Morituri te salutamus

Morituri te salutamus

przez -
31 4186
Udostępnij na:

Czwartek na amerykańskim rynku nie wywołał kolejnej fali euforii zakupowej wśród retail traderów lokujących swój kapitał w funduszach Rydex/Guggenheim. Miast tego pojawiło się bardzo delikatne cofnięcie, które można zignorować w ocenie zachowań rynkowych i psychologii tłumu.

nulong 2 Morituri te salutamus

Portfel skonstruowany o irracjonalizm retail traderów i innych uczestników rynku jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze. Jednak już teraz widzę pewne trudności w jego zarządzaniu, co być może wynika z faktu, iż pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem.
Na podsumowanie przyjdzie czas.

portfel vix Morituri te salutamus

O tym jak VIX i wszelkie pochodne/instrumenty bazujące o zmienność są wykorzystywane w rynku byka pisałem przy okazji omawiania „efektu kuli śnieżnej” – Niewiele brakowało i efekt kuli śnieżnej


EURUSD

W dniu wczorajszym notowania wspólnej waluty zbliżyły się na 60 pipsów do projekcji z lipca 2017 r., czyli potwierdzenie formacji potrójnego dna – The main event

eurusd potrojne dno Morituri te salutamus

eurusd potrójne dno Morituri te salutamus

Spekulacja pod tę projekcję została zakończona w dniu wczorajszym, po tym jak po godzinie 20:00 doszlo do szybkiego zjazdu. Mimo, iż zakończona przedwcześnie to i tak oceniłbym ją na 8 w skali 1-10. Na głębszą analizę przyjdzie czas.

eurusd koniec Morituri te salutamus


DAX Futures

Wczorajszy dzień zakończył również szybkie mean reversion na DAX Futures opisane w ostatniej analizie.

dax mr Morituri te salutamus

Czwartek mógłby również przynieść realizację zysku w strategii Swing Short. Niestety tym razem odpuściłem strategię z uwagi na portfel „VIX’owy”.

dax swing short Morituri te salutamus


S&P 500 Futures

Na S&P 500 Futures została aktywowana pozycja krótka w ramach mean reversion, jednak w odróżnieniu od DAX Futures rynek nie kontynuował ruchu w dół. Pozycja najprawdopodobniej zostanie strzelona na stop lossie.

spx mr 1 Morituri te salutamus


NASDAQ Futures

Pozycja w ramach mean reversion również aktywowana z możliwością strzelenia stop lossa.

ndx mr Morituri te salutamus


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

31
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czorcik

Rynek może być 3000 pkt na S&P nawet w tym tygodniu.Tylko niech ktoś poda mi powód dlaczego i na czym to opiera?Bo to raczej jest niewytłumaczalne. Nie zagrałbym na to 10 lotami lub więcej, bo sam powód typu WYDAJE MI SIĘ nie jest argumentem żeby zainwestować dużą kasę. Jakie wskaźniki o tym mówią?Same gadające głowy na CNBC to nie jest dobry pretekst.

Netblock.com

A pozycja niekierunkowa to jaka? Rozumiem ze bez pozycji. Tak?
A jaki to problem wejsc w L i zabezpieczyc i popcorn… to tak moze i kilka miesiecy jeszcze trwac przeciez. Kazda banka konczyla sie mega swiecami na monthly. Dopiero mamy jedną mega.

Tomasz

Dawid jakie przewidywania odnośnie sp500 bo przyznam się szczerze już nawet nie usiłuje analizować pod kątem AT ponieważ trudno dostosować to co się dzieje do racjonalnego podejścia inwestycyjnego! może należy prowadzić jakieś analizy euforii strachu i chciwości ?i na tej podstawie podejmować decyzje . Wcześniej kolega zauważył że sp500 sporo oddaliła się od swojej średnich ale czy przy tak euforystycznym rynku to jest powód do korekty ?

STRONG BUY

kolejny fantastyczny tydzień DJ płaci. Przepiękny trend. Powinni przyspieszyć w końcówce miesiąca i bedzie najsilniejszy styczeń wszechczasów. Mam nadzieje że słuchacie Dawida i gracie jego setupy na wybicia szczytów – łatwa forsa. Miro – 3000 na sp to raczej za tydzien lub dwa. DJI 30 000 do konca lutego a na koniec roku pewnie ze 40 000.

Miro

Masz dużo racji. Przy 36000 dj zrówna się z fundamentami. Zatem potencjał jest grania zgodnie z realna wycena

Tofik

Wy tak na poważnie? ;)

Miro

Widać ze inwestorzy zaczynaja dyskontowac fundamenty. Intel po wynikach jest niedowartościowany o 15%! To będzie rajd na kolejne miesiące. Ponadto za dużo gotówki trzymają inwestorzy w portfelach. Ona wróci na giełdę. Tej zimy 3000 będzie spokojnie. Kto gra eski ten oddaje swoje pieniądze. Spek pokaz lepiej setupy na L żeby minie tez mogli zarabiac

EsPi

Oj zapędzasz się zapędzasz… zima jeszcze długa a 3000 blisko :)

Tomasz

Dawid jestem bardzo ciekaw Twojego zdania na temat sp500 na przyszły tydzień.?Nie sprawdzałem jaki był obrót na tej wzrostowej piątkowej sesji ale moim zdaniem sytuacja wyrwala się spod kontroli !wykres jest w hiperboli od dluzszego czasu a jak teoria mówi w każdym momencie może być odwrót!ponadto wszędzie trąbią hossa hossa a to już ma znamiona euforii !a wiadomo jaki jest odwrót z hiperboli-gwałtowny i nagły.Bardzo czekam na Twoją opinię i bardzo dziękuję za ciekawe komentarze-

Czorcik

Ale odjechali od średnich na W1 i D1 na S&P.

EsPi

Krupier w kasynie na Wall Street tylko czeka żeby krzyknąć sprawdzam

Łukasz

Idź Pan w piz… z tymi pozycjami w ramach mean reversion…

Czorcik

Ostatnie 15 miesięcznych świec na S&P to może być wzrost o 50% indeksu (2027 do blisko 3000). Wartość niektórych spółek od 2008 roku wzrosły kilkunastokrotnie np.Microsoft z 15$ jest prawie po 100$.Gdzie tu są granice.Chyba brak. Limit of the sky.

EsPi

Na wtorek 2900 pkt bo każdy amerykun wie że będzie 3000 pkt

alek

Mnie kowboje zaczynają przypominać sytuacje na polskiej giełdzie pod koniec 93 roku – przez cały tydzień oferty kupna na wszystko hehehe.
A po atomowym ataku na NYC w pietnaście minut przenieśliby się do bunkra pod Manhattanem i nazajutrz nowe rekordy.

Bartek

American dream teraz się realizuje, bogaci się bogacą…a zapłacą zwykli ludzie