Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej

Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej

przez -
46 3182
Udostępnij na:

Czwartek przynosi kolejną realizację założeń kampanii grudniowej. Tym razem założenia zostają zrealizowane na DAX Futurues. Jak do tej pory jest to dosyć nudna, aczkolwiek kampania z całkowicie odmienionym podejściem. Na rozliczenie tego podejścia jeszcze przyjdzie czas, choć i tak jeden błąd jest widoczny gołym okiem. A tymczasem śledzący kampanie mogą poznać aktualne podejście.


DAX Futures

Dla pozycji krótkiej DAX Futures (12 403) zostaje zrealizowane zlecenie stop loss (12 846). Wobec tego kończy się kolejny etap kampanii grudniowej.

Na Mini-DAX Futures pojawiła się wczoraj pozycja długa (12 799) z uwagi na zamknięcie sesji powyżej tygodniowego oporu. W tej chwili SL dla pozycji znajduje się na poziomie +30 pkt. (podniesiony z -50 pkt).

Jeżeli nie pojawi się nowy lokalny szczyt, zamknięcie H4 poniżej poziomu 12 806 na Mini-DAX Futures będzie dla mnie sygnałem do ponownego zajęcia pozycji krótkiej.

mini dax swing short Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej

Błąd w kampanii grudniowej DAX Futures polegał na modyfikacji alokacji kapitału, o której pisałem w podsumowaniu tygodnia III.

DAX equity Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej

Jak widać powyżej, średnio to wygląda. Można to nawet porównać do tego, co się dzieje gdy się przelewarujemy. gdyby nie udziwnienia w postaci DAX Futures, byłoby naprawdę całkiem nieźle.

dax equity only mini DAX Kolejna realizacja założeń kampanii grudniowej

Także powracam do starej alokacji czyli Mini-DAX Futures + CFD DAX Futures do skalpingu.

Oczywiście ktoś może zapytać: Skoro wygląda to średnio i wiedziałeś, że 403 pkt SL na DAX Futures przyniosą taki rezultat, to po co zmieniałeś alokację?

W perspektywie miesiąca wygląda to średnio, jednak dzisiejsze strzelenie SL jest bez wpływu na kampanie w ujęciu całościowym. Teraz wiem, że zmiana alokacji była błędem (oceniając z perspektywy czasu). Nie wiedziałem tego 2 tygodnie temu.Fundamenty które stały za zmianą stylu handlowania (pasywne na agresywne) podczas tej kampanii dobitnie przemawiały za posunięciem w tym kierunku. Jednak nie wkalkulowałem w to wszystko braku okazji do handlu intraday/skalpingowego. I nie chodzi tutaj o okazje rynkowe, a realne możliwości/czas. Gdyby te wszystkie okazje do skalpingu zostały wykorzystane tak jak powinny, dzisiaj przy poziomie 12 900 strzelałyby korki od szampana, a tak muszę się zadowolić Harnasiem :-)

PozdrawiamKilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:
1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

46
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
36 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marzena

Nie wiem czy celowe usuwanie …..Ja tez dopytam ….już któryś mój komentarz znika . Wydaje mi się, ze nikogo nie obrażam , nic niewłaściwego nie piszę. Chciałam dopytać czy to problem z IP bo kiedyś już tak było , czy celowe usuwanie. Jeśli tak to prosze o odpowiedz dlaczego . Jeśli moje wpisy przeszkadzają i sa niepotrzebne tez ok. Biorę to na klatę . Nie będę pisała. Nie muszę :)

Okeanos

Pod każdym artykułem znajduje się adnotacja: Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze: 1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka. 2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania. 3) Zawierające wulgaryzmy. Jeżeli Twój komentarz był odpowiedzią do komentarza niezgodnego z zasadami na tej stronie, po usunięciu komentarza znikają również pozostałe komentarze będące w wątku. Tak było w Twoim przypadku. Chcemy wyeliminować jak największą ilość komentarzy, które nie wnoszą jakichkolwiek informacji merytorycznych. Dziennie usuwanych jest około 30 tego typu treści. Każdy tutaj jest otwarty na krytykę, ale komentarze w postaci… Czytaj więcej »

Marzena

Nie….z całym szacunkiem . Wpis do którego się odniosłam w dalszym ciągu istnieje . To wpis Tomilee. Mój nie był ani obrażający, ani krytykujący kogokolwiek, ani bezczelny w swoim wydźwięku. Wręcz odwrotnie. Grzecznie wyraziłam swoją opinie na temat niezrozumienia kampanii przez niektórych uczestników bloga . Szkoda bo jak czytam, przepychanki pojawiają się nietknięte, a moja grzeczna „dyskusja” jest usuwana . No cóż…..jest jak jest .

