Kampania grudniowa – tydzień IV

Kampania grudniowa – tydzień IV

przez -
55 5155
Udostępnij na:

Gdyby nie strategia intraday na naruszenie strefy popytowo-podażowej Micro E-mini S&P 500 Futures byłby to bez wątpienia jeden z najnudniejszych tygodni w ostatnich miesiącach. Niemniej jednak był to bez wątpienia jak do tej pory najnudniejszy tydzień w kampanii grudniowej.


Kukurydza

W rozpoczętej 21 sierpnia kampanii wzrostowej na grudniowej serii kontraktów na kukurydzę założyliśmy wzrost ceny kukurydzy w przedziale $400-$450. Co prawda cena na rynku spot przekroczyła już barierę $400, a na notowaniach Globex bariera $400 USD została przekroczona na chwil kilka 11 października.

kukurydza Kampania grudniowa   tydzień IV

Nie zdecydowaliśmy się na wyjście z pozycji, gdyż uważamy że wzrosty zostaną utrzymane i być może zobaczymy w ciągu kolejnych kilku, a być może kilkunastu tygodni okolice $425, które będą idealną okazją do realizacji zysku. Na ten czas symboliczny break even.


FANG+ Futures

Miniony czwartek i piątek to mocne tąpnięcia w USA wśród technologicznych gigantów. Spekulacja poszła na SL +20 pkt na poziomie 2670. Co prawda wyszedł z tego jakiś zysk, ale jak wspominaliśmy w ubiegłym tygodniu, pozycje długie w USA w były obarczone sporym ryzykiem i nie nastawiamy się na średnioterminowe wzrosty. Short bias utrzymany.

Naruszenie piątkowych dołków będzie dla nas okazją do wejścia w pozycje krótkie. Naruszenie, czyli przekroczenie poziomu 2614.60 na otwarciu lub w trakcie trwania sesji. Pierwszy cel 2470.

fang 1 Kampania grudniowa   tydzień IV

Oczywiście wejście w pozycje krótkie będzie najprawdopodobniej uzależnione od reakcji rynkowych na wyniki finansowe.

Apple – 30.10.2019
Facebook – 30.10.2019
Amazon – 24.10.2019
Google – 28.10.2019
Alibaba – 1.11.2019
Netflix – zaraportowane
Baidu – 29.10.2019
Nvidia – zaraportowane
Tesla – 23.10.2019
Twitter – 24.10.2019

Jak widać powyżej Tesla, Twitter i Amazon odegrają w tym tygodniu kluczową rolę dla potencjalnej pozycji krótkiej na FANG+ Futures.


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 779, 12 881, 13 046
Wsparcia: 12 449, 12 347, 12 181

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 614.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 777, 12 880, 13 045
Wsparcia: 12 447, 12 344, 12 179

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 612.

Do kampanii grudniowej na DAX Futures i Mini-DAX Futures zostaje dopisanych +16 pkt w ramach skalpingu. Co prawda nie było kilka niewykorzystanych okazji do handlu intraday, stąd też taki a nie inny wynik za mijający tydzień. Zdarzyły się jedynie dwie okazje do handlu. Pierwsze (16.10) wyleciała na SL -30. Druga (17.10) wyleciała realizując cel 12 700.

W tym tygodniu będzie kontynuowany skalp na Mini-DAX Futures.

Pozycje krótkie
Swing Mini-DAX Futures H4

Zamknięcie H4 poniżej poziomu 12 588. Cel 100-SMA.

dax swing Kampania grudniowa   tydzień IV

Zamknięcie sesji poniżej wsparcia 12 449. Cel 12 181.

Pozycje długie

Zamknięcie sesji powyżej oporu 12 779. Cel 13 046.

Dla głównej pozycji krótkiej (12 403), cel 10 190 pozostaje niezmieniony. SL 12 846 również pozostaje bez zmian.


Micro E-mini S&P 500 Futures

Zdecydowanie najlepszy tydzień tej strategii na aktualnej serii terminowej. Zostają dopisane +42.5 pkt i strategia wychodzi nad kreskę.

Micro E mini Kampania grudniowa   tydzień IV

Wynik za niespełna 10 miesięcy ponownie zbliżył się do +700 pkt (a dokładnie 697.75 pkt).

Micro E mini long Kampania grudniowa   tydzień IV

Wśród amerykańskich retaili pojawiają się oznaki euforii, czyli standardowo wykorzystamy ten fakt do zajęcia pozycji krótkiej pod irracjonalne zachowanie retaili i wystąpienie szczytu hossy.

nu 2 Kampania grudniowa   tydzień IV

Pozycja krótka pojawi się wraz z otwarciem rynku terminowego w USA. Początkowy SL na 21-dniowym standardowym odchyleniu (34.50 pkt).


