Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX...

Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

przez -
11 1270
Udostępnij na:

W tym tygodniu rozpoczął się okres na rynkach akcyjnych przez niektórych nazywany „rajdem Świętego Mikołaja”, co może dziwić każdego elfa, który widział „rajd” wraz z pierwszą sesją grudnia. Oczywiście nadal rynki pozostają pod wpływem efektu Halloween, a już za kilka dni będziemy mieli Elderowski począrek roku. Na upartego można by było doszukać się jeszcze jakiś innych efektów lub samemu ponazywać zachowania uczestników rynku. Oczywście na tego typu sprawy zawsze patrzę z przymróżeniem oka i z dużą dozą analitycznego sceptycyzmu.

Z podobnym sceptycyzmem podchodzę do wszelkiego rodzaju komentarzy, analiz czy wypowiedzi uczestników rynków akcyjnych o pękającej bańce, nadchodzącym krachu itd. Jest to zjawisko dość naturalne, gdy na rynku panuje irracjonalny entuzjazm wśród inwestorów. Wystarczy spojrzeć na sentyment uczestników funduszy Rydex Nova i Ursa.

rydex grudzien Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

Większość uczestników rynku szczególnie tych nieprofesjonalnych poddaje się narracji mówiącej o bankach centralnych (chociażby Fed) pompujących potężne ilości gotówki w system finansowy. Tego typu stwierdzenia dają złudne poczucie „bezpieczeństwa inwestycyjnego”, czego rezultatem są „zakupy ludków z ulicy”. Nieważne co, nieważne jak, po prostu kupują. Gdy już euforia jest wyraźnie widoczna, do akcji wkraczają ekonomiści, bankierzy, czy też analitycy mówiący o bańkach.. Dlaczego? Bo zwyczajnie w świecie opłaca pisać się o krachach.

Gdy już dojdzie do mocniejszego tąpnięcia indeksów giełdowych, które będzie trwać dzień, dwa a może nawet tydzień, piszący o krachach zdobędą atencję, ich ego wystrzeli w stratosferę, a dalej to już wiecie….

Indeksy giełdowe spadną tak, czy siak – to wynika chociażby z mean reversion. Pytanie kiedy, czy pytanie z jakiego poziomu?


Kampania marcowa DAX Futures – 15 200

Kampania grudniowa DAX Futures pozostał bez większego „medialnego szumu” – jeśli tak to można nazwać. Zajęty zmianami w życiu, ciężko było o znalezienie chwili, by usiąść i coś opisać. Czasem gdzieś w czeluściach twittera opisywałem kampanię jako wzrostową z celem 16 000 pkt. Tym razem marcowa kampania będzie spadkowa z zasięgiem 15 200.

Wejście w krótką sprzedaż nastąpiło dzisiaj z poziomu 16 890 pkt. Generalne założenia kampanii tym razem pomijam – można się z nimi zapoznać chociażby tutaj: Kampania wrześniowa DAX Futures – 15 000. W przypadku serii marcowej będą to 3 kontrakty Mini-DAX Futures, stop loss na poziomie 1.5x standardowe odchylenie, czyli 339 pkt.


Nasdaq 100 Futures

Podobnie jak w przypadku DAX Futures, liczę na mean reversion minimum do poziomu 15 800 pkt. Pozycja krótka otwarta 15 grudnia na poziomie 16 882 ze stop lossem 2x standardowe odchylenie, czyli 462 pkt.


Gaz naturalny

Kontraktami na gaz handluję stosunkowo od niedawna i któregoś dnia z większą ilością wolnego czasu podzielę się strategią inwestycyjną tym produktem. Pozycja długa na lutowej serii zawarta wczoraj z poziomu 2.44. Cel to minimum 2.80, SL na poziomie 2.21.

Jako, że nie było okazji do złożenia życzeń światęcznych, stali czytelni z pewnością wiedzą, że…. jak co roku polecę kilkoma praktycznymi poradami życiowymi.