Okeanos

Ostatni Twój komentarz, który został usunięty odnosił się do wątku użytkownika „Mikimiki”, który zarzucił nam popełnianie przestępstwa w bardzo niewybredny sposób. Odpowiedzi do wątku Tomilee znajdują się w moderacji. Najprawdopodobniej z uwagi na adres IP. Ten komentarz nie został usunięty.

Marzena

Nie…..ostatni mój komentarz właśnie wrócił do łask . Pojawił się ponownie . Dziękuję . O ten komentarz mi chodziło . Nie rozumiałam cóż w nim złego . Teraz już jest. Właśnie Dawid mi wyjaśnił .

Eliza

30 komentarzy dziennie używacie…kłamiesz i każdy kto często tu bywa o tym wie. a co do regulaminu to najczęściej wy obrazacie komentujących…na zasadzie może Cię o nas pisać wszystko byle nie źle

Andrzej

Wzrosty usa i daxa to wynik nadzieji na big deal i brak hardBrexitu. Wystarczyło ze niejaki Peter Navarro stwierdził ze rozmowy idą excellent i sp skoczyło o 25 pkt. Wyniki amazona ? Cienko. Boeing oszukiwał na bezpieczeństwie ? No tak.. Ale przecież deal wszystko załatwi. Takie jest teraz myślenie. Wszystko obecnie zależy od rozmów USA chrl. Technika wyniki bez znaczenia. Tym niemniej potencjał do spadków jest duzy. Problemem jest timing. I jedynie słuszne jest wejście S po pokonaniu wsparcia lub jeśli bedzie widać WYRAŹNIE ze sie wali. Ale zanim bedzie poważny spadek to sp moze sięgnąć 3200-3300. Chińczycy zerwa negocjacje… Czytaj więcej »

Tomilee

Wbrew pierwszemu odczuciu aktualna kampania pokazała jedną ułomność ludzi – często podążają za opiniami innych ludzi nie posiadając własnej strategii czy zarządzania ryzykiem. Piszę tutaj również o sobie, ale jedyną złość mam do siebie za brak tego systemu. Jeżeli zrobiłeś tak jak ja czy wiele innych osób to zadaj sobie pytanie dlaczego nie miałeś lub nie podążałeś za swoją strategią. Jeżeli jest się wstanie zaryzykować własne pieniądze bo ktoś napisał analizę to z jednej strony pokazuje to uznanie dla autora, wszakże nie słuchalibyśmy byle kogo, z drugiej należy zadać sobie pytanie dlaczego tak jest, że wierzymy innym bardziej niż własnej… Czytaj więcej »

Marzena

Myśle, ze jeżeli ktoś próbował kopiować Spekulanta, a stracił to oznacza , ze nie rozumiał kampanii. Nie umiał jej wdrożyć z odpowiednia wielkością zaangażowania finansowego i w odpowiednim czasie. Nie potrafił ciągnąć zysków, a kisił straty zbyt długo. Inaczej nie byłoby takiej frustracji. Cięcie strat jest wpisane w te robotę. Nie potrafię inwestować tak jak Dawid dlatego robię po swojemu. Korzystam z ogromnej wiedzy, która tu jest, jednak w kampanii udziału nie biorę. Czasami ludzie zapominają, ze ryzykują własne pieniądze i konsekwencje będą ponosili tez oni . Warto używać własnej głowy, a nie cudzej. Kilka lat temu gdzie grałam ogromnym… Czytaj więcej »

Marzena

Co do rynków. Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie . Czytam i jest sporo wieszczy widzących bardzo wysokie poziomy. Ja uważam, ze S&P dochodzące do historycznych poziomów osiągnęło już wszystko na te chwilę. Nie mogli pominąć walącego jak szalony na północ Intela ale qrcze …zabrakło reakcji na spory , największy chyba od 7 lat deficyt budżetowy USA. Moim zdaniem reakcja na to nadejdzie. Nie wyobrażam sobie żeby tak nie było . Wczoraj tez DT mówił o optymistycznych negocjacjach z Chinami ale przecież to jeszcze żaden konkret. Zapowiadają finalizację umów ale to wciąż tylko zapowiedzi . Konkretów brak. Pytanie tez jak długo… Czytaj więcej »