VIX Futures

Bez pozycji.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

55
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
15 Comment threads
40 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egerg

To cie wyhustali na tych Skach i twoich wyznawcow hahahahahaaaaa

9900 na daxie i 2100 na sp500 hahahahahaha !!!!!!!!!!!! dla kogo ty pracujesz trolu ????????????????????????????????????????????

Jacek

Witamy zwycięzcę. Ty lepiej wiedziales wiec jesteś teraz wielce zarobiony. To po co tracisz czas na przeglądanie stron gdzie tylko straty idą? A może sam wylewasz frustracje bo zbudowałeś swoje pozycje w oparciu o czyjąś strategię?

Syriusz Wolski

Kolejny siedzący w L albo po grubej stracie na S. Wiem że są emocje ale jak jutro będziesz miałą 12 500 na DAX i SP na 2935 to powtórzysz ten wpis? Wydaje mi się że SL postrzelały po raz kolejny . Ja też obrałem kierunek i zrobiłem to za wcześnie ale zarządzanie depo i ryzykiem TO TYLKO TY I WYŁĄCZNIE TY. Polecam artykuł o tym jak może wyglądac sposób na dojście do celu ( uważam że nie dojdą tam ale 11 600 jest mozliwe jak najbardziej

egerg

banksterka robi was w balona przy pomocy takich blogow jak ten, najlepszy jest trader21 ten to jest dopiero mistrz…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Marek

Spekulant jest spoko także daj gościu sobie spokój, nadal uwzam ze kierunek jest dobry tylko prowadzi przez miejsce gdzie wszyscy juz na L chcą sie przekrecac ale dax w tym roku wzrósł ok 25% przy najgorszych danych od lat wiec jaki jest jeszcze potencjał ruchu w gore?

Mikimiki

Może tak być że ten blog jest prowadzony przez jakiegoś brokera, któremu zależy na stracie potencjalnie dużej ilości osób. Niestety nie zweryfikuje sz tego. Mogą nieźle zarabiać. Hhhhnjkkkkkkkkkkjjkjjjjjjj

Mikimiki

Jeszcze zanim ruszyli z kopyta, to widać było jak tam się piękny orgr rysuje, widać go z kosmosu. Z zasięgiem też ladnym. Także bagatelizować takie figury to też nie jest odpowiedzialny.

Marcus

A uściślając, to są dwa orgry, jeden mniejszy z zasięgiem ok. 1000p. a drugi ten widoczny z kosmosu z zasięgiem ok. 2500p. Oczywiście już jakiś czas temu doszło do wybicia no i kurs spokojnie sobie pnie się do góry.

Syriusz Wolski

Ok to proponuję zapiąć pasy i cieszyć się zyskami. Bo moim skromnym zdaniem zaczynamy powoli krwawić właśnie. Tu nie ma mowy aby zarabiano na cudzych niepowodzeniach bo dość często otwierane pozycje padają i nie po to zakłada się takie blogi no chyba, że ktoś chce dołączyć bezpośrednio do jedynej słusznej drużyny zwyciezców, ale takich nie ma. Można zbierać opinie o nastrojach, zarabiać na reklamach oraz marketingowo zapraszać do działań ale nie tu tracisz czas i pieniądze … chyba że chcesz. Tu jest bardziej edukacyjnie ale po co ja to piszę… Powodzenia ;) ;) ;)

Kowal losu

Witam Spekulanta. Mam pytanie. Czy w przypadku powrotu poniżej 12700 będziesz wznawiał pozycje krótkie na DAX Futures ? Czy przy tej kampanii mogą pojawić sie okazję do gry na krótko ?

RaKo

W zeszłym roku to był fajny rajd św. Mikołaja… ;-)
A do Speka pytanie czy w przypadku strzelenia SL na DAX na poziomie 12 846 definitywnie kończysz kampanię grudniową? Wszak czasowo nie osiągnęła nawet jeszcze półmetka…

Andrzej

Dax ciągnie z 2 powodów. Deeskalacja USA Chiny oraz oddalenie sie widma hardBrexitu. To bardzo silne argumenty. Poza tym bundy spadają wiec kasa jest przenoszona z obligacji w akcje. Szaleństwo ujemnego oprocentowania podszyte było irracjonalnym strachem. Dane sa słabe ale mogą sie poprawić bo Ww nadzieje mogą odwrócić grobowy sentyment w DE. Dax jak pisał Spek jest relatywnie nisko a taka Francja czy Hiszpanią to ATH widziały kilkanascie lat temu. Nie wiadomo, nawet 15000 na daxie możliwe w tym roku. Francja tez moze 7000 pocałować. W Hiszpanii ibex jest mocno ubankowiony co przy zerowych stopach wielkich sukcesów nie wróży. Poza… Czytaj więcej »

Syriusz Wolski

Spekulancie coś mi w środku mówi, że wzrosty nie potrwają zbyt długo , tylko czekają aż przestana mówić o S :) Algorytmy nie śpią . Ale na teraz : panuje ogólny optymizm kupujących … Nie wiem jednak i nie potrafię dotrzeć do informacji na ile wzrosty i parcie na północ na DAX ma przełożenie w tzw.” dodruku” , a na ile jest to być może, szał zakupów reteili. Czy można gdzieś to sprawdzić ? Nie ma nic super pozytywnego poza nadzieją i plotkami aby łamać juz tak poważne opory 18 500 czy 13 000 a jednak spadać nie bardzo chcą… Czytaj więcej »

Jedrzej

jeszcze tydzien na koniec miesiaca apple i facebook , no i FOMC takze ten miesiac jescze nie .Ale pozyjemy zobaczymy.Nie ma jescze zadnych sygnalow na szort. ale 13000 jak najbardziej mozliwe .

Fan bloga

Do 22-00 trochę czasu zostało, ale chyba to się będzie kłócić ze sobą : otwarte S na Sp i otwierać na koniec sesji L na Dax. Chyba ze zamykacie amerykańca ?

EsPi

Jutro o 9.30 PMI dla przemysłu w Niemczech tak że mnie tu poziom nie interesuje, czas pokaże czy warto dzisiaj wchodzić czy nie. Korelacji pomiędzy S&P 500 a DAXem nie widzę Niemcy idą w górę a Ameryka z ochotą pozycje krótką.

Syriusz Wolski

Nie zgadzam się z tym . Korelacja jest jak SP 500 rośnie. Gorzej jak się obsuwa to ostatnio DAX nie reaguje żyjąc powrotem GB do UE lub super umową. Na wskaźniki też bym nie liczył bo są sztucznie prognozy zaniżane aby rozczarowanie było minimalne, a nawet jak jest dosadnie informacja „NAPRADĘ JEST JUŻ ŹLE’ to działa to na kilka 15 minutówek. Ktoś mocno pracuje na wzrosty i nie wierzę aby poszli juz tak ostro bez SP

EsPi

A ile w ciągu ostatnich dwóch tygodni urósł DAX a ile SP? Jak DAX zyska +10% a SP +3% to jest od razu korelacja. I pewnie za „Na wskaźniki też bym nie liczył bo są sztucznie prognozy zaniżane aby rozczarowanie było minimalne” stoi GRUBY sterujący giełdą :)

Syriusz Wolski

Nie piszę nic o Grubych … etc, ale zauważyłem że ktoś mocno pracuje aby sygnał sprzedażowy nie powstawał, albo aby dana świeca kończyła się neutralnie lub zachęcająco na popyt. Miałeś dziś dane PMI i…… nic. Jakoś trochę niby w dół z pewną nieśmiałością i stop a kiedy świeca mogła H4 zamknąć się pod sygnał dla S nagle, nie dużo ale w górę co zmienia obraz . Natomiast każde „być może „, ” będziemy przeciwdziałać” z Bloomberga i Tweetów działa jak krecha dla będącego na głodzie który wciąga nie patrząc na to gdzie jest i w jakim miejscu.

Łuki

Speku – zamknęli sesję nad 12 779, czyli masz już pozycję L z celem 13 046?
krótką zamykasz dopiero na SL?
cel kampanii nadal nie zmieniony?
przy okazji podzielę się przemyśleniem – nie mam bladego pomysłu skąd ten rajd 1000p od dołka i taka siła przy każdej próbie inicjacji korekty. dla mnie dax oszalał

Max Initio

Apropo kukurydzy. No ciekawy jestem jak z tymi uprawami. Pogoda jak rynek system chaotyczny – ciezko przwidziec.
https://seekingalpha.com/article/4297761-grain-market-upside-potential-limited-freeze-risk-lessens-despite-still-turning-cooler-across

tomek

to syn mnie dzisiaj zaskoczył , bez żadnego przygotowania nawet nie taki profil szkoły ,po zdawkowych informacjach wychowawcy ! bardzo nie wiedzą o co chodzi ale mają wirtualne 20000 zł i mogą grać na giełdzie ale jaja

Andrzej

dodatkowo jak wiadomo DT robi wszystko aby już nie było zwałki i kampania wyborcza przebiegała w klimacie ATH na indeksach „Zobaczcie jaka świetna ekonomia”. Dlatego będzie dążyć do deeskalacji, ew. po być może wygranych wyborach zrobi kolejny „docisk” Chińczyków. To tak trochę na rozejm do wyborów wygląda, choć nie wiadomo czy Chińczycy nie będą chcieli popsuć Trumpowi szyków przed wyborami i zwalić indeksy jakimś mocnym posunięciem. Indeks chiński, warty obserwacji, za mocno się nie podniósł od dołków i nawet formuje RGR