Po pierwsze należy pamiętać, że to Święta rodzinne i należy je spędzić w domu. Najlepiej nie ruszając się z niego, bo licho nie śpi…

santa airplane Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

Po drugie musimy być przygotowani, że każdy dostanie to, na co zasłużył…

santa shitting Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

Po trzecie, jak już mówiłem, należy mimo wszystko zachować czujność…

snd2 Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

Bo po czwarte, jak już mówiłem, licho nie śpi…

SILENT NIGHT Image 04 Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

Po piąte, nie dajcie się zwariować…

santa vs easter bunny Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

I po szóste, nie handlujcie na giełdach w Święta.

deadly dax Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX Futures

A na samym końcu, przede wszystkim zdrowia… bo jak to będzie, to będzie cała reszta.

c36cbb82 d578 4d0a b68d 9300174b1970 Rajd Św. Mikołaja, kolejny krach i co stało się z kampaniami DAX FuturesNa stronie spekulant.com.pl obowiązują pewne określone zasady, z którymi należy zapoznać się TUTAJ. Przestrzeganie ich jest dobrowolne, ale konieczne w przypadku korzystania ze strony.
Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem i w konsekwencji obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wolfgang Beltracchi

Moje pytanie jest banalne : czy w roku miniomym w zwiazku z prowadzonymi tzw. „kampaniami” , osiagnales jakies (dodatnie lub ujemne) WYNIKI ? . Jesli to nie jest tajemnica , czy moglbys je przedstawic oczywiscie w formie % zwrotu na kapitale.

Slavomir

Jak to mówią …. i kamieni kupa. Szkoda czasu na monitorowanie bezsensownych strategii, które służą tylko autorowi aby sobie poeksperymentować. Zresztą chyba nie tylko ja tak sądzę, patrząc na zainteresowanie niniejszym blogiem. Nawet sam autor chyba jakoś nie przejmuje się za bardzo życiem tego bloga.

Iwo K.

No cóż zarabianie pieniędzy to nie jest prosta sprawa.
Dax brakuje 30pkt do zamknięcia pozycji .Nasdaq zamknięty .Prawdopodobnie patrząc na wszystkie kampanie Dawida i ich opłacalność nie jest na minusie ,ale to wie tylko on .Pozdrawiam serdecznie autora jednego z najlepszych merytorycznych blogów finansowych .

Slavomir

A kto mówi, że zarabianie jest proste? Mówimy tutaj o tej konkretnej strategii, którą gospodarz był (jest?) zachwycony i próbował rozpropagować. Nie wiem jaka jest jej opłacalność w dłuższym terminie (nie chce mi się sprawdzać) ale chyba na zbyt dużą skuteczność nie możemy liczyć. Generalnie jestem zwolennikiem bazowania tylko i wyłącznie na swoich strategiach, przemyśleniach i doświadczeniach. Nie należy „wchodzić w cudze buty”. Natomiast tą strategię traktowałem jako ciekawostkę ale stwierdzam definitywnie, nie jest ona warta zajmowania się nią. Blog może i jest ok, ale czy gruntowna wiedza na temat finansów potrzebna mi jest do zarabiania na giełdzie? Pewnie pomaga,… Czytaj więcej »

Slavomir

Dalej jesteś Dawid nastawiony pozytywnie do swojej projekcji 15200? Jakoś nie chce spadać. Co prawda do końca kampanii jest jeszcze trochę czasu i wszystko się może zdarzyć. Czy mógłbyś podzielić się swoją opinią?

Radek

„Od trzech miesięcy dostępna jest funkcja bp.signalprocessor w ramach pakietu rpnf w R, dzięki której możemy sami wyliczyć Bullish Percent Index dla dowolnego indeksu. Co za tym idzie możemy stworzyć bullish percent index dla chociażby mWIG40, czy WIG20, czy dla dowolnego sektora, grupy spółek, czegokolwiek”

Czy ktoś umie wyliczyć Bullish Percent WIGu? Proszę o wskazówki. Czy trzeba wykupić na http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=%24BPSPX? Jak to znaleźć tam? Ewentualnie jak wykupić. Jak ktoś wie prosze o pomoc. Pozdrawiam

Radek

witam
pisałeś kiedyś o Bullish Percent Index

Reset


i wypominałeś że można zrobić taki wykres dla WIG czy mWig
ale nie wiem jak. Czy możesz dać wskazówkę. Pozdrawiam

Norbert

Nqmini , przy 482 pkt to w granicach 10k$ SL , powodzenia

Norbert

Ooooo Natural Gas , bardzo jestem ciekawy Twojego podejścia na tym rynku, będę czekać z niecierpliwością na update !

Artur

Dziękuję i wzajemnie.

Pozdrawiam
Artur