Zmienność ponownie na tapecie – S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Zmienność ponownie na tapecie – S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Udostępnij na:

Indeks 30-dniowej zmienności implikowanej dla S&P 500 na koniec piątkowej sesji wyniósł 10.96%. Tym samym rynek nadal nie ma wygórowanych oczekiwań co do ruchów na amerykańskim indeksie.

vix Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Zamknięcie VIX na 10.96% oznacza, iż zdecydowana większość uczestników rynku oczekuje ruchów w przedziale -3.16% +3.16% na indeksie S&P 500 w kolejnych 30 dniach. Czyli 75.2 punktów w górę lub w dół. Zdecydowana większość zdefiniowana jest jako 68.2%. Oczekuje się dziennych fluktuacji na indeksie S&P 500 nieprzekraczających 2.04%.

Przedsawiając to jeszcze inaczej. W ciągu kolejnych 30 sesji oczekuje się, iż S&P 500 będzie poruszać się w przedziale 2306.1 a 2456.5 punktów przez 68.2% czasu. Przez 95.4% czasu będzie poruszać się w przedziale 2230.90 a 2531.70. Wystąpienie zdarzenia przekraczającego ruch o trzykrotność standardowego odchylenia, czyli 225.6 punktów w dół to prawdopodobieństwo 2.20%, a rynek oczekuje iż w kolejnych 30-dniach handel nie przekroczy 225.6 punktów w dół/górę przez 99.7% czasu.

Współczynnik zmienności 90-dniowej do 30-dniowej (VXV:VIX) wyniósł 1.30, tym samym odczyt ponownie sugeruje możliwość wystąpienia spadków na S&P 500 z początkiem tygodnia (poniedziałek/wtorek).

vxv vix Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Ostatnie sesje, a dokładnie pierwsze 3 dni marca to totalny absurd myśleniowy w wykonaniu retail tradingu. Odniosę się do ostatnich analizy „S&P 500 Futures – realizacja zysków” oraz „Totale zonsverduistering van de S&P 500 Futures”.

Tak to wyglądało po środowym wyskoku:

sp500 sroda Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

A tak to wygląda po piatkowej sesji. Retail trading chyba zrozumiał, iż coś złego własnie się stało, całkowicie zostały zrealizowane zyski z krótkoterminowych pozycji i nastąpił odpływ kapitału z wzrostowych funduszy Rydex.

nova ursa Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Retail trading ostatecznie pogubił się i na rynku pojawiają się co raz to głupsze decyzje inwestycyjne. Problem w tym, że retail trading posiada dość pokaźną ekspozycję w średnioterminowych pozycjach długich. Czy zatem nieracjonalność graczy krótkoterminowych może przełożyć się na tych celujących w średni termin ? Co prawda głupotą nie da się zarazić, ale chaotyczne ruchy mogą wpłynąć na podejmowanie dziwnych decyzji.

Rynek co raz bardziej zbliża się do 1.6% cofnięcia, dla którego punktem krytycznym będzie poziom 2362.20 i co za tym idzie wzrośnie prawdopodobieństwo wystąpienia efektu kuli śnieżnej w ekipie retail tradingu prześcigającej się na sprzedawaniu po jak najlepszej cenie.

Srebro

Tutaj nie będę się rozpisywać z uwagi na wymowę samego wykresu.

srebro 1 Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Złoto

Rynek cofnął się poniżej 1242.80 co wygenerowało krótkoterminowy sygnał sprzedażowy. Co prawda nie udało się zejść do poziomu 1217.30 (Srebro, Złoto, FX), jednak patrząc na piątkową reakcję cenową, zejście o kolejne $7 może być problematyczne. Także obecne poziomy są dla mnie dobrym momentem do ucieczki z pozycji krótkich.

zloto Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

Jeśli rynek zechce kontynuować ruch na 1217.30 i ewentualną możliwośc wybicia strefy pseudo-wsparć, wejście w pozycję krótką poniżej piątkowego dołka będzie zgodne z wykorzystaniem przez rynek negatywnego momentum.

Wybicie 1242.80 to oczywiście pozycja długa. Handel w przedziale 1234.40 – 1242.80 jest dla mnie bez znaczenia.

USDJPY

Rynek ponownie odbija się w strefie cen uśrednionych 50-SMA, tym samym już niebawem pojawią się kolejne sygnały spekulacyjne. Oczywiście odbicie od górnej bandy jest sygnałem sprzedażowym, jednak jego potwierdzenia należy szukać poniżej strefy cen uśrednionych, czyli po wybiciu okolic 113.25

usdjpy Zmienność ponownie na tapecie   S&P 500, Srebro, Złoto, USDJPY

7
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] niepewność wśród inwestorów. Po pierwsze nieracjonalne zachowanie retail tradingu opisane w ostatniej analizie, które może doprowadzić do efektu kuli śnieżnej. Po drugie zamknięcie na 10-SMA jest […]

Bartek

Pytanie rzeka.. Co jest filtrem który powoduje że decydujesz się na grę w konsolidacji lub też grasz na wybicie szczytu/dołka ? Często zastanawiałem się jak zastawić skuteczną pułapkę na rynek a nie siebie samego, aby wyłapać ten właściwy kierunek. Są to dwa przeciwstawne kierunki gry a wykres często zawraca. Dlatego gram zawsze jeden kierunek. Natomiast ja filtruje to tylko i wyłącznie intuicją co chcę wykluczyć.

Bartek

Dzięki za kolejny fajny wpis.