Syriusz Wolski

Trzeba przyznać, że grudniowe porozumienia byłyby łatwiejsze dla Chin jeśli DT musiałby gasić spadki na indeksach. Ale czy DT potrzebuje cokolwiek?? Większy kamień w bucie dla jego sztabu to fake newsy , procedura impichmentu niż stan giełdy , która raczej nie wydaje się podatna na spadki , a zwłaszcza te w korelacji z Chin. Dane sa poniżej oczekiwań a indeksy nadal rosną lub nie spadają… reasumując nie liczyłbym na mocne spadki poniżej 2800 wcale, bo coś mi mówi że one już były , a stopy procentowe przez FED pomogą w utrzymaniu trendu. ALE największe kryzysy ostatnich 20 lat zaczynały się… Czytaj więcej »

Andrzej

poza aferą Boeinga to niewiele teraz przeszkadza byczkom w podciąganiu indeksów. Hope na deal z ChRL i w przypadku europy dodatkowo hope na softBrexit. VIX blisko 16. Short na Dax jest w miarę spokojny do ostatnich szczytów. Ja wszedłem delikatnie w S na EURNOKu (łapię szczyty….) i mam trochę US100 Long. Odwróciłem też Longa GBPUSD na Shorta ale niestety idzie do góry od rana i zjadło mi połowę zysków Longowych z ubiegłego tygodnia. Myślę że dopóki USDCNH i VIX się nie ruszy do góry do płonne nadzieje na spadki teraz. No ale zmiana klimatu może być jak zwykle szybka

Syriusz Wolski

Jęli nie będzie nam dane wejść w kurs południowy w najbliższych sesjach uważam, że do przyszłego roku o S można będzie zapomnieć. Prawdopodobieństwo zejścia do średnich jest duże ale coś za mocno trzyma się ten sufit. Oby zaraz nie był parterem . Niestety moja pozycja S z 12 460 jest już K.O. z 12 560 zaraz chyba sam wyłączę bo mnie już w#$%^&*@ , a to oznacza że sa emocje i nadchodzi rozstrzygnięcie jak dla mnie Tak więc pozostaje liczyć na wujka i to, aby zrobił przynajmniej zamierzoną pułapkę na miśki albo startujemy na kolejne rekordy . A nie ma… Czytaj więcej »

Schowek01.jpg
Kowal losu

Speku czy w przypadku wybicia góra i strzelenia poziomu 13046 cel dla Kampani grudniowej będzie rewidowany w górę ? Tak jak to już miało miejsce podczas obecnej kampani. Ostatnio Dax wykazuje chęci kontynuacji ruchu na północ.

Marzena

A ja dzisiaj shortuje mimo, ze nie doszli do oporu. Coprawda rozgrywają teraz brexit jako coś pozytywnego z nadzieja na pozytywny deal ale jakoś im nie wierze ;) Jak będzie zapewne dowiem się dopiero na sesji amerykańskiej.

Kowal losu

Witaj Marzena. Ja też gram S . Trzymam S od ubiegłego czwartku udało mi się na tym topku złapać eskę. Zabezpieczyłem na BE i cierpliwie czekam ale gdzieś z tyłu głowy siedzi mi to 13 k nie wiem czemu. Nie obraziłbym sie jakby w niedługim czasie pękło to 12600-12580 to już by troszkę lepiej obraz wyglądał. :) Pozdrawiam

Marzena

Cześć Kowal:) oj nie dziwie Ci się . Tez biorę pod uwagę scenariusz wzrostowy . Tak naprawdę przy tak irracjonalnym rynku trudno jest ustalić kierunek szczególnie dla kogoś , kto gra intraday. Szarpanka taka jak EKG. Lubiłam zawsze mieć krótkie SL. Teraz trzeba je trochę rozszerzyć bo ryzyko wybijania nawet jak się w kierunku nie pomylisz jest spore. Trudny rynek się zrobił. Kiedyś mam wrażenie było łatwiej :) pozdr.

Orno

Bardziej od irracjonalnych da się zauważyć cechy halucynogenne. Co ma współnego irracjonalnny rynek i Twój problem ustalenia kierunku? Ostatni raz „EKG” na targu było od ubiegłego października do stycznia tego roku. Teraz to jest trup. Jak jest zmienność to nawet nie musisz wysilać się do ustalania kierunku intraday, bo zyski i straty będą spadać jak z drzewa kasztany i to całkiem przypadkowo.

tomek

W moim przypadku rozszerzenie sl tylko pogorszyło sprawę z perspektywy należało ograniczyć aktywność choć dziwnie to brzmi dla intra ( niezadowolenie ze zmienności) ale takie mam wnioski poprostu ruchy wydawały mi się nielogiczne a mimo to w nich uczestniczyłem ze zwiększonym sl