VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym

przez -
7 819
Udostępnij na:

W strategii VXV:VIX dla E-mini S&P 500 Futures pojawił się kolejny sygnał sprzedażowy na 30-31 sierpnia. Sygnał generowany jest przez odczyt wskaźnika VXV:VIX powyżej poziomu 1.25 na koniec tygodnia – VXV:VIX i S&P 500 Futures.

vxv vix 2 VXV:VIX z sygnałem sprzedażowym


   
I wariant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku kasowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


II wartiant

Strategia zakłada wejście w pozycję krótką E-mini S&P 500 Futures po otwarciu rynku terminowego w USA.
Stop loss: ATR(60) x3 dla interwału H1.

Wyjście ze spekulacji:

Po 2 sesjach lub przejście na wyższy interwał z przestawieniem zlecenia stop loss na break even, po spadku przekraczającym ATR(60) x3 dla interwału H1.


W tym rozdaniu nastąpi rozegranie mixu wariantów I i II, czyli krótka sprzedaż dwóch kontaktów E-mini S&P 500 Futures zaraz po otwarciu rynku terminowego w poniedziałek oraz krótka sprzedaż jednego kontraktu E-mini S&P 500 zaraz po starcie rynku kasowego w USA.

W przypadku strzelenia stop loss w poniedziałek, kontrakty E-mini zostaną sprzedane na krótko we wtorek.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników!
No to jak tam Gospodarzu będzie jakaś korekta na jankeskiej giełdzie czy nie będzie? :) I będą już tylko wzrastać?
Bo to co oddawała nasdaq już chyba nie jest zabawne.

Piotrek

Apropos sygnału sprzedaży ze strategii – moim zd warto teraz 31go wziąć pod uwagę, szczególnie po tych wczorajszo-dzisiejszych wzrostach. Większy potencjał na spadki z mniejszym SL – np. tuż nad dzisiejszym szczytem (SP500, NQ). Ewentualnie S po nadbiciu i powrocie.

Rumkris

Bardzo ubolewam, że autor jest tak mało aktywny na blogu w tak ciekawym momencie jeżeli chodzi o rynki finansowe. Mamy sytuację, że złe dane są euforycznie przyjmowane a dobre dane to złe dane dla giełd. Czy można poprosić o wyjaśnienie lub wskazanie wiarygodnych źródeł opisujących mechanizm tak niespotykanych wzrostów na giełdach. Jeżeli FED skupuje aktywa za 120 mld miesięcznie to gdzie ta kasa finalnie trafia ? Na giełdę ? Do korporacji ? Do banków/funduszy ? Kto kupuje akcje a kto sprzedaje ? Chciałbym to jakoś zrozumieć.
Pozdrawiam

Obserwator

Dokladnie, moznaby zbudowac model oparty o wynik krotkoterminowych strategii Dawida, a iloscią wpisow na blogu. Kiedys czas był teraz „nie ma czasu”. Wielka szkoda… zwlaszcza ze czasy sa mega ciekawe, dax40, etc…
Pozostaje nam cierpliwie czekać ;)

Obserwator

Andrzeju, dawny Andrzeju, a Ty co sądzisz o rynku, Daxie, w srednim terminie i do końca roku?

dario001

chyba pisał w kwietniu/maju , że up, więc zdania pewnie nie zmienił dax/nq ponad 20k, dj coś koło 50, sp 500 6k:))) – z drukarkami + złotousty powell tylko jeden kierunek, nic do roboty tylko stopa podciągaj bo jak urwą to zawiechy będą na dolnych widłach.

Dawny Andrzej

A witam witam ! Widze ze nie odszedłem w totalne zapomnienie. No cóż wzrosty i wzrosty. ulica topi kasę na Skach. Wszystko efekt dodruku zerowych stop i skupu aktywów. Oraz inflacji będącej skutkiem Ww. Bez tego kryzys i spadki murowane. Co dalej ? Podtrzymuje swoje prognozy. Zobaczymy za Max 2-3 lata ponad 20k na Nasdaq 100 i dax. Dj ponad 50k. Duża cześć tego wzrostu to po prostu bedzie inflacja. Mało tego , nawet jakieś kosmetyczne podwyżki stop nic nie zmienia w hossie. Co robic ? Nje polować na spadki. Wyczekać korektę i zapakować L. Jeszcze można duzo zarobić na… Czytaj więcej »