 1

drugi most

co to znaczy nałapać trochę s-ek? liczba s-ek i l-ek jest taka sama.

waldek

No jak to mówi speku musza nabrać rozpędu. To znaczy że przed ruchem w góre jest sprząsnięcie l-ek a przed ruchem w dół jest sprząsnięcie S-ek.
Wtedy gdy będzie ruch w przeciwną stronę to z reguły maja stop losy ustawione na ostatnim maxsie .Wtedy mamy ostre zamykanie pozycji gdy uda się naruszyć sufit no i udane przełamanie :) U mnie w bossa własnie było 12304 i na razie się odbija w górę. Ale trzeba być czujnym może się ten scenariusz nie zrealizować :)

waldek

konsola miedzy 12290 a 13330 normalnie od bandy do bandy , trzeba by pomyśleć jak te ruchy wykorzystać

Andrzej

może się zdarzyć tak (nie musi) że DAX po dzisiejszej sesji będzie młotkiem który przetestował lukę.

Andrzej

14:45 Powell speech. To może wywrócić całą dzisiejszą sesję

patrycjusz

uwaga temat świeżynka, dzisiaj nad ranem wywaliła się druga po bitbay polska giełda krypto (właściwie podpadali pod jurysdykcje Seszeli :), ale wiadomo założycielami byli polacy i polacy byli największą grupą użytkowników). ciekawi mnie ruch KNFu, giełda niby zamyka się na skutek „utraty płynności”, w raporcie spółka spowinowacona w niedziele wystawiła informacje że operator giełdy może stwarzać ryzyko i że zawiadomili o możliwości popełnienia przestępstwa. http://biznes.pap.pl/pl/news/espi/info/2759351,iq-partners-sa-(17-2019)-istotna-informacja operator giełdy w UK, a bitmarket na Seszelach :)) a kasa polaków w złotówkach euro i dolarach niewiadomo kiedy się odzyska. ciekawe co zrobi bohatersko KNF, może zdelegalizuje te giełdy bo to panie amber gold… Czytaj więcej »

patrycjusz

ładnie ludzie potopili siana, a to dopiero ludzie w południe założyli grupe poszkodowanych. musi być grubsza afera z tego. dlatego kryptowaluty trzyma się na portfelu na dysku/sprzętowych, a nie na wallecie na giełdach i to jeszcze podpadających pod jurysdykcje Seszeli i teraz szukaj wiatru w polu. oni chcą pozew zbiorowy robić, skoro wpływów podatkowych na tych Seszelach nie mają zbytnio to gdzie sprawa ma się odbyć? :) sądów chyba nie mają. a jak mają to rozprawa będzie się po seszelsku odbywać. i delegaci z Polski będą pare lat walczyć o zwrot bitcoinów. masakra. „na policje do dzialu cyberprzestepczosci” każą się… Czytaj więcej »

Untitled.png
Jacek

A KNF jakoś giełdy reklamował czy co?
Na każdą głupotę KNF ma mieć lekarstwo?
Ludzie świadomie się w to bawili.
Czy KNF wydał jakieś licencje? Nie.
Poza tym jak sam opisałeś coś założone na Seszelach.
Niestety, przed naiwnością nikt wszystkich nie obroni.
Może KNF ma też pilnować aby każda chwilowka była na uczciwych zasadach?
Jak ktoś się bawi w krypto to chyba wie jakie to ryzyko. Nie pierwsza i nie ostatnia giełda zrobiła ludzi w konia …

patrycjusz

a z amber gold jak było? KNF nie reklamował a jednak afera na cały kraj była chyba? nie bronie giełdy, ale martwie się interesem ludzi. nie każdy jest na tyle świadomym użytkownikiem żeby zabezpieczać się przed wszelkim ryzykiem.

„bawić się w krypto” można, ale te setki tysięcy czy miliony złotówek zostały właśnie zamrożone na pare lat. w ogóle nie wiadomo czy się znajdą. ten komentarz twój taki liberalny, no na głupote nie ma rady to prawda :) no ale od tego KNF jest zeby chronić interesów polaków. bitmarket nie był na liście ostrzeżeń KNF, został wpisany bitmarket24 ale to inny twór.

