Szepty Godota na S&P 500 Futures

Szepty Godota na S&P 500 Futures

przez -
18 2722
Udostępnij na:

Ponad miesiąc temu pisałem o „Powtórce z rozrywki”, co tyczyło się zachowania VIX, S&P 500 Futures i innych duperel na miesiąc przed wygasaniem serii czerwcowej kontraktów terminowych w nawiązaniu do sierpniowych rewelacji rynkowych.

Gdyby dalej brnąć w tym temacie to już za 2 sesje lub po uwzględnieniu 4 dniowego przesunięcia, maksymalnie za tydzień w piątek 29 września odbyłby się test strefy cen uśrednionych 50-SMA, czyli zejście w bliskie okolice poziomu 2460 na S&P 500 Futures. Oczywiście nie jest powiedziane, iż ten test odbędzie się i historia powtórzy się co do dnia. A co więcej nie jest powiedziane, że w tym czasie rynek najpierw zaliczy np. poziom 2532.

Wyłapanie przypadkowej powtórki z historii będzie dla mnie bardzo proste. Klasyczny model mean reversion, czyli pozycja krótka poniżej 10-SMA na D1 – w tym przypadku okolice 2494.

es f 10 SMA Szepty Godota na S&P 500 Futures

Także już teraz mogę złożyć zlecenie sell stop, spać i nie zastanawiać się nad nadejściem Godota. Zasadzka u progu wrót Walhalii została przygotowana.

es f sell stop Szepty Godota na S&P 500 Futures

Natomiast wybicie obecnego szczytu będzie okazją dla mnie do nowej pozycji długiej.

Oczywistym jest natomiast, że cena wróci do ceny stref uśrednionych 50-SMA, bo zawsze wraca. Na tym polega mean reversion. Niestety nie posiadam kryształowej kuli i nie wiem kiedy, co jest tak naprawdę najmniejszym zmartwieniem. Przynajmniej mogę określić prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska z określonego poziomu.

EURUSD

Wszystkie znaki na ziemii i na wykresie wskazują na „buy the fucking dip”. Trend wzrostowy na EURUSD jest już ładnie rozbudowany i jeśli strefa 50-SMA zostanie utrzymana do końca dnia, będzie to dla mnie okazja do zajęcia pozycji długiej z potencjalnym wyłapaniem zasięgu 1.2594 wynikającego z „Potwierdzenia formacji potrójnego dna.”

eurusd Szepty Godota na S&P 500 Futures

Kwestia pozycji długiej wyjaśni się już za nieco ponad godzinę.

DAX Futures

Po pojawieniu się anomalii cenowej i wygenerowaniu się sygnału zakupowego 11 września 2017, rynek ma lekki problem z kontynuacją ruchu wzrostowego. Co jak wspominałem przy okazji ostatniej analizy DAX Futures – Grupa robocza ds. rynków finansowych – jest typowym zachowaniem w tego typu anomaliach.

Jak do tej pory uczestnicy rynku DAX Futures wykonali w szczytowym momencie 134 pkt. Nie jest to oszałamiający wynik.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 561, 12 608, 12 683
Wsparcia: 12 410, 12 363, 12 287

Tygodniowy pivot w punkcie 12 485.

Potencjalny zasięg w dniu jutrzejszym może wynieść 12 683, a wyłapanie tego ruchu będzie dla mnie dobre na wybiciu szczytu z 20 września 12 627.30

Wyłapanie ruchu w dół to poziom 12 552, gdzie pierwszą istotną strefą wsparć będzie dolne ograniczenie konsolidacji. Wyłamanie tejże strefy (zamknięcie D1 poniżej) może stanowić okazję do zejścia na tzw. „domknięcie luki”.

dax futures 1 Szepty Godota na S&P 500 Futures

Jeżeli natomiast nie dojdzie do naruszenia nowych szczytów w dniu jutrzejszym i kolejnych sesjach, wybicie konsolidacji zgra się idealnie ze strategią Swing Short Dax Futures H4.

DAX Futures H4 Szepty Godota na S&P 500 Futures

18
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] próba odbicia od strefy 50-SMA zakończyła się brakiem kontynuacji rychu wzrostowego- Szepty Godota. Dlatego naruszenie wtorkowego szczytu (1.1824) i tym samym wejście w strefę cen uśrednionych […]

[…] Co jest jednak najbardziej istotne to spadek nie odbywał się od razu po starcie rynku terminowego w poniedziałek, a dopiero we wtorek. Czy w nadchodzącym tygodniu będzie podobnie i rynek wpisze się w statystykę ? Nie wiem. Jeśli będzie podobnie, wtedy można śmiało powiedzieć o pojawieniu się powtórki z historii opisanej w ostatnim artykule – Szepty Godota na S&P 500 Futures […]

eranet

pewnie mało to czytelne, bo nakładają się 2 formacje, ale potencjalnie może to wyglądać tak…
tyle, że mamy wybory…

EURUSD - Primary Analysis - Sep-22 1942 PM (4 hour).png
eranet

sp500 gotowy do spadku, to jednak możliwe podejście wyżej

SPX500USD - Primary Analysis - Sep-22 2008 PM (1 day).png
eranet

usd/jpy jest jeszcze miejsce…

USDJPY - Primary Analysis - Sep-22 2033 PM (1 day).png
Artur

Eranet, czy masz może zrobiony tego typu wykres z parą USD/PLN w interwale dziennym? Jeśli tak, to z góry dziękuję za podzielenie się koncepcją.

Pozdrawiam
Artur

eranet

może tak to będzie…

USDPLN - Primary Analysis - Sep-22 2111 PM (1 day).png
Artur

Dziękuje.
Powodzenia.

Joker

Ale widać jak by DJI był bardziej za spadkami niż sp500

Darek

Chwyciło i u mnie Dawidzie czekamy razem

Kris

Panowie, czy uwazacie ze jest korelacja miedzy Daxem a eur-usd? Ja uwazam ze jest ale oczekiwalem korekty na daxie przy odbiciu eur a tu dax kontynuuje. Kolejne pytanie ktory index zwykle robi pierwszy wierzcholek Dax czy sp500?

Bartosz

Czesc. Gdzie stawiasz/postawisz SL w trendzie czyli po wybiciu szczytow na sp500?