Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

przez -
63 4476
Udostępnij na:

Początek tygodnia na SPX, E-mini S&P 500 Futures oraz DAX Futures nie przyniósł rozstrzygnięcia. Tym samym nadal czekam z okazjami na wejście w spekulacje. Handel intraday oczywiście jest pomijany oprócz E-mini S&P 500 Futures.

Co jednak może zaskakiwać to relatywny spokój na indeksie SPX. Indeks SPX od 3 maja cofnął się o -4.86%, gdzie w tym samym czasie FANG+ cofnął się o -14.38%.

nyfang Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

spx 2 Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

Być może ta relatywna siła SPX tłumaczy pojawienie się pułapki na giełdowe misie. Indeks SKEW nadal zniżkuje przy relatywnie wysokich odczytach indeksu VIX.

skew 3 Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

Ciekawe jest również zachowanie uczestników rynku VIX Futures i rozłożenie się krzywej.

vix futures term structu 1 Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

Uczestnicy rynku jakoś niespecjalnie nastawieni są na większe spadki, tym samym jeśli dojdzie do spadków będą one bardzo dynamiczne. Potwierdza to również hipoteza nt. wsparć i oporów. Aktualne zachowanie uczestników rynku opcyjnego w okolicach 2800 punktów sprawia, iż to właśnie te okolice są najistotniejszym poziomem wsparć. Jeżeli dojdzie do wyłamania wtedy spore cofnięcie.

Niemniej jednak giełdowe byki nadal są w kontroli – w końcu nie dziwi to w przypadku silnych trendów wzrostowych.

bpspx Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

W strategii intraday na E-mini S&P 500 Futures bez zmian. Po 2 miesiącach wynik utrzymuje się powyżej 100 punktów. Z racji tego, że do rolowania serii dochodzi już za 2 tygodnie, strzelenie rekordowego wyniku z ostatniej serii +359.25 pkt wydaje się być już niemożliwe.

emini Początek tygodnia bez rozstrzygnięcia

Aktualnie w portfelu pozycja krótka z poziomu 2800 z SL na poziomie -11.50 pkt.
Pozycja długa w przypadku naruszenia o 1 punkt poziomu 2816.75.

Na DAX Futures bez zmian. Uczestnicy rynku wyczekują większych wzrostów i cel dla kampanii pozostaje niezmieniony – 12 745. Na ten czas bez pozycji. Wejście w pozycję długą i rozpoczęcie najpewniej ostatniego etapu w przypadku zamknięcia sesji powyżej poziomu 12 075.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 204, 12 286, 12 419
Wsparcia: 11 939, 11 857, 11 724

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 072, w dość ciekawym miejscu bo zbiega się ze strefą cen uśrednionych 50-SMA.Kilka zasad obowiązujących na tej stronie odnośnie komentarzy. Automatycznie usuwane są komentarze:

1) Obrażające innych czytelników i autorów strony. Atakuj ideę, nie człowieka.
2) Typu „No to long”, „gruby wywozi”. Zawierające nieuzasadnione sformułowania.
3) Zawierające wulgaryzmy.

Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

63
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
53 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
vixiarz

Jeżeli chodzi o $VXV:$VIX i sugerowanie spadków poniżej zamknięcia bariery 1.00,przecież im mocniej spada owy indeks tym jest wieksza szansa na odbicie,co dobitnie pokazują zachowania historyczne.Idąc tym tropem myślenia,kiedy po sesji zamkniętej ‚na czerwono’ ruch na vxv:vix jest nieznaczny w dół,tym bardziej pewniejsza jest kontynuacja.Nie mówiac o sytuacjach kiedy po duzych spadkach bylo lekkie odbicie a indeks szybowal do gory co skutkowalo w wiekszosci przypadkow jeszcze mocniejszym poglebieniem dołka na spx-wiec skad takie założenia,może tego nie rozumiem. Pozdrowienia.

Czarny Pan

a tak wogole to może powinienem Ci mówić Maksymilian ;)

Czarny Pan

Speku moim zdaniem się mylisz i będzie ostry zjazd w dół. Mamy już i tak spore spadki a SKEW nie reaguje a co będzie jak SKEW zareaguje – krew, ratuj się kto może. To jest pułapka na byki a nie na misie i idę z Tobą w zakład o dobry objad

Rum

Speku – mam pytanie:
Skoro na DAX jest potencjał wzrostów do 12 745 na obecnej serii to jaki ma logiczny sens obecna realizacja zysków (jak pisałeś wczoraj) ? Nie łapię tego. Nie lepiej realizować zyski z dużo wyższego poziomu ?
12 745 w obecnej chwili wydaje się kosmosem.
Mam SL na 11 800 już są blisko :-)))

Marcin

Czy zamknięcie daxa poniżej 11837 spowoduje u Ciebie otwarcie pozycji Short?
Może się to stać dzisiaj.
Czy też jest zmiana strategii?

Kolczyk

Trzymasz jeszcze STALPROFI? Czy poleciał na SL?