Marcin

Ale trzeba sie zdecydowac, a nie jak ludziom nie pasuje protekcjonizm panstwa to pluja jadem, ze ogranicza wolnoc, ze to socjalizm, ze to niszczenie kapitalizmu. A jak dzieja sie takie rzeczy, to nagle wiatr w druga strone i czemu panstwo nic nie zrobilo itp. Seszele to nie Polska, wiec KNF ma male, jesli w ogole jakies pole do dzialania. Jak zwykle, zdrowy rozsadek przegrywa z chciwoscia.

Jacek

Praktyka jest taka, że nawet jak coś jest na liście KNF to i tak dalej jakieś pieniądze tam płyną od klientów.
KNF ma się umartwiać bo jakaś grupka ludzi zabawiła się w ostra spekulacje? Bo tak można nazwać Bitcoin
Poza tym żaden rząd czy rządowy urząd nie będzie się zbytnio zamartwiał takimi giełdami.
Bo taki obieg kasy to najczęściej uciekanie z gotówką przed US itp.

Jest ryzyko, jest zabawa.
W jaki spokob KNf miałby zabronić tych giełd? Skoro to nawet w PL nie jest zarejestrowane.

patrycjusz

druga kryptogielda pod wzgledem obrotu w PLN. jak patrze na wolumen BTC/PLN to i tak bitbay ma najwieszy dominujacy udzial, bitmarket druga giełda wolumen nie powalał bo to było z 3% tego co przez Bitbay przechodzi, ale zawsze to będzie z parenaście milionów PLN strat dla indywidualnych osób.

od tego jest KNF ze nawet jak jurysdykcja podmiotu nie jest polska, to ma reagowac i ostrzegac, zapobiegac i chronic polskiego retaila. ze skarbówką to generalizujesz. w ogóle myślisz płytko.

Gryzli

Po co ciągle piszesz o tych kryptowynalazkach? To chyba nie ten blog. Bardzo często można przeczytać, że jakiś haker wzbogacił się o ileś tam mln $. Ja od tego trzymam się z daleka i śpię spokojnie, wystarczy mi FX. To całe krypto to chyba najlepszy wynalazek żeby kroić naiwnych, ale to tylko moje skromne zdanie na ten temat.

patrycjusz

a o czym mam pisać? o kolejnej sesji na daxie? siedze w shortach na ES cfd od 5 lipca, dzisiaj dax cfd short otworzyłem i tyle. moge nic nie pisac co za problem. od czasów bitcurexa to największa giełda która własnie dzisiaj upadła, mnie tam ciekawi ten case ale spoko może prawdziwe waluty są ciekawsze.

Jacek

Giełdy to sposób aby golić frajerów. I chyba każdy to powinien wiedzieć. Nie tylko polskie, zagraniczne duże giełdy też „upadały”. Zawsze jakaś utrata płynności albo haker. I tyle. A prawda taka, że właściciel sobie to zaplanował i przy okazji zarobił. Organy nie do końca rozumieją ten biznes. Kradzionych BTc nie wytropisz. Ponadto dużo tam szemranej kasy. Więc jeżeli ktoś tam pakuje kasę to chyba wie, że wchodzi na grząski teren. To tak jakby pojechać do dilera, kupić narkotyki a potem zgłaszać na policję, że nas oszukano. Wg mnie dość bliskie powiązanie. W jakim stopniu to była polska giełda? Bo rozliczała… Czytaj więcej »

Gryzli

Pisz sobie co chcesz nie moja sprawa, nie ma się co napinać. Tylko sam powinieneś dostrzec, że tą tematyką to tutaj tłumów nie porwiesz. A że coś tam upadło związanego z krypto lub ktoś kogoś okradł, w takie nagłówki nawet nie klikam, powiedziałbym normalka.

patrycjusz

jezeli mialbym kogokolwiek porywac, to tylko swiadomych, kumatych traderow. czyli promil a nie tlum. przeciez to nie moj blog ja tylko komentuje wpisy i cos tam ciekawego staram sie zawrzec.

amber gold to tez normalka byla? cos krecisz. niecodziennie upada polska gielda kryptowalut. ja jak czegos nie rozumiem to nie pisze o tym, czym nie zdradzam swojej ignorancji, nie znam sie na zuzlu, nie jezdze mtb jak spekulant. cos tam wiem o tradingu a ta sprawa chyba tez dotyczy pogranicza tego zagadnienia.

Gryzli

A co ma wspólnego Amber z kryptowalutami? Czy ja coś takiego napisałem? Upadki i kradzieże dotyczą krypto czytaj ze zrozumieniem, a skoro już piszesz o Amber to pamiętam doskonale ich punkty. Dla mnie to było podejrzane, ale niestety znajomy dał się nabrać i wpłacił oszczędności swojego życia.
Kończmy już tą wymianę zdań, bo do niczego to nie prowadzi.

Jacek

Strona https://uwazajnakryptowaluty.pl – założona przez KNF. Od dawna ostrzega przed krypto. Także wspomina o nieregulowanych giełdach. I co? Ludzie słuchali? Jak widać nie.

Co ciekawe większość graczy na rynku krypto jest przeciwko jakiejkolwiek ingerencji państwa w ten rynek. No i widać efekty. Wolna amerykanka. A giełdy „padają” co jakiś czas bo to idealny sposób na duży zarobek dla właścicieli.
Struktura organizacyjna taka, że nie wiadomo w ogóle kogo pozwać w obecnej sytuacji.

KNF miał strony www poblokować czy co?

Jacek

Luka na DAX pożegnana. Byki się pobawiły tydzień i zabawki zabrane.
A tak na serio to ciekaw jestem telenoweli USA vs Chiny. Chińczycy nie będą chętni do ugody po akcjach które Trump odstawia.
I chyba rynek przestał już łykać te bzdury po postępach w negocjacjach. Ileż można na tym wzrosty robić?

Andrzej

Witam, wydaje mi się że dobieranie S na Daxie powyżej 12400 jest nieco przedwczesne. Pierwszy S ok ale drugi S kiedy wciąż jest niezakryta luka ? Co do Sp może być jeszcze up z uwagi na pewnie dobre wyniki, ponadto prognozy na kolejne kwartały mogą być lekko optymistyczne po „udanym” G20. Lekką Zwałkę widzę raczej po zakończeniu sezonu wyników jeśli nie będzie „pod co” grać. Wredny potrafi być np. sierpień (od ok. 10go do końca mca). Kluczowy jest też FED i jego „zagranie”. Wkrótce się dowiemy. DT też zrobi co w mocy aby przed wyborami nie sprokurować krachu – na… Czytaj więcej »

Jacek

Luki za chwilę już nie będzie na DAX.

Rudy zeus

Wy macie ciężki kawałek chleba – w naszym kraju jest więcej kopiarek strategii niż kreatywnych ludzi

drugi most

Myślę, że nie powinniście rezygnować z codziennych analiz daxa i sp500, które są najlepsze w całej Polsce. Trolom chodziło żebyście więcej nie pisali i teraz dajecie im satysfakcję.
Pytanie odnośnie systemu na daxa, czy takie ruchy jak dzisiaj albo w piątek mocno w dół i później mocno w górę zmieniają coś w pozycji?

Jedrzej

Potwierdzam. Kilku placzkow wystarczylo aby zmienic cos co bylo fajne ? To moze teraz my poplaczemy za brakiem wpisow inta to przywrocicie ? :)

Seba

Kolego drugi most … Strategia na sp500 Pana Spekulanta jest prosta jak konstrukcja cepa więc sięgnij w wstecz historii Bloga i będziesz wiedział czym to zjeść. Co do daxa to tylko dzienna zmienność ktora i tak nie powala na kolana….

drugi most

Kolego Seba … pytałem o strategię na daxa a nie sp500, więc czytaj ze zrozumieniem.

Wilk

@Dawid – dwa pytania:
1. Co ze scenariuszem gdzie kiedyś pisałeś że vix futures pokazują tąpniecię na przełomie czerwca i lipca a takowego nie było?
2. Wasza strona jest najlepsza jeśli chodzi o nazwy tematów…Czy nadal można oczekiwać nagłówków w dawnym stylu, czy już tylko będą nazwy „Tydzień 1#” ” Tydzień 2#” itd. ?

Seba

Speku, super pomysł, już się cieszę na nowe artykuły w dziale edu. Konkretne treści i fachowe podejście do rynków. I nie dajcie sobie w kaszę dmuchać ;D Miłej resztki weekendu

Filip

Hej!
Takie pytanko mam. Poprzednio artykuł jaki zamieściliście opisywał potencjalną pułąpkę na niedzwiedzie przy niskim odczycie SKEW i wysokim VIX, czy zatem odwracając sytuację, gdzie VIX jest nisko a SKEW powoli idzie do góry, zakładając że wyjdzie kolejne kilkanaście punktów, może oznaczać potencjalną pułapkę na byki? czy nie należy takich analogii zakładać?