Eurex wprowadza kontrakty micro!

Eurex wprowadza kontrakty micro!

przez -
10 2623
Udostępnij na:

Zgodnie z informacją przekazaną przez Eurex Group, już 19 kwietnia do obrotu zostaną dopuszczone kontrakty Micro-DAX, Micro-EURO STOXX 50 and Micro-SMI.

Jest to bez wątpienia świetna informacja i ukłon w kierunku inwestorów indywidualnych, którzy do tej pory nie mieli możliwości handlu na giełdzie, a miast tego wykorzystywali syntetyczne instrumenty typu CFD na pseudo-giełdach (pseudo-systemach obrotu giełdowego).

Jakie korzyści osiągnie uczestnik rynku micro futures? Po pierwsze dostęp do dywersyfikacji portfela i jeszcze lepszego zarządzania ryzykiem portfelowym. Mnożnik DAX Futures (25 EUR) nie pozwalał na efektywną dywersyfikację przy średnim/małym portfelu. Wprowadzenie Mini-DAX Futures (5 EUR) pozwoliło już na nieco bardziej efektywne zarządzanie ryzykiem, czy jeszcze lepszą optymalizację strategii inwestycyjnych. Jednak nominalna wartość kontraktu Mini przy poziomie indeksu DAX 14 500 to 72 500 EUR. Sporo. W przypadku micro futures, będzie to po prostu wartość indeksu, czyli np. 14 500 EUR. A to daje ogromne pole do popisu…

Micro-Dax Futures (1 EUR) będzie zbawienne dla małych/średnich portfeli nastawionych na chociażby hedge z wykorzystaniem derywatów. Czyli ekspozycja long poprzez ETF na indeks DAX, zabezpieczony pozycją krótką w kontraktach micro-futures. O wykorzystaniu kontraktów w ten sposób można przeczytać w artykule: „Hedging w praktyce”

Warto pamiętać, że na rynku od dłuższego czasu funkcjonują już kontrakty micro futures chociażby Micro E-mini S&P 500 Futures, czy Mini VIC Futures, które umożliwiają inwestorom wykorzystanie zlewarowanych instrumentów pochodnych do tworzenia ciekawych/zdywersyfikowanych strategii inwestycyjnych z ekspozycją na rynek amerykański.Na stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

10
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawny Andrzej

Dax 15. Ktoś jeszcze zgłasza uwagi ? 20 bedzie

Poczatkujacy

Troche z kosmosu rzuca Pan te poziomy jak dla mnie. Proponuje zakład, ja stawiam że prędzej będzie 10 k na DAX niż 20. Przegrany wpłaca skromne 500 zł na Siepomaga.pl. Podejmuje Pan?

Dawny Andrzej

https://longforecast.com/dax-predictions-2017-2018-2019 A to to przepraszam z czego ? Można tez np pokusić sie o 161,8% jako zasięg dla daxa licząc od spadku na koronie. Wtedy wyjdzie cos koło 17500. Generalnie pisząc o 20 tys próbuje otworzyć ludziom oczy ze to moze jechać duzo wyżej niz mysli większość. Oczywiście nie wiem dokąd zajedziemy ale te umowne 20 jest w zasięgu. Granie shorta bo jest wysoko wyczyści portfel. Mamy bardzo silna hossę i jak mawiał jesse livermore cena porusza sie po najmniejszej linii oporu. Ja gram z wiatrem. Za zakład dziękuje. 500 to nie majatek ale wole mieć czysty umysł bo wtedy… Czytaj więcej »

Dawny Andrzej

scenariusz po prostu się realizuje. ATH i dziś kolejne ATH, do 31.03 jeszcze pociągną. Ale……31.03 w drugiej części sesji USA trochę zjadą w dół. Tak się zwykle dzieje.
Co w kwietniu ? Jeśli nie będzie czegoś dramatycznego to spadków (raczej lekka korekta) wypatrywałbym gdzieś w tygodniu 12/04 a na pewno nie wcześniej niż 7-8/04.
Póki co short to samobójstwo finansowe. Kto się wykaże timingiem może jeszcze sporo kasy zarobić na obecnej hossie. Końcówki lubią być euforyczne ale do tego jeszcze daleko.

Dawny Andrzej

ATH dax ATH DJ. Sp tez praktycznie ATH. Chwilowa słabość w ubiegłym tygodniu i pierwszej połowie tego tygodnia wlała zapewne nadzieje w serca shorciarzy. Finał jak w pierwszym zdaniu. Hossa trwa i trwać bedzie co najmniej do 2023. Podciąg w piątek zdaje sie wynikał z ogłoszenia przez fed ze banki mogą rozpocząć buy backi i zwiększyć dywidendę jeśli chcą. Mamy koniec kwartału czyli walka o premie. Zwyczajowo jazda do góry i …. to nie koniec. Pisałem wcześniej ze kwartał skończymy na ATH i to sie właśnie dzieje. Co dalej ? Ostatnie 3 dni marca bedą kolejnymi ATH a dax moze… Czytaj więcej »

Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
Takie pytanie mam, kiedy Gospodarz planuje wdrożyć kolejna kampanię na DAX?
Rozumiem że ma pojawić się sygnał ale jak to wygląda czasowo?
Pzdr

DCCC

Dawid, stali czytelnicy czekają na opis kolejnej kampanii na Dax’a i Jankesow :)