Okeanos

Panie Syriusz Wielki, pana wpisy najprawdopodobniej mają na celu dyskredytację autora prezentowanych tutaj analiz. Niech się Pan zastanowi, co pan wypisuje. Pisze Pan o jakiś stratach, o jakimś kombinowaniu 30 września i stratach przez analizę z 26 września. Wszystko, co Pan pisze jest jednym wielkim kłamstwem mającym wspomnianą dyskredytację autora analiz. Pan 4 października pisze, cytuję „Ja sie właśnie wycofałem S całkowicie . Zarobiłem swoje na S i poczekam na lepszy moment.” Z pana komentarzy wynika, że otworzył Pan pozycje krótkie cytuję „12480 -12465-7 w sumie 6”. Następnie pisze Pan o wejściu w pozycje S z poziomu 12250-12350, by po… Czytaj więcej »

Syriusz Wolski

Nie wiem czy Pan, Pani czy … jada na śniadanie ale warto pomyśleć o może innym menu . Jedna wielką MANIPULACJĄ jest TERAZ to co piszesz chyba że walczysz o premię u szefa :) Po kolei: 1. Nie pisałem nic o stratach a rynku i to gdzie jest oraz staram się zrozumieć co się dzieje jak widzę tak jak i Ty 2. Na odpowiedź spekulanta „wprowadzasz ludzi w błąd przez tego typu pierdoły.” też mu odpisałem że to on wprowadza w błąd ( chwytanie się słówek? To ok., to w obie strony) Napisałem że ” ” Rozpoczyna się kolejna 3-miesięczna… Czytaj więcej »

Syriusz Wolski

Delikatnie mówiąc mamy patelnie 200 stopni i ktoś podlewa wodę na tłuszcz z SL . Jeśli przebiją na Wujku rekord i zostaną powyżej szczytu to należy jebać strategie i chronic depo… tak myśli każdy kto zaczął kampanię ze Spekiem na poziomie 12 300 . Jest Piątek spekulanci i wasi brokerzy widza wasze pozycje i na tym polega oszustwo. Złe dane nagoniły na ten moment frajerów jak się wydaje na S, a dodruk kasy robi swoje , ale czy na pewno. Jesteśmy ponad 500 pkt od uśrednionych cen na $DAX . Może warto włączyć myślenie i lepiej zarządzać ryzykiem i przestać… Czytaj więcej »

Artek

SP500 z przyjemnością powiem sprawdzam i otwieram S. Mój SL 30 punktów lub 1h. Jeśli cena się utrzyma na tym poziome przez 1H zamknięcie z ręki i ustawie ponownie S nieco niżej 3005. Szaleństwa z wybijaniem krótkich na tym poziome to raczej bym się nie spodziewał, tym bardziej że to już trzecie uderzenie w sufit.

Max Initio

Fajny wpis i to ze autor dzieli sie realnymi wynikami/problemami. Tutaj widac po wpisach czesto ze ludzie maja problemy z hindsight bias (efektem pewnosci wstecznej/pelzajacym determinizmem – smieszne te tulumaczenia pl). Kazdy wie najlepiej po fakcie. Ale przed podjeciem decyzji mamy znacznie miej informacji. Pozniej czlowiek analizuje i mowi przeciez to bylo jasne (no nie bylo). Nie znalismy wydarzen z przyszlosci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hindsight_bias
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_pewno%C5%9Bci_wstecznej
https://www.verywellmind.com/what-is-a-hindsight-bias-2795236

A co do strategii no polityka fiskalna bankow centralnych moze pokrzyzowac plany. Teraz tez sa wyniki wiec roznie to moze byc.

Piotrus

Bardzo dobrze, że strzelają SL bo to pokazuje ze ten element jest nieodzowny w tej robocie. Myśle że potencjał podchodzenia pod nowe UP powoli już się wyczerpuje i 12800 zostanie pokonane i może uda się zrealizować chociaż polowe ze wstępnych założeń kampanii i TP poniżej